Jak poznat luxusní svíčku | Consulta
517 356 635(Po-Pá, 8:00-16:30 hod.)
517 356 635(Po-Pá, 8:00-16:30 hod.)
Přihlášení
Porovnat
0

Oblíbené produkty:

0
  • Nemáte žádné oblíbené produkty.

Menu

Jak poznat luxusní svíčku

Autor: Šilerová Andrea

Dříve sloužily svíčky jen jako zdroj světla a tepla. V dnešní době se spíše používají jako dekorace a pro relaxaci. I když vám náladu zpříjemní snad každá svíčka, ne každá svíčka je luxusním zážitkem. Víte, jak poznat kvalitní luxusní svíčku?

Parafín vs. přírodní vosk

Typ vosku má vliv nejen na to, jak dlouho bude svíčka hořet, ale také na její vůni. Mnoho svíček využívá parafínový vosk, který není příliš ekologický a při hoření má tendenci produkovat saze. Další nevýhodou je, že může způsobovat bolesti hlavy. U luxusních svíček je využíván sójový, kokosový či včelí vosk, díky čemuž hoří pomaleji, jsou aromatičtější a bez karcinogenních účinků. Vonné svíčky Locherber jsou dokonce vyráběny z karnaubského vosku, což je jeden z nejkvalitnějších vosků na světě.

Má knot svíčky vliv na její kvalitu?

Délka a typ knotu mají také vliv na kvalitu svíčky. Vysoce kvalitní knoty jsou vyrobeny ze 100% bavlny, případně může být přidán ještě papír. Kvalitní knoty jsou různě splétané, a tak podporují pomalé a konzistentní hoření. Kroucené knoty jsou méně kvalitní a hoří rychleji díky svému volnému provedení. Svíčky WoodWick mají speciální dřevěný knot, který při hoření praská jako když hoří dřevo v krbu a vytváří tak jedinečnou atmosféru.

Vůně luxusní svíček

Levnější svíčky jsou vyráběny z jedné nebo dvou základních vůní, které mohou způsobovat bolesti hlavy nebo migrény. Zatímco luxusní svíčky vytváří doslova symfonii vůní, která se při hoření postupně mění. Vybrat si lze z různých vonných esencí, jako jsou ovocné, kořeněné, sladké či květinové. Čím má svíčka širší průměr, tím bývá její vůně intenzivnější.

Délka hoření

Kvalitní vonné svíčky hoří až o 50 % déle než klasické parafínové svíčky. Vonné svíčky od italské značky Millefiori dokáží hořet až 80 hodin.

Luxusní svíčky jsou sice dražší, ale získáte tak kvalitní svíčku, která déle vydrží a má čistší hoření. Luxusní svíčky jsou krásným doplňkem na krbové římse nebo konferenčním stolku. Už víte, jakou vonnou svíčku si pořídíte?


Související články

Osvěžovač vzduchu

Osvěžovač vzduchu

Jaké jsou druhy osvěžovačů vzduchu a jak vybrat ten nejlepší?
Rady pro používání katalytické lampy

Rady pro používání katalytické lampy

Praktické rady pro použití katalytické lapmy.
Jak se bezpečně opalovat?

Jak se bezpečně opalovat?

Mírné opalování není škodlivé. Naopak! Sluníčko je zdrojem energie. Působení jeho paprsků má kladný vliv na naše zdraví i na naši psychiku.
Pár rad jak na masky na obličej.

Pár rad jak na masky na obličej.

Jak používat masky na obličej?
Péče o pleť

Péče o pleť

Pleť je neustále vystavována slunci a škodlivým vlivům ovzduší, proto je důležité jí poskytovat speciální péči.
Jak poznat kvalitní deku?

Jak poznat kvalitní deku?

Zachumlejte se po celém dni do měkké, pohodlné a hřejivé deky. Není nic příjemnějšího, než v chladných dnech si uvařit horký čaj a s knížkou v ruce se přikrýt dekou, která vás zahřeje.