Osvěžovač vzduchu | Consulta
517 356 635(Po-Pá, 8:00-16:30 hod.)
517 356 635(Po-Pá, 8:00-16:30 hod.)
Přihlášení
Porovnat
0

Oblíbené produkty:

0
  • Nemáte žádné oblíbené produkty.

Menu

Osvěžovač vzduchu

Osvěžovač vzduchu

Autor: Šilerová Andrea Datum: 1.2. 2022

Uklízíte, větráte, snad pořád běháte po bytě s nejrůznějšími čističi, ale pořád to není „ono“? Pořád ne a ne docílit harmonického pocitu voňavě čistého bytu? V každé domácnosti, kanceláři, zkrátka v každém prostoru, kde se pohybují lidé, přirozeně vznikají pachy. Někdy příjemné, ale často bohužel spíše ty, kterých se chcete zbavit. A protože čich ovlivňuje naši psychiku více, než si chceme přiznat, je na čase obklopit se příjemnými vůněmi.

Větrejte, perte a osvěžujteOsvěžovač vzduchu Millefiori

První krok k voňavému prostoru začíná u větrání. U větrání platí jednoduchá zásada, čím větší je venku zima, tím kratší a intenzivnější větrání. Důležitá je také četnost větrání – ideálně větrejte alespoň 3 krát denně. Domácí pachy pohlcují a potom mohou do ovzduší nepříjemně předávat velké tkaniny, pravidelně proto perte záclony, závěsy, potahy i deky. Větrání a praní ale pocit příjemné vůně, kdykoliv vstoupíte do vašeho bytu, bohužel nepřinesou. K tomu jsou potřeba osvěžovače vzduchu.

 

Co to je osvěžovač vzduchu?  

Osvěžovače vzduchu jsou zařízení nejrůznějších tvarů a variant, které se používají k provonění interiéru. Mohou to být spreje, tyčinkové difuzéry, elektrické difuzéry, osvěžovače do elektrických zásuvek ale třeba osvěžovače na baterie nebo do auta. Pokud bychom vám měli dát jen jednu radu, bylo by to, abyste osvěžovač vzduchu vybírali podle kvality. Osvěžovače budou předávat svou vůni do vzduchu, který dýcháte. A určitě nechcete dýchat chemii. Naopak ověřené, kvalitní esence budou zpříjemňovat vaše dny a blahodárně působit na vaše každodenní prožívání.

 

Jaké jsou druhy osvěžovačů vzduchu a jak vybrat ten nejlepší?

Způsobů jak udržovat domácnost či kancelář příjemně voňavou je více. Každá varianta má své pozitivum (a někdy i negativum). Záleží, co od osvěžovače vzduchu očekáváte, jak velký prostor potřebujete provonět a jak moc se o osvěžovač chcete starat. Osvědčenou variantou je kombinovat více způsobů provonění dohromady. Podívejte se na přehled nejoblíbenějších osvěžovačů vzduchu.

Osvěžovač: Bytový sprej Osvěžovač vzduchu sprej 

Nejjednodušší a nejrychlejší variantou provonění bytu jsou bytové spreje. Jejich velkým pozitivem je rychlost použití (po stisku rozprašovače se okamžitě bytem line příjemná vůně), neomezenost plochy provonění (intenzitu regulujete počtem střiků) a také schopnost spreje pohltit pachy. Bytové spreje tedy nejen provoní byt, ale zároveň účinně eliminují nepříjemné vůně.

Plusy bytových sprejů

+ snadné k použití, okamžitá vůně kdekoliv a kdykoliv

+ pohlcují pachy

+ nízká pořizovací cena

Mínusy bytových sprejů

- aby byl byt provoněný, musíte sami aktivně stisknout tlačítko spreje

 

Osvěžovač: Difuzér s tyčinkami Osvěžovač vzduchu s tyčinkami 

Vonné difuzéry se stébly jsou elegantní způsob, jak zajistit plynulé a dlouhodobé provonění interiéru. Difuzér se skládá z flakónu s vonnou náplní a několika ratanových tyčinek. Tyčinky se vloží přímo do vonné náplně a díky vzlínání tyčinky nasají vonné esence, které se pozvolně uvolňují do prostoru. Intenzitu vůně můžete ovlivnit počtem tyčinek vložených do difuzéru a také objemem flakónu. Difuzéry s objemem do 100 ml jsou vhodné do menších prostorů (toaleta, šatna, vstupní hala). Difuzéry o objemu 250 ml se hodí pro menší až střední místnosti o velikosti zhruba 15 m2. Osvěžovač s flakonem 350 ml se bude hodit pro prostory s plochou asi 20m2 a největší difuzéry s objemem 500 ml se hodí do velkých místností a provozů (wellness centra, fitness, kadeřnictví apod.).

