Displej není tabule - věnujte jeho výběru více času | Consulta
517 356 635(Po-Pá, 8:00-16:30 hod.)
517 356 635(Po-Pá, 8:00-16:30 hod.)
Přihlášení
Porovnat
0

Oblíbené produkty:

0
  • Nemáte žádné oblíbené produkty.

Menu

Displej není tabule - věnujte jeho výběru více času

Displej není tabule - věnujte jeho výběru více času

Autor: Pospíšil Vlastimil Datum: 25.4. 2022

Poradím vám s výběrem

Jmenuji se Vlastík a v Consultě mám na starost LCD displeje. Pracuji s nimi už několik roků každý den. Rád vám ukážu, jak se vyznat v parametrech a technických specifikacích LCD displejů a co tyto parametry znamenají v realitě každodenního školního používání.

  • Stojíte před modernizací učeben a nevíte co vybrat?
  • Ze všech stran se na vás valí speciální akční nabídky plné různých parametrů a informací?
  • Je dražší displej lepší?
  • Co se dá objektivně porovnat?
  • Jsou technické informace tak důležité?
  • A co tedy vlastně potřebuji?

Které parametry LCD displejů by vás měly zajímat?

velikost LCD 

VELIKOST

Pořizujete displej do učebny a je tedy důležitá velikost. Pro běžnou učebnu zvolte bez dalšího úhlopříčku 86", to je velikost standardní školní tabule (cca. 200x120cm). Chcete přece, aby na displej žáci perfektně viděli i ze zadní lavice.

Rozlišení LCD displeje 

ROZLIŠENÍ - POČET BODŮ

Informace, že se jedná 4K displej důležitá je. Říká nám, že rozlišení je 3 840 x 2 160 bodů, to je však v dnešní době u takových displejů minimum, ale i zlatý standard.

Jas a kontrast

SVÍTIVOST a KONTRAST

Oba parametry určují jak "pěkný" bude obraz, fotky nebo videa, čitelný text apod.. Svítivost se pohybuje v rozmezí 350 - 400 cd/m2. Sáhněte po vyšší hodnotě, obraz bude lépe viditelný i v jasných učebnách. S kontrastem je to podobné, rozpětí je cca. 1 200:1 - 4 000:1. Určitě vyberte hodnotu 4 000:1 má to podobný vliv na obraz, stejně jako svítivost. Hodnota 1 200:1 je opravdu nízká. Porovnávejte vždy jablka s jablky. Dynamický kontrast s dynamickým a statický se statickým.

Dotyk LCD

DOTYK

Někomu se může zdát 32 dotyků jako holý nesmysl, tolik dětí se přece k displeji ani nevejde! Pravý důvod proč požadovat 32 dotyků je ve spolehlivosti a přesnosti dotyku v celé ploše LCD. To je velmi důležité, kupujete přece dotykový displej.

LCD s WiFi připojením

PŘIPOJITELNOST

Uvnitř většiny displejů tepe systém Android. Ten většina z nás důvěrně zná z mobilních telefonů a nemáme proto s ovládáním problém. Android také nabízí celou řadu možností. Využijete ho však nejlépe s připojením do sítě a k internetu. Konektory LAN jsou standardem, ale ne vždy je síť k mání. Proto doporučuji, pořídit displej s bezdrátovou WiFi. Umožní Vám také vytvoření vlastní sítě pro studenty, kteří se mohou snadno připojit a sdílet obsah z telefonů nebo tabletů. Jak tuto funkci vyