Nejčastější chyby v péči o pleť. Neděláte je také? | Consulta
517 356 635(Po-Pá, 8:00-16:30 hod.)
517 356 635(Po-Pá, 8:00-16:30 hod.)
Přihlášení
Porovnat
0

Oblíbené produkty:

0
  • Nemáte žádné oblíbené produkty.

Menu

Nejčastější chyby v péči o pleť. Neděláte je také?

Péče o pleť není jen otázkou estetiky ale i zdraví. Krémy a jiné kosmetické produkty se vstřebávají do těla a je proto důležité používat kvalitní kosmetiku, která neobsahuje škodlivé látky. Jen taková kosmetika pomůže udržovat pokožku zdravou a zářivou. Protože ne nadarmo se říká „necítit se ve své kůži“. Být spokojený ve svém těle a své „kůži“ je prostě fajn. A jak na to? Dávejte si pozor na nejčastější chyby z koupelen.

1.Špatný výběr kosmetiky

Každá žena a každý typ pleti je jiný. Neexistuje univerzální doporučená řada, která by vyhovovala každé ženě. V naší nabídce máme proto širokou nabídku produktů pro nejrůznější typy pleti. Od suchých, mastných, kombinovaných, citlivých, ale i s dermatologickými obtížemi. Jako první vám proto doporučujeme poradit se s odborníkem a vyzkoušet produkty, které budou vyhovovat vám. Nenuťte se do produktu, který vám nesedí, jen proto, že vyhovuje kamarádce. Z kosmetické řady musíte mít především radost a dobrý pocit. Luxusní kosmetiku z naší nabídky můžete vyzkoušet naživo v naší prodejně v rámci Privátního nákupu, kde se naše kosmetická specialistka bude věnovat v daný čas jen vám a vašim potřebám a potřebám vaší pleti.

2.Všeho moc škodí, místo retinolu můžete vyzkoušet i jiné alternativy

Jednou z nejčastějších chyb, které ženy dělají je používání příliš mnoha produktů, které se k sobě nehodí, současně. To pak může vést k podráždění pokožky, červenání, nepříjemnému pocitu a zbytečnému zhoršení stavu kůže. 

Velmi oblíbeným se mezi ženami stává například retinol (vitamin A). Retinol je známý protivráskovým účinkem, nesedí ale každému a může být dráždivý. Retinol podporuje růst nových buněk, je proto potřeba s ním začínat pomalu a až po vyzkoušení jeho působení na váš typ pleti, postupně zvyšovat jeho koncentraci. Lepší je také používat retinol na noc a v malém množství. Během jeho používání je třeba vyhýbat se slunečnímu záření a natírat kůži krémem s vysokým ochranným faktorem. Se zařazováním těchto produktů současně do denní rutiny proto začínejte obezřetně. 

Můžete také vyzkoušet alternativní produkty, které fungují na jiném principu a typu vaší pleti třeba sednou lépe.

Skvělé zkušenosti máme například s Čistící emulzí s AHA ovocnými kyselinami, označovanou také jako „chemický peeling“. AHA je zkratka pro „alfa-hydroxykyseliny“, které se vyskytují například v ovoci nebo mléčných produktech. AHA kyseliny mají schopnost „exfoliovat“ pleť, tedy odstraňovat odumřelé povrchové buňky a podporovat tvorbu nových buněk. Sérum se nechvává působit ideálně večer, 5 – 8 minut na vyčištěné pleti. Poté se opláchne studenou vodou. Naše zkušenost s produktem je, že hned následující ráno vypadá pleť svěžeji a zdravěji.

3.Nepoužívání ochranného faktoru

Sluneční záření je jednou z významných faktorů, které urychlují stárnutí pokožky. Při opakovaném vystavování kůže silnému slunečnímu záření se zvyšuje riziko nejrůznějších potíží, jako je červenání, vysoušení pokožky, zrychlené stárnutí kůže, pigmentové skvrny, křehkost cév a v nejhorším případě i rakovina kůže. Zařaďte používání krému s ochranným faktorem do svojí běžné denní rutiny. Snížíte riziko spálení i stárnutí kůže. Dobrým tipem je vybrat si takový denní krém, který v sobě ochranný faktor obsahuje. Bude vám tak stačit jeden produkt, který vaši kůži bude účinně chránit a pečovat o ni.

Pokud si chcete užívat opálené pokožky, ale máte strach o stárnutí vaší pleti, vhodné pro vás mohou být kvalitní samoopalovací přípravky. Do naší nabídky jsme vybrali ty, které neobsahují škodlivé látky (naopak můžete si vybrat dokonce i ze samoopalovacích přípravků na pleť, které v sobě současně obsahují látky proti vráskám), nezpůsobují tmavé nebo žluté skvrny. Zanechávají pouze zdravé a přirozeně vypadající opálení.


Související články

Osvěžovač vzduchu

Osvěžovač vzduchu

Jaké jsou druhy osvěžovačů vzduchu a jak vybrat ten nejlepší?
Rady pro používání katalytické lampy

Rady pro používání katalytické lampy

Praktické rady pro použití katalytické lapmy.
Jak se bezpečně opalovat?

Jak se bezpečně opalovat?

Mírné opalování není škodlivé. Naopak! Sluníčko je zdrojem energie. Působení jeho paprsků má kladný vliv na naše zdraví i na naši psychiku.
Pár rad jak na masky na obličej.

Pár rad jak na masky na obličej.

Jak používat masky na obličej?
Péče o pleť

Péče o pleť

Pleť je neustále vystavována slunci a škodlivým vlivům ovzduší, proto je důležité jí poskytovat speciální péči.
Jak poznat luxusní svíčku

Jak poznat luxusní svíčku

Dříve sloužily svíčky jen jako zdroj světla a tepla. V dnešní době se spíše používají jako dekorace a pro relaxaci.