Co funguje na vrásky? | Consulta
517 356 635(Po-Pá, 8:00-16:30 hod.)
517 356 635(Po-Pá, 8:00-16:30 hod.)
Přihlášení
Porovnat
0

Oblíbené produkty:

0
  • Nemáte žádné oblíbené produkty.

Menu

Co funguje na vrásky?

Autor: Šilerová Andrea Datum: 3.9. 2023

Nejvýznamnější faktor, který ovlivňuje tvorbu vrásek, je přirozený proces stárnutí. S věkem kůže ztrácí pevnost a elasticitu. Pokožka je na pohled méně hladká, po natažení a při pohybu (grimasy, mimika) přestává být schopná vrátit se do původní polohy a dochází ke vzniku vrásek. Významnou roli v tomto procesu hraje přirozený pokles produkce kolagenu v těle. Čím je člověk starší, tím méně kolagenu jeho tělo produkuje. Kůže se stává tenčí, hůře se hojí, ztrácí se obličejové kontury a objevují se hlubší vrásky.

Pokud vám záleží na stavu vaší pokožky a chcete si její zdravý vzhled udržet do co nejvyššího věku, připravila jsem pro vás 5 tipů, které na vrásky fungují.

1.Chraňte vaši pokožku před slunečním zářením

Sluneční záření má zásadní vliv na kvalitu pokožky. UV záření proniká do hlubokých vrstev pokožky a poškozuje kolagen a elastin (dva klíčové proteiny udržující pružnost a pevnost pokožky). Poškozený kolagen je méně schopný udržovat strukturu kůže a vznikají nové vrásky. UV záření také vyvolává ztrátu vlhkosti v pokožce a vede k dehydrataci. Suchá pokožka je náchylnější k tvorbě vrásek. V neposlední řadě dochází při slunění ke zvýšené tvorbě volných radikálů. Když je volných radikálů (nestabilních molekul) v pokožce moc, dochází k poškození buněk, proteinů i tuků pokožky, kůže se stává drsnou, hrubou a suchou.

Tip: zařaďte používání opalovacího krému na pleť do vaší běžné denní rutiny. Každý den ráno natřete vaši pokožku kvalitním opalovacím krémem s SPF 50.

2.Jezte kvalitní stravu bohatou na vitamíny a kolagen

To co jíme, má zásadní dopad na všechny funkce našeho těla – včetně kvality pokožky. Do své stravy zahrňte pestré ovoce a zeleninu – jsou to potraviny bohaté na vitamíny C a E, které podporují tvorbu kolagenu a působí jako antioxidanty. Vhodné je zařazení potravin bohatých na omega-3 mastné kyseliny (např. losos, avokádo, ořechy..), které pomáhají snižovat zánět a udržovat pokožku zdravou. Pijte dostatek čisté vody. Ze svého jídelníčku naopak vyřaďte cukry, nadměrné solení, alkohol a samozřejmě kouření. Všechny tyto nešvary se negativně podepisují na vzhledu pokožky.

Tip: Do naší nabídky jsem vybrala vitamínové doplňky značky Cosval. Jsou fantastické. Vyrobeny z přírodních surovin, nejmodernějšími technologiemi pro zajištění vysoké kvality a vstřebatelnosti pro tělo. Rozhodně vám doporučuji je vyzkoušet a vím, že nebudete litovat. Pro doplnění kolagenu doporučuji Cosval p.c.28.

3.Osvojte si rutinu péče o pleť

Jako u všech věcí na světě – ať už je to učení se cizímu jazyku, sport nebo péče o tělo, nejdůležitější je pravidelnost. Když něco děláte pravidelně, důsledně každý den alespoň chvilku, vaše úsilí se sčítá. Nejinak tomu je u pravidelné péče o pleť. Pravidelná rutina působí jako prevence a předchází problémům, jako jsou suchost pokožky, akné, rudnutí a i vznik předčasných vrásek.

Denní rutina péče o vaši pokožku by vycházet z typu vaší pokožky a individuálních potřeb. Pokud potřebujete poradit, ráda vám pomůžu najít vaši denní rutinu, napište mi. Obecně ale mohu říci, že obecným základem je tento postup:

  • Čistění: ráno začněte vyčištěním obličeje, aby se odstranily všechny nečistoty. Pleť bude připravená na další produkty
  • Volitelně můžete použít toner a sérum. Toner vyrovná pH pokožky séra jde vhodně volit dle vašich potřeb (vitamínová, ochranná..)
  • Oční krém: oční krém je nejčastěji podceňovaný, ale velmi důležitý. Kůže kolem očí je jemná, namáhaná a brzy se na ní dělají vrásky
  • Krém: naneste krém na zbytek obličeje (mimo oční okolí) dle typu vaší pleti
  • Sluneční ochrana: pokud váš krém neobsahuje SPF, doporučuji použít ještě opalovací krém

Podobnou rutinu proveďte večer. Rozdíl je v tom, že pokud se líčíte je jako první potřeba odstranit make-up a na noc doporučuji používat noční krémy. Noční krémy jsou hutnější, poskytují intenzivnější hydrataci a často obsahují složky, které podporují regenerační procesy během spánku (např. složky, které stimulují tvorbu kolagenu a elastinu).

Tip: pokud hledáte opravdu TOP produkty v péči o pleť a proti vráskám, 100% vám doporučuji řadu B-selfie. Ano, není nejlevnější, ale výsledek stojí za to.

4.Rty prozradí věk spolehlivě: nezapomeňte o ně pečovat

Když si povídáme o péči o pleť, obvykle se všem vybaví péče o obličej a dekolt. Často se ale zapomene na jednu z nejcitlivějších oblastí. Rty. Přitom právě rty nám umožňují komunikovat, smát se, líbat se, vyjadřovat celou škálu emocí. Určitě v péči na rty nezapomínejte a věnujte jim náležitou pozornost. Kolem rtů je kůže tenká a citlivá a velmi namáhaná. Péče o ni není jen záležitostí estetiky, ale součástí zdravého životního stylu.

Rty pravidelně hydratujte (pomocí balzámu nebo hydratačního krému), v létě používejte balzám se slunečním faktorem. Provádějte příležitostně exfoliaci rtů pro odstranění odumřelých kožních buněk. 

TIP: víte, že existují speciální přípravky na péči o rty proti vráskám? Vyzkoušejte je, budete překvapená, jakou změnu vašeho vzhledu přinese hladká kůže na rtech a kolem rtů.

5.Péče o sebe sama má významný psychologický efekt

Vytvoření těchto každodenních rituálů není jen o péči o tělo, ale může mít i významný emoční dopad. Těch několik minut, kdy jste jen sama se sebou, ponoříte se do vašich myšlenek, tužeb, odpočinete si od okolního světa. Těch sladkých 15 minut, kdy vašim jediným úkolem je hýčkat sama sebe. Pocit relaxace, který získáte, se promítne do celého vašeho dne. Budete se cítit krásnější, odpočinutější, sebevědomější a odolnější vypořádávat se s běžnými starostmi.

Přizpůsobte tomuto relaxu i vaši koupelnu. Zamyslete se nad tím, jakou atmosféru chcete ve vaší koupelně cítit. Drobnosti hrají roli. Zkuste si zapálit svíčku, pustit tišší hudbu, dát si do koupelny jemný vonný difuzér. Malé změny vytváří velký rozdíl ve vašem vnímání toho, co se děje kolem vás a jak se cítíte.

TIP: krásná svíčka s jemnou vůní vás zpomalí, uvolní a dopřeje vám užít si váš čas. Osobně mám v koupelně i vonný difuzér. Vůně jsou součástí naší emoční paměti a vždy když otevřu dveře koupelny, ucítím známou vůni a vím, že chvíle mojí relaxace právě začíná.


Související články

Osvěžovač vzduchu

Osvěžovač vzduchu

Jaké jsou druhy osvěžovačů vzduchu a jak vybrat ten nejlepší?
Rady pro používání katalytické lampy

Rady pro používání katalytické lampy

Praktické rady pro použití katalytické lapmy.
Jak se bezpečně opalovat?

Jak se bezpečně opalovat?

Mírné opalování není škodlivé. Naopak! Sluníčko je zdrojem energie. Působení jeho paprsků má kladný vliv na naše zdraví i na naši psychiku.
Pár rad jak na masky na obličej.

Pár rad jak na masky na obličej.

Jak používat masky na obličej?
Péče o pleť

Péče o pleť

Pleť je neustále vystavována slunci a škodlivým vlivům ovzduší, proto je důležité jí poskytovat speciální péči.
Jak poznat luxusní svíčku

Jak poznat luxusní svíčku

Dříve sloužily svíčky jen jako zdroj světla a tepla. V dnešní době se spíše používají jako dekorace a pro relaxaci.