Projektory pro školy a školky | Consulta
517 356 635(Po-Pá, 8:00-16:30 hod.)
517 356 635(Po-Pá, 8:00-16:30 hod.)
Přihlášení
Porovnat
0

Oblíbené produkty:

0
  • Nemáte žádné oblíbené produkty.

Menu

Filtrování

Cena

Příznaky

Poměr stran obrazu

16:10 (5)
16:9 (2)

Výrobce

Kontrast

Životnost lampy v normálním režimu

5500 h (3)
6000 h (4)

Proječní poměr

Projekční vzdálenost i

Výkon reproduktoru

2x10 W (2)
2 W (3)
10 W (2)

Záruka

Poradíme Vám

Aby jste se lépe vyznali v naší nabídce, připravujeme pro Vás užitečné rady.

Hledáte odpověď na otázky týkající se tabulí, dotykových displejů, pokladen nebo platebních terminálů? Chcete poradit v oblasti služeb nebo prezentační techniky? Zeptejte se nás!

Zobrazit poradnu

Projektory

V této kategorii naleznete projektory speciálně vybrané pro školní prezentace. Jejich hlavní výhodou je dlouhá životnost, snadnost ovládánía skvělá viditelnost i za denního světla. Dále také nízká hlučnost (aby studenti nebyli ve výuce rušeni) a u některých typů možnost použití bez připojení k počítači. Který projektor bude nejlépe splňovat vaše požadavky si můžete přečíst dole na této stránce anebo nám můžete přímo zavolat +420 517 356 635 a my vám rádi poradíme (nebo projektor do vaší školy rovnou nainstalujeme).

Nejprodávanější

Řazení: Výchozí Od nejlevnějšího Od nejdražšího Podle názvu

Rada: jak vybrat projektor do školy

Do škol v celé České republice jsme instalovali stovky projektorů. Rádi vám pomůžeme zorientovat se v nabídce. Pokud se vám nechce číst, nebo hledáte něco speciálního, zavolejte nám +420 517 356 653 a společně vybereme to nejlepší řešení pro vás (kvalitou i cenou). Můžete se podívat i na ukázky některých našich realizací ve školách .

Na co budete promítat?

1) Interaktivní tabule

Pokud vybíráte projektor k interaktivní tabuli, vybírejte z kategorie produktů s krátkou nebo ultrakrátkou projekcí. Tyto projektory jsou pro interaktivní tabule speciálně navržené a eliminují stínění a také oslňování způsobené odrazem světla od tabule. Pokud hledáte řešení pro tuto variantu, určitě bychom vám doporučili projektor BenQ MW826ST. Je to jeden z nejoblíbenějších projektorů ve školách pro svoji spolehlivost a vysokou kvalitu obrazu. Ředitelé si jej oblíbili také pro nízkou pořizovací cenu a dlouhou životnost.

2) Tabule

Jako projekční plochu chtějí zákazníci někdy použít i obyčejnou tabuli, ale měli byste vědět, že toto řešení má své nevýhody. Běžné bílé školní tabule mají vysoký lesk a odrazivost, takže světlo z projektoru bude všechny v učebně nepříjemně oslňovat. Proto tuto variantu z naší zkušenosti nedoporučujeme.

Pokud ovšem přemýšlíte o nákupu nové tabule, určitě zvažte tu s keramickým hybridním povrchem určeným pro projekci i psaní. Takovou tabuli využijete jak pro běžnou potřebu, tak pro interaktivní výuku. Nebo výhradně pro projekci. V naší nabídce najdete také třídílné tabule, na které je řada učitelů zvyklá. Prostřední díl slouží k projekci, křídlo v bílé barvě se hodí pro psaní fixem, na barevné můžete psát křídou. Pro variantu projekcí na tabuli bychom vám doporučili opět projektor s krátkou projekcí BenQ MW826ST nebo projektor s ultrakrátkou projekcí BenQ MW855UST.

3) Plátno

Co se týká projekčních pláten, na trhu je jich opravdu spousta a vesměs všechny nabízejí velmi slušnou kvalitu obrazu. Plátno je pro projekci bezesporu tou nejlepší plochou, vždyť je k tomu určené. Bohužel ho při výuce jen stěží využijete k něčemu jinému než k promítání, navíc ne vždy je v učebně vhodný prostor pro instalaci plátna.

Existují plátna s manuálním ovládáním, ale také modely s elektrickým ovládáním, které jsou velmi komfortní a jednoduché na obsluhu. Pokud v učebně bojujete s nedostatkem mísa nebo potřebujete promítat třeba v tělocvičně, jistě oceníte mobilní plátno na stativu. Pro promítání na plátno bychom vám doporučili například projektor BenQ MW535 , který má skvělé parametry a kvalitu obrazu pro toto použití.

Jakou svítivost potřebujete?

Čím je svítivost větší, tím výrazněji projektor svítí. Projektor s nadměrnou svítivostí bude oslňovat vás jako přednášejícího, anebo žáky v lavicích. Naopak nízká svítivost brání dobře vidět promítaný obsah.

Projektor pro školní účely by měl mít svítivost v rozsahu 3000-3500 ANSI lumenů. Za předpokladu, že v učebně panují normální světelné podmínky, nevládne v ní šero ani není zalita přímým sluncem, si budou moct vaši svěřenci při promítání zapisovat, aniž byste museli ve třídě svítit nebo naopak zatahovat rolety. Tuto ideální svítivost pro školní potřeby skvěle naplní projektory značky BenQ (konkrétní typ projektoru doporučujeme volit právě podle výše zmíněných parametrů tj. projekční plocha).

Jaká projekční vzdálenost je pro vaše potřeby vhodná?

Máte-li ve škole interaktivní tabuli, projektor s krátkou projekční vzdáleností instalujte do vzdálenosti přibližně jednoho metru od projekční plochy. Pokud máte typ s ultrakrátkou projekční vzdáleností, pak projektor instalujte přímo nad tabuli. Oba typy projektorů mají tu výhodu, že jen minimální stíní a eliminují odlesky světla z projektoru.

Budete-li promítat na stěnu nebo tabuli, můžete využít projektory s jakoukoliv projekční vzdáleností. U lesklých tabulí ovšem hrozí riziko nepříjemného odlesku.

V případě projekce na plátno požadujte projektor se standardní projekční vzdáleností, která je přibližně dva a půl metru, nebo i víc. Projektory s krátkou nebo ultrakrátkou projekcí jsou v tomto případě nevhodné, protože promítaný obraz deformují nerovné okraje plátna.

Doporučení: zamyslete se, kam budete projektor instalovat (pokládat)

V principu lze projektor položit na pevnou podložku (stůl, polička apod.), nebo zavěsit pomocí držáku. Při výběru vhodného držáku potřebujete znát výšku stropu a typ konstrukce stropu nebo stěny.

Pamatujte, že u pylonové tabule nelze instalovat projektor pro krátkou a ultrakrátkou projekční vzdálenost přímo na stěnu nad ni. V takovém případě potřebujete speciální držák rovnou na tabuli. Součástí jeho upevnění jsou však nákladné úkony, jako je demontáž a dovážení pylonového zvedacího systému. Z tohoto pohledu je flexibilnější zvedací stojan, který má sice kratší rozsah pojezdu, ale dovažování při instalaci nebo jen výměně projektoru je snadné a rychlé.

Pevná instalace projektoru na stropní nebo stěnový držák zajistí, že přístroj je v bezpečí a zároveň je během pár desítek sekund připravený k projekci. Potřebujete-li projektor přenášet, zajistěte ho proti pádu a dejte pozor, aby děti nezakoply o přívodní kabely. Potřeba opakovaného zprovoznění sice není úplně příjemná, ale určitě se nenechte od používání projektoru odradit, byla by to škoda.

Ať už jste pro projektor zvolili stálé místo, nebo máte v úmyslu ho stěhovat, nezapomeňte vzít v potaz i hmotnost a rozměry, aby se přístroj vešel, kam potřebujete.

Mohlo by Vás zajímat

Jak nahradit interaktivní tabuli
15.7.2024 Pospíšil Vlastimil LCD displeje

Jak nahradit interaktivní tabuli

Interaktivní tabule, dříve symbol moderní výuky, se stahují do pozadí. Mnoho výrobců ukončilo jejich produkci a skladové zásoby se tenčí. Co se stalo? Znamená to konec interaktivních technologií ve školství? Právě
Číst více