Jak se bezpečně opalovat? | Consulta
517 356 635(Po-Pá, 8:00-16:30 hod.)
517 356 635(Po-Pá, 8:00-16:30 hod.)
Přihlášení
Porovnat
0

Oblíbené produkty:

0
  • Nemáte žádné oblíbené produkty.

Menu

Jak se bezpečně opalovat?

Autor: Šilerová Andrea Datum: 3.8. 2022

Jak se bezpečně opalovat?

Mírné opalování není škodlivé. Naopak! Sluníčko je zdrojem energie. Působení jeho paprsků má kladný vliv na naše zdraví i na naši psychiku.

Důležité je začít s opalováním postupně. Pokud jste se ještě neopalovali, postačí několik málo minut. Rozhodně je, ale třeba opalování nepřehánět a používat opalovací krémy  s příslušným ochranným faktorem, který přizpůsobujeme době pobytu na slunci a citlivosti naší pokožky. Jste-li hodně citliví na sluníčko, opalujte se jen několik minut (5–10). I nejvíce odolní jedinci by ale neměli zůstávat na přímém slunci déle než 45 minut.

Krémy na opalování

Na trhu dnes najdete velké množství opalovacích krému. Vybírejte pečlivě, ne každý krém vás může ochránit před škodlivým vlivem slunce. Často i preferované krémy, které obecně uznáváme, nemají ochrannou schopnost, a i když ano, nejde o stoprocentní ochranu. Proto se sluňte vždy přiměřeně dlouho. S naším výběrem Vám doporučujeme tyto opalovací krémy .

Při výběru vhodného opalovacího krému se nesnažte za každou cenu ušetřit. Levnější výrobky vám často nezaručí vhodnou ochranu. Nejste-li si jistí, který opalovací krém je pro vás nejlepší, informujte se u svého lékaře. Standardem jsou v dnešní době krémy s ochranným faktorem do 50, nejlépe kolem 30. 

Krémy po opalování

Opalujete-li se dlouho a často, jsou vhodné krémy po opalování. Krémy po opalování vyživují a zklidňují kůži, což je důležité především v okamžiku, kdy nedodržíte doporučené postupy a přežene to s opalováním.

Dostatek tekutin

Ve skutečně horkých dnech vypijte 3 a více litrů tekutin – nejlépe vody, čajů, minerálek… Zkuste se vyvarovat nápojům s velkým množstvím cukru. Nepodceňujte pravidelný přísun tekutin. Dehydratace organismu je vážným oslabením zdraví.

Samoopalovací krém

Samoopalovací krémy většinou nezbarví vaši pokožku okamžitě. Aktivní látka těchto přípravků, v naprosté většině DHA reaguje s vrchní vrstvou pokožky a barevné změny mohou trvat i 6 – 10 hodin. Proto se nejvíce doporučuje aplikace před spaním a ráno se probudíte s bronzovou pokožkou. Pokud chcete vidět účinek téměř okamžitě, zkuste náš samoopalovací krém s okamžitým účinkem.Související články

Osvěžovač vzduchu

Osvěžovač vzduchu

Jaké jsou druhy osvěžovačů vzduchu a jak vybrat ten nejlepší?
Rady pro používání katalytické lampy

Rady pro používání katalytické lampy

Praktické rady pro použití katalytické lapmy.
Pár rad jak na masky na obličej.

Pár rad jak na masky na obličej.

Jak používat masky na obličej?
Péče o pleť

Péče o pleť

Pleť je neustále vystavována slunci a škodlivým vlivům ovzduší, proto je důležité jí poskytovat speciální péči.
Jak poznat luxusní svíčku

Jak poznat luxusní svíčku

Dříve sloužily svíčky jen jako zdroj světla a tepla. V dnešní době se spíše používají jako dekorace a pro relaxaci.
Jak poznat kvalitní deku?

Jak poznat kvalitní deku?

Zachumlejte se po celém dni do měkké, pohodlné a hřejivé deky. Není nic příjemnějšího, než v chladných dnech si uvařit horký čaj a s knížkou v ruce se přikrýt dekou, která vás zahřeje.