Podzim je tady: několik tipů jak pečovat o pleť a rty na podzim | Consulta
517 356 635(Po-Pá, 8:00-16:30 hod.)
517 356 635(Po-Pá, 8:00-16:30 hod.)
Přihlášení
Porovnat
0

Oblíbené produkty:

0
  • Nemáte žádné oblíbené produkty.

Menu

Podzim je tady: několik tipů jak pečovat o pleť a rty na podzim

Autor: Šilerová Andrea Datum: 16.11. 2023

Podzim – ten se nese ve znamení hydratace. Sychravé počasí, větrno, první mrazíky. Pleť potřebuje hydratovat, vyživovat a chránit před zimou. Zapomínat se nesmí ani na posilnění imunitního systému, zdravou stravu a dobrý pitný režim. Pojďte se spolu se mnou podívat, co můžete v těchto dnech udělat pro vaši pleť, aby byla stále tak zářivá jako v létě u moře.

Ubývání tuku v obličeji a první vrásky

S přibývajícím věkem dochází k zásadním změnám na kůži obličeje. Dochází k postupné ztrátě tuku v obličeji. Obličej ztrácí na objemu, tvoří se vrásky a první známky stárnutí. Kůže (která už tak je na obličeji nejtenčí z celého těla) se ještě ztenčuje, je méně pružná a méně zadržuje vlhkost. Pleť se stává vysušenější, méně pružnou, volnější a náchylnější k otokům. Pro zachování zdravé a mladistvé pleti je důležité provádět pravidelnou péči o pleť, která na podzim zahrnuje zejména hydrataci.

Proč je třeba pleť na podzim hydratovat?

Na podzim se potýkáme s větrem, první zimou a suchým vzduchem ve vytápěných místnostech. Pleť se může stávat podrážděnou, cévy se zužují a to vše může způsobovat, že kůže ztrácí vlhkost rychleji, než tomu bylo v letních měsících. Kvalitní hydratační krémy obsahují účinné složky, které zlepšují hydrataci pokožky. Tyto složky mají schopnost zadržovat v pleti vlhkost a obnovovat lipidovou bariéru. Vlhkost se více drží uvnitř pleti, kůže je plná a není vysušená. Hydratovaná pokožka není tolik náchylná ke vzniku vrásek a jemných linek.

TIP: nejlepší osobní zkušenost mám s těmito hydratačními krémy.

Pallazo Rosa Hydratační krém na obličej. Obsahuje kyselinu hyaluronovou, kmenové buňky (s vysokým procentem látek EGF), resveratrol, koenzym Q10, vitamín E, šnečí extrakt a arganový olej. Krém s kvalitnějším a nabitějším složením jen těžko seženete. Produkty společnosti Pallazo Rosa nemají konkurenci, kombinují tisíciletou přírodní kulturu italské kosmetiky s nejnovějšími objevy nanotechnologie a probiotik. Jsou fantastické a patří do mého TOP výběru.

Pokud hledáte cenově dostupnější variantu hydratačního krému, ale stále se špičkovým složením, doporučuji vám Locherber Skincare hydratační krém. Obsahuje výtažek z kamélie a protěže alpské. Pleť je po aplikaci rozjasněná, hladká a optimálně hydratovaná.

Skvělou službu vaší pleti na podzim zajistí i Locherber Hypnotic Viper Cream s peptidem, který napodobuje „zmijí jed“, snižuje tvorbu vrásek a zachovává pružnost pleti.

Před hydratací je třeba pleť kvalitně vyčistit

Ale ani ten nejlepší hydratační krém nemusí stoprocentně působit, pokud není pokožka dostatečně připravená přijmout jeho blahodárné účinky. Před nanesením krému je třeba, aby byla pokožka vyčištěná a zbavená veškerých nečistot. Zbytky make-upu by mohly bránit proniknutí krému do pokožky a tím omezit jeho účinnost.

TIP: podívejte se na čistící produkty, které jsem pro vás vybrala. Jsou šetrné k pleti s tím nejlepším složením.

Péče o rty na podzim: kvalitní přípravky pro hladké, plné a krásné rty

Rtů a očí si na obličeji všimneme jako první. Krásný úsměv nenahradí nic na světě a proto i rty si na podzim zaslouží maximální péči. Stejně jako pleť, touží rty v sychravém počasí po hydrataci. Nejluxusnější péčí, kterou vám mohu doporučit je vyplňující anti-age sérum pro rty a okolí od italské značky B-selfie. Toto sérum nejen pečuje a hydratuje, ale funguje na tzv. filler-like efektu. Působí proti vráskám, obnovuje kontury a dělá rty plnými a hedvábně jemnými.

Pokud hledáte špičkovou péči v kompaktním balení (klasická tyčinka na rty) můžu vám doporučit Ochranný a vyplňující balzám Palazzo Rosa.

Za skvělou cenu mám v nabídce také hydratační balzám Locherber Milano s SPF faktorem 15.

A na závěr, určitě na podzim nezapomínejte ani na kvalitní výživové doplňky.


Související články

Osvěžovač vzduchu

Osvěžovač vzduchu

Jaké jsou druhy osvěžovačů vzduchu a jak vybrat ten nejlepší?
Rady pro používání katalytické lampy

Rady pro používání katalytické lampy

Praktické rady pro použití katalytické lapmy.
Jak se bezpečně opalovat?

Jak se bezpečně opalovat?

Mírné opalování není škodlivé. Naopak! Sluníčko je zdrojem energie. Působení jeho paprsků má kladný vliv na naše zdraví i na naši psychiku.
Pár rad jak na masky na obličej.

Pár rad jak na masky na obličej.

Jak používat masky na obličej?
Péče o pleť

Péče o pleť

Pleť je neustále vystavována slunci a škodlivým vlivům ovzduší, proto je důležité jí poskytovat speciální péči.
Jak poznat luxusní svíčku

Jak poznat luxusní svíčku

Dříve sloužily svíčky jen jako zdroj světla a tepla. V dnešní době se spíše používají jako dekorace a pro relaxaci.