Úvod Poradíme Vám Jak správně pečovat o dotykové LCD displeje?

Jak správně pečovat o dotykové LCD displeje?

LCD displej a jak ho čistit

Stejně jako televize u vás doma nebo LCD monitor na vašem pracovním stole, potřebuje i dotykový displej péči a údržbu. Víte, na co si u čištění dotykového LCD displeje dávat pozor a tak prodloužit jeho životnost?

Proč je nutné displej čistit?

Možná vás jako první napadlo, proč je vlastně dobré LCD displej čistit. Odpověď je jednoduchá, displej se ovládá prsty a je proto přirozené, že se lesklá skleněná plocha nejen umaže, ale zároveň se na ni mohou dostávat nečistoty a bakterie. Obrovskou výhodou LCD displejů je, že je lze (na rozdíl třeba od klávesnice nebo myši) velmi jednoduše a efektivně čistit.

Je antibakteriální povrch skutečně antibakteriální?

Někteří výrobci uvádí, že povrch jejich displejů je antibakteriální, že se bakterie na povrchu sami ničí apod. Pozor na tyto zavádějící informace. Aby se bakterie samy zničily, je na to potřeba minimálně 24 hodin. Pokud je u vás displej v dennodenním zapojení, tak si dovedete spočítat, jak to ve skutečnosti s tou antibakteriálností je. Není proto nic jednoduššího, než každý den displej jednoduše otřít. Ale jak na to?

Nikdy nečistěte displej na sucho. Poškrábal by se.

Čisticí ubrousky na dotykové LCD displeje

Drobné částečky prachu, pylu a někdy i saharského písku, které byste chtěli z displeje setřít za sucha, by působily jako brusný papír a mohly by poškodit povrch skla LCD displeje. Proto je vždy nutné pro čištění displeje použít speciální čisticí prostředek nebo vlhčené ubrousky šetrné k povrchu.

Pozor také na abraziva a rám displeje

Také nikdy nepoužívejte pro čištění displeje abrazivní čističe nebo čističe na nábytek apod. Setkali jsme se i s tím, že paní uklízečka chtěla vyčistit displej opravdu na mokro (pořádně mokrým hadrem) a kapalina zatekla do rámu displeje. Na to pozor, kapalina do rámu displeje nesmí nikdy zatéct, hrozilo by nevratné poškození displeje.

Nejlepší je používat pro čištění displeje takové produkty, které jsou výhradně určené na údržbu LCD displejů. Nejvhodnější jsou vlhčené ubrousky na alkoholové bázi, které perfektně čistí a není potřeba povrch po použití vysoušet.

Jak předejít "uťapanému" displeji?

LCD displej, stejně jako váš smartphone, je zkrátka určený pro ovládání prsty. To jej dělá výjimečným a přirozeným pro ovládání. To, že bude „uťapaný“ je zkrátka daní za snadnost ovládání. Pár rad vám ale dát můžeme:

Houbička na čištění

  • Displej ovládejte čistýma rukama
  • Místo prstů můžete pro ovládání používat speciální pero
  • Místo mazání dlaní můžete používat speciální houbičku pro mazání LCD displejů.
    Pozor, nesmí to být ta stejná, jako používáte na klasickou tabuli. Nečistoty z tabule by poškodily povrch displeje.
 

Důležité: shrnutí péče o LCD displej v několika větách

Je přirozené, že se na vašem dotykovém LCD budou objevovat otisky prstů. Abyste ale prodloužili životnost vašeho LCD a minimalizovali množství bakterií na displeji, doporučujeme pravidelné (ideálně každodenní) setření displeje speciálním čistícím ubrouskem. Poučte prosím vaše paní uklízečky, ať displej nečistí stejným prostředkem, jakým čistí podlahy a nábytek a že se do rámu displeje nesmí dostat tekutina.

Z důvodu bezpečnosti se také doporučuje před čištěním displej vypnout (případně i odpojit od napájení).

RSSRSS

Novinky

Hledáme nového kolegu na pozici instalačního technika

4. květen 2022
Hledáme všestranného a zručného kolegu na pozici INSTALAČNÍ TECHNIK, který by se po zaškolení stal posilou týmu, který realizuje instalace našich produktů klientům (zejména audiovizuální techniky).

I takto může vypadat škola

12. duben 2022
Pojďte se s námi podívat, jak může vypadat škola 21. století. Tyto školy se nám s důvěrou svěřily a my jsme pro ně vytvořili zbrusu nové učebny. Nadšení jsou žáci, učitelé i my. Prohlédněte si naše realizace

Novinka v naší nabídce: Locherber Milano

7. březen 2022
Locherber Milano je exkluzivní výrobce bytových a tělových vůní. Nově můžete tento kousek Itálie vyzkoušet na vlastní kůži i vy.

Archiv novinek