Proč jsou některé kosmetické přípravky tak drahé? | Consulta
517 356 635(Po-Pá, 8:00-16:30 hod.)
517 356 635(Po-Pá, 8:00-16:30 hod.)
Přihlášení
Porovnat
0

Oblíbené produkty:

0
  • Nemáte žádné oblíbené produkty.

Menu

Proč jsou některé kosmetické přípravky tak drahé?

Datum: 2.5. 2023

Na trhu je nepřeberné množství kosmetických produktů, které hlásají podobné účinky. Není problém koupit si anti-age krém za 100 Kč, ale ani za 3.000 Kč. Odráží cena kvalitu? V čem se liší drahé krémy od těch levných a vyplatí se si připlatit?

Cena není vždy zárukou kvality, ale v kosmetickém průmyslu platí, že kvalitní kosmetické přípravky mají vyšší cenu. Vysoká cena obvykle znamená, že krém obsahuje kvalitní a účinné složky. Na druhé straně platí, že ani laciný krém nemusí být nutně špatný, ale s největší pravděpodobností bude vyroben z levnějších surovin, což bude ovlivňovat jeho složení a účinnost. Co je tedy v dražších a levnějších krémech jinak? Pojďme se na to společně podívat.

Kvalita ingrediencí: vzácné oleje vs. syntetické alternativy

Dražší kosmetické přípravky obsahují kvalitnější ingredience. Složky drahých krémů pochází z přírodních zdrojů, které jsou pro pokožku přirozenější a tím pádem mají vyšší účinnost. Naproti tomu v levnějších alternativách krémů bývají tyto přírodní složky nahrazeny syntetickými alternativami.

Kosmetické produkty se typicky musí skládat z olejů, vody, emulgátorů a účinných látek. Pokud byste si pozorně přečetli složení kvalitních krémů, budou se na prvních místech jejich složení objevovat přírodní a zdraví bezpečné látky, které se obvykle používají i v potravinářství. Jsou to například caprylic (kyselina kaprylová, která se přirozeně vyskytuje v některých potravinách jako kokosový olej, mléčné tuky apod.), capric triglycerid (opět přirozená složka kokosového oleje, udržuje vlhkost, používá se i v potravinářství).

U levných krémů bývají tyto přírodní složky nahrazeny chemickými sloučeninami. Jedná se zejména o alkyl benzolát (chemická látka, která se používá jako rozpouštědlo a lubrikační složka v kosmetických přípravcích), ethylhexyl salicylát (známý také jako chemický sluneční filtr) a cetearyl alkohol (emulgátor a stabilizátor).

TIP: příkladem krému exkluzivního složení s vysokým množstvím funkčních látek prémiové kvality je B-Selfie MIRACLE anti-age krém.

Výzkum a vývoj: inovativní produkty

Drahé značky obvykle investují peníze do výzkumu a vývoje nových produktů. To může zahrnovat testování nových účinných látek, bezpečnosti, zdravotní nezávadnosti a testování účinnosti. Proces vývoje nových produktů, klinické studie, výběr vhodných látek a synergických účinků je náročný časově i finančně a odráží se v ceně – ale i kvalitě výrobků.

TIP: podívejte se například na inovativní produkty značky BeC Natura nebo Palazzo Rosa, firem, které v srdci jejich firemních hodnot mají důraz na kvalitu vývoje a výzkumu.

Výrobní postup: pokročilé technologie a menší šarže

Levnější krémy bývají obvykle vyráběny v masovém měřítku, aby se dosáhlo co nejnižší ceny. Použitá receptura proto musí být méně složitá s méně exkluzivním složením. Výroba dražších krémů zahrnuje pokročilé technologie a postupy, jako jsou v současnosti například technologie mikrozapouzdření, nanočástice, mikroemulze a podobně, které jsou na výrobu a náročnější a odráží se v ceně i kvalitě výsledného produktu.

TIP: ukázkou poctivého řemeslného zpracování v malém měřítku jsou výrobky značky Locherber Milano.


Související články

Osvěžovač vzduchu

Osvěžovač vzduchu

Jaké jsou druhy osvěžovačů vzduchu a jak vybrat ten nejlepší?
Rady pro používání katalytické lampy

Rady pro používání katalytické lampy

Praktické rady pro použití katalytické lapmy.
Jak se bezpečně opalovat?

Jak se bezpečně opalovat?

Mírné opalování není škodlivé. Naopak! Sluníčko je zdrojem energie. Působení jeho paprsků má kladný vliv na naše zdraví i na naši psychiku.
Pár rad jak na masky na obličej.

Pár rad jak na masky na obličej.

Jak používat masky na obličej?
Péče o pleť

Péče o pleť

Pleť je neustále vystavována slunci a škodlivým vlivům ovzduší, proto je důležité jí poskytovat speciální péči.
Jak poznat luxusní svíčku

Jak poznat luxusní svíčku

Dříve sloužily svíčky jen jako zdroj světla a tepla. V dnešní době se spíše používají jako dekorace a pro relaxaci.