 

Plusy difuzérů s tyčinkami

+ vypadají velmi pěkně na pohled

+ voní dlouho a plynule

+ intenzitu provonění můžete regulovat počtem tyčinek

+ nepotřebují žádnou zvláštní péči

+ může se do nich koupit náhradní náplň (levné a ekologické)

 

Mínusy difuzérů s tyčinkami

- snad jen, že nebudete vědět, pro kterou vůni se rozhodnout, protože všechny jsou skvělé J

 

Osvěžovač: Ultrazvukový difuzér do elektrické sítě Osvěžovač vzduchu elektrický 

Nejmodernější způsob, jak provonět byt. Jak už název napovídá, fungují tyto ultrazvukové osvěžovače na principu ultrazvuku. Difuzér vydává ultrazvukové vibrace, které umí rozrušit vodu, oddělit vodní částice a změnit jejich náboj na záporný. Díky tomu se stanou lehčí než vzduch a v podobě studené páry stoupají vzhůru. S sebou pára nese příjemné esence vonných olejů. Vzduch, který dýcháte je krásně provoněný.  

Plusy ultrazvukových difuzérů do elektrické sítě

+ ultrazvukové difuzéry bývají podsvícené a umí vytvořit magicky romantickou atmosféru

+ zvlhčují vzduch a vonné esence se nezahřívají (zachovávají maximum cenných látek)

+ intenzitu provonění můžete regulovat počtem kapek vonných olejových esencí

 

Mínusy ultrazvukových difuzérů do elektrické sítě

- musí být připojené k elektřině

 - je třeba dolévat vodu (na jedno naplnění vydrží vonět cca 6 hodin)

- čas od času se musí zásobník na vodu vymýt

 

 

Osvěžovač: Ultrazvukový difuzér na baterie Osvěžovač vzduchu na baterie 

Zatímco ultrazvukové difuzéry  se plní vodou, do které se přidává esenciální olej, u těchto bateriových difuzérů se vyměňuje celá vonná baterie. Díky tomu je osvěžovač na baterie v podstatě bezúdržbový (až se vonná náplň vypotřebuje, jednoduše ji vyměníte za novou). Tento osvěžovač vzduchu funguje na baterie a nemusí tedy ani být v blízkosti elektrické sítě. Je univerzální a oblíbený. 

Plusy ultrazvukových difuzérů na baterie

+ romantické podsvícení v několika barevných tónech

+ funguje na baterie; nemusí být v dosahu elektrické sítě

+ je bezúdržbový; vyměňuje se u něj celá vonná baterie

 

Mínusy ultrazvukových difuzérů na baterie

- je třeba kontrolovat stav baterie (nabíjí se pomocí USB kabelu)

- výměna vonné baterie je o něco dražší než doplňování vodou a esenciálními oleji (jako je tomu u difuzérů do elektrické sítě)

 

Tip na závěr:  

Příjemnou vůni v domácnosti docílíte i kvalitní vonnou svíčkou. Svíčky WoodWick mají originální patentovaný dřevěný knot, který při hoření jemně praská a připomíná zvuk hořícího krbu. Tyto svíčky si právem zasloužily pověst jedničky mezi svíčkami.

 

Máte jakýkoliv dotaz k osvěžovačům vzduchu? Potřebujete poradit, hledáte vhodnou vůni pro vás? Nebo třeba chcete pomoci navrhnout vonné řešení pro vaši firmu, hledáte vaši vonnou identitu? Napište nám, naše kolegyně Andrea, odbornice na bytové vůně vám velmi ráda poradí.

Můžete nás kontaktovat ve všední dny od 9 do 15 hodin na telefonním čísle 517 356 635, napsat nám e-mail na info@consulta.cz, nebo se s námi spojit on-line a využít službu privátní nákup on-line.  Samozřejmě nás také můžete navštívit naživo v našem showroomu ve Vyškově na ulici Cukrovarská.


Související články

Rady pro používání katalytické lampy

Rady pro používání katalytické lampy

Praktické rady pro použití katalytické lapmy.
Jak se bezpečně opalovat?

Jak se bezpečně opalovat?

Mírné opalování není škodlivé. Naopak! Sluníčko je zdrojem energie. Působení jeho paprsků má kladný vliv na naše zdraví i na naši psychiku.
Pár rad jak na masky na obličej.

Pár rad jak na masky na obličej.

Jak používat masky na obličej?
Péče o pleť

Péče o pleť

Pleť je neustále vystavována slunci a škodlivým vlivům ovzduší, proto je důležité jí poskytovat speciální péči.
Jak poznat luxusní svíčku

Jak poznat luxusní svíčku

Dříve sloužily svíčky jen jako zdroj světla a tepla. V dnešní době se spíše používají jako dekorace a pro relaxaci.
Jak poznat kvalitní deku?

Jak poznat kvalitní deku?

Zachumlejte se po celém dni do měkké, pohodlné a hřejivé deky. Není nic příjemnějšího, než v chladných dnech si uvařit horký čaj a s knížkou v ruce se přikrýt dekou, která vás zahřeje.