Rady pro používání katalytické lamply | Consulta
517 356 635(Po-Pá, 8:00-16:30 hod.)
517 356 635(Po-Pá, 8:00-16:30 hod.)
Přihlášení
Porovnat
0

Oblíbené produkty:

0
  • Nemáte žádné oblíbené produkty.

Menu

Rady pro používání katalytické lamply

Datum: 29.7. 2022

Připravili jsme pro vás pár praktických rad pro použití katalytické lampy.

Lze změnit vůni v katalytické lampě?

Ano, postup je velmi jednoduchý a právě snadná výměna vůní je jednou z velkých výhod katalytických lamp.  Abyste nemíchali dvě různé vůně, doporučujeme stávající vůni z lampy nechat zcela vyprchat v rámci katalytické reakce. Až je lampa prázdná doporučujeme pročistit katalizátor použitím neutralizační náplně do katalytické lampy. Nalijte cca. 50 ml neutralizační náplně a spusťte katalytickou reakci. Nechejte náplň opět zcela vyprchat. Potom můžete bez obav naplnit lampu novou náplň a užívat si novou vůni.  

Lze katalytickou lampou pouze čistit vzduch bez nutnosti provonění?

Ano lze. Pokud chcete pouze pročistit vzduch v místnosti a nechcete používat žádnou vonnou náplň, je možné místo vonné náplně použít neutralizační náplň. Návod na použití je pak stejný jako s  vonnou náplní. Tento způsob využití katalytické lampy doporučujeme například v kuchyni po vaření obzlváště aromatického jídla pro rychlou neutralizaci zápachu.

Katalytická lampaMohu regulovat intenzitu vůně v katalytické lampě, pokud je vůně příliš intenzivní?

Pokud je vůně příliš intenzivní, zřejmě jste nechali probíhat katalytickou reakci moc dlouho, tzn. plamínek jste zhasli po delší době. Příště zkute plamínek sfouknout dříve. Pokud ani to nepomohlo a vůně je na vás stále příliš silná, zkuste náplň naředit  v poměru 1:1 s neutralizační náplní.

Mohu použít lampu, když je naplněná do více než 2/3?

Pokud jste nalili více náplně než jsou 2/3 objemu lampy, nezapalujte ji. Přebytek náplně přelijte zpět do původní nádoby (pokud jste již nasadili, tak je nutné před přelitím sundat kámen) tak, aby hladina v lampě byla opravdu maximálně 2/3 jejího objemu. Přeplnění katalytycké lampy může způsobit špatné hoření, nedokonalou katalytickou reakci, poškození kamene, atd. 

Mohu kombinovat v katalytické lampě náplně od různých výrobců? 

Toto určitě nedoporučujeme. Jednotliví výrobci májí různá složení  vůní, která jsou vyzkoušená právě na jejich katalytické lampě. Navíc i složení porézního (katalytického) kamene se může lišit a mohlo by tak dojít k jemu poškození. Proto doporučujeme používat vždy lampu a náplň od stejného výrobce.

Mohu do lampy použít jen esenciální olej? 

Pozor, to rozhodně NE. Do katalytické lampy používejte pouze originální náplně od stejného výrobce, jako je vaše katalytická lampa. Esenciální olej nebo jiné látky mohou katalytickou lampu zničit nebo dokonce i poškodit  vaše zdraví. 

Jak dlouho vydrží náplň Locherber?

 Záleží na tom, jak dlouho necháte probíhat katalytickou reakci a jak často lampu používáte. Z naší zkušenosti je v tomto ohledu výhodou naše větší lampa 500 ml, kterou nemusíte tak často doplňovat a má kvalitní zpracování kahanu, který správně vede vůni. Obecně  můžeme říci, že doba katalytické reakce je až 20 hodin u lampy s objemem 500 ml .

Máte dárkové balení jako sadu katalytické lampy a vůně ? 

ANO. V naší nabídce máme dárkové sady s katalytickou lampou, náplní, trychtýřkem a navíc vonným sáčkem do skříně nebo auta ve vůni, kterou si vyberete. Vše v luxusní pevné černé krabici, připravené k obdarování vašich blízkých.