Umývání obličeje mýdlem a další chyby v péči o pleť. Neděláte je také? | Consulta
517 356 635(Po-Pá, 8:00-16:30 hod.)
517 356 635(Po-Pá, 8:00-16:30 hod.)
Přihlášení
Porovnat
0

Oblíbené produkty:

0
  • Nemáte žádné oblíbené produkty.

Menu

Umývání obličeje mýdlem a další chyby v péči o pleť. Neděláte je také?

Autor: Šilerová Andrea Datum: 8.10. 2023

Umývání obličeje mýdlem, nedostatečná ochrana proti slunci, aplikace stejného krému na celý obličej (včetně očního okolí) nebo zapomínání na odličování. To všechno jsou nejčastější nešvary v péči o pleť. Pojďme se podívat, proč si těmito zlozvyky škodíme.

Proč si neumývat obličej mýdlem?

Kůže obličeje má přirozeně mírně kyselé pH, které ji chrání a udržuje ve zdravém stavu. Běžná mýdla na ruce a tělo jsou spíše alkalická, díky tomu skvěle odstraňují nečistoty a mastnoty z rukou, pro obličej jsou ale svým pH dráždivá. Při dlouhodobém používání běžného mýdla na obličej může dojít (zejména u lidí se suchou nebo citlivou pokožkou) ke zhoršení stavu pleti.

Běžné mýdlo navíc není schopné odstranit účinně make-up a nečistoty obličeje. Různé typy pleti mají navíc různé potřeby a je proto vhodné zvolit speciální čistící gel (nebo jiný produkt) vhodný pro váš typ pleti.

Proč nepoužívat stejný krém na tváře, čelo a oční okolí?

Kůže v okolí očí je citlivá a tenká. Je mnohem náchylnější ke ztrátě elasticity a tvorbě vrásek. Krémy určené na oční okolí jsou jemnější, lehčí a obsahují speciální složky pro zlepšení elasticity.

Oproti tomu tzv. T-zóna (čelo, nos a brada) mají tendenci být mastné a náchylné k akné. Krémy pro tuto oblast neucpávají póry a mohou redukovat přebytečnou produkci oleje.
Pro zachování krásné pleti do vysokého věku je důležité vybírat kvalitní produkty, které jsou navrženy pro konkrétní oblast obličeje a důsledně pravidelně je aplikovat.

Krémy s SPF jako účinná prevence proti vráskám

Dalším nešvarem je nepoužívání krémů s ochranným faktorem SPF. Přitom je prokázáno, že sluneční záření je jedním z faktorů, které vedou k předčasnému stárnutí pokožky a vzniku vrásek. Chraňte vaši pokožku kvalitními produkty a současně preventivně působte proti vzniku vrásek.

Zařaďte krémy s SPF do vaší každodenní rutiny péče o pleť, bez ohledu na to, zda je letní slunečný den nebo ne. Sluneční záření může pronikat i skrz mraky.

Zapomínáte na exfoliaci

Exfoliace je důležitý krok v péči o pleť. Jedná se o odstraňování nečistot a odumřelých buněk z povrchu kůže. Obvykle buď peelingy (jemné částečky) nebo chemické exfolianty (kyseliny nebo enzymy), které odstraňují odumřelé buňky bez fyzického tření.

Doporučuji používat exfoliaci s ohledem na váš typ pleti. A platí – všeho s mírou. Příliš častá a agresivní exfoliace může narušit přirozenou rovnováhu a vést k podráždění a naopak žádná exfoliace znamená hromadění odumřelých buněk na povrchu pleti, možné ucpané póry, vznik akné a případně jiné kožní problémy.

Pravidelná exfoliace prováděná s ohledem na váš typ pleti může zlepšovat účinnost dalších produktů. Hydratační krémy či séra mohou lépe pronikat do pokožky a zajišťovat lepší výsledky.

TIP: doporučuji vyzkoušet Locherber Skincare čistící emulzi s AHA ovocnými kyselinami


Související články

Osvěžovač vzduchu

Osvěžovač vzduchu

Jaké jsou druhy osvěžovačů vzduchu a jak vybrat ten nejlepší?
Rady pro používání katalytické lampy

Rady pro používání katalytické lampy

Praktické rady pro použití katalytické lapmy.
Jak se bezpečně opalovat?

Jak se bezpečně opalovat?

Mírné opalování není škodlivé. Naopak! Sluníčko je zdrojem energie. Působení jeho paprsků má kladný vliv na naše zdraví i na naši psychiku.
Pár rad jak na masky na obličej.

Pár rad jak na masky na obličej.

Jak používat masky na obličej?
Péče o pleť

Péče o pleť

Pleť je neustále vystavována slunci a škodlivým vlivům ovzduší, proto je důležité jí poskytovat speciální péči.
Jak poznat luxusní svíčku

Jak poznat luxusní svíčku

Dříve sloužily svíčky jen jako zdroj světla a tepla. V dnešní době se spíše používají jako dekorace a pro relaxaci.