Fixy na tabuli | Consulta
517 356 635(Po-Pá, 8:00-16:30 hod.)
517 356 635(Po-Pá, 8:00-16:30 hod.)
Přihlášení
Porovnat
0

Oblíbené produkty:

0
  • Nemáte žádné oblíbené produkty.

Menu

Filtrování

Cena

Příznaky

Použití

Šířka hrotu

1,5 - 3 mm (23)
2 - 7 mm (5)
3 - 12 mm (4)
1 mm (10)

Opakované plnění

Poradíme Vám

Aby jste se lépe vyznali v naší nabídce, připravujeme pro Vás užitečné rady.

Hledáte odpověď na otázky týkající se tabulí, dotykových displejů, pokladen nebo platebních terminálů? Chcete poradit v oblasti služeb nebo prezentační techniky? Zeptejte se nás!

Zobrazit poradnu

Fixy

Fixů a popisovačů na bílé tabule nebo flipchart bloky není nikdy dostatek. Vždy máte pocit, že jich nemáte dostatek a pokud náhodou ano, jako naschvál se vám stane, že hned několik jich přestane psát. Proto mít dostatečnou zásobu popisovačů není nikdy na škodu. Naučte se také pracovat s barevnými popisovači. Tím, že se oprostíte od neustálého používání jedné (a ještě k tomu černé) barvy, získáte v tom, co píšete, větší přehled nejen vy, ale i ti, kteří to budou číst po vás. Zejména při veřejných prezentacích je používání více barev takřka nutností, jinak své posluchače ztratíte. Výběr barev máte k dispozici dostatečně veliký, stejně jako technologii popisovačů. Některé jsou na jedno použití, po vyschnutí je můžete vyhodit, jiné fungují na bázi opakovaného doplňování inkoustu.

Řazení: Výchozí Od nejlevnějšího Od nejdražšího Podle názvu

Jak vybrat správný popisovač

Fixy Legamaster přehled 

Prodejem kancelářského a školního vybavení se zabýváme více než 20 let. Rukama nám prošly tisíce popisovačů. Různých značek, nejrůznějších výrobců. Našim zákazníkům jsme se po letech zkušeností rozhodli nabízet výhradně popisovače osvědčené holandské firmy Legamaster. Proč? Mají vysokou kryvost (posluchači uvidí vámi napsaný text i ze zadní části místnosti), dlouho vydrží (v porovnání s popisovači z běžné sítě píšou několikanásobně déle) a můžete volit i z ekologických (doplňovacích) variant popisovačů.
Váháte, jaký popisovač zvolit? Rozhodujte se podle následujících parametrů:

  • Typ povrchu

Na jaký povrch budete psát? Na papír nebo tabuli?
 
Pro psaní na flipchartu, což je de facto velký papírový blok, vyberte popisovač s permanentním inkoustem. Barva písma bude krásně sytá a vidět bude na velkou vzdálenost. Protože jsou fixy určeny k psaní na flipchart, neprosákne písmo skrz papír. To je důležité, protože nekvalitní permanentní fixy mohou prosakovat a poničit tak další papíry „v bloku“, na které se mělo psát. To je neekologické a pro zákazníka samozřejmě zbytečné plýtvání.

Pro psaní na tabule, ať už lakované nebo keramické, potřebujete popisovač s inkoustem, který lze smazat. Jde o inkoust na lihové bázi, která se rychle odpaří, a suchou pigmentovou stopu pak snadno setřete. Třeba suchým hadříkem, ubrouskem, nebo k tomu určenou magnetickou stěrkou. Kvalitní popisovač (a i tabuli) poznáte tak, že se při stírání nijak „nerozpatlává“ po ploše, ale hezky čistě stírá.

Tip: U popisovačů značky Legamaster se nemůžete splést, na každém z nich je napsáno, pro jaký povrch jsou určeny.
 

  • (Ne)doplňování inkoustu

Jednorázový, nebo plnitelný?
V nabídce máme nabídku jednorázových (po vypsání se vyhodí), ale i plnitelných fixů (po vypsání se jim doplní inkoust).
V naší nabídce najdete popisovače se třemi různými způsoby plnění.

- kapilární Kapilární systém plnění fixů Legamaster 
Popisovač otočíte hrotem dolů a nasadíte do lahvičky s náhradním inkoustem. Zásobník se inkoustem zhruba po hodině naplní. Výhodou je, že nemusíte popisovač nijak rozebírat. Zkrátka ho jen na chvíli necháte „odpočinout“ v lahvi s inkoustem.


- s kapátkem Doplnění inkoustu kapátkem do fixy Legamaster 
Popisovač rozšroubujete a inkoust jednoduše nakapete dovnitř. Oproti kapilárnímu způsobu plnění je výhodou, že nemusíte čekat,
než se kapilárním systémem barva nasaje. Po nakapání barvy do těla popisovače můžete ihned začít popisovač zase používat.


- bombička Bombičky pro fixy Legamaster 
Vyměníte starou náplň za novou. U bombičkového systému je výhodou, že tělo bombičky je průhledné. Dopředu tedy vidíte, kolik inkoustu ještě zbývá a kdy asi fixa dopíše (žádné překvapení uprostřed přednášky).

  • Tvar hrotu

Tenký, silný, kulatý nebo zkosený?

Popisovač s tenkým hrotem se hodí pro psaní jemným písmem a kreslení (například text umístěný v obrázku nebo vedle něj). Současně doporučujeme myslet na to, jak velká přednášecí místnost je. A uzpůsobte velikost písma, aby bylo dobře čitelné i z větší vzdálenosti.

Popisovač se silným hrotem uvolňuje více inkoustu, a proto zanechává zřetelnější stopu. Je vhodný pro zapisování hesel, klíčových a důležitých informací. Pozor na dostatečnou vzdálenost mezi písmeny a slovy, aby nesplývala a sdělení bylo srozumitelné i účastníkům na sedícím na opačné straně místnosti.


Tip: Chcete-li udělat svou prezentaci či přednášku atraktivnější a názornější, používejte střídavě oba typy popisovačů. Přítomným výrazně pomůžete odlišit důležité informace od těch méně důležitých.
Fixa Legamster TZ1 Fixa Legamster TZ10 Fixa Legamster TZ100 Fixa Legamster TZ 111 Fixa Legamster TZ 140 Fixa Legamster TZ 150 Fixa Legamster TZ 180
Popisovač s kulatým hrotem se používá pro běžné psaní, podobně jako kuličkové pero, mikrofix nebo tužka se zaoblenými hroty různé tloušťky.

Popisovač se zkoseným hrotem je třeba držet v úhlu 45 stupňů k povrchu, ať už kreslíte vertikální nebo horizontální linku. Na rozdíl od oblého hrotu, kdy můžete popisovač držet, jak se se vám líbí a linka se nemění, psaní popisovačem se zkoseným hrotem chce trochu praxe. Jakmile si však na jeho používání trochu zvyknete, nejspíš se stane vaším favoritem. Právě díky zkosení a možnosti střídat tak různě široký řez písma dává textům originální a vizuálně působivý vzhled.

  • Barvy

Černá, modrá, zelená, červená, žlutá, nebo všechny najednou? Fixi Legamaster sada TZ1 
Většina popisovačů se prodává jednotlivě, nebo v sadách, obvykle základních barev.
Chcete-li, aby si ostatní vštípili do paměti vše, co jim chcete sdělit, nebojte se kombinovat barevné popisovače s různými tvary hrotu.


Tip: V naší nabídce máme i jinak neobvyklé barvy, jako světle modrá, lila, růžová, hnědá apod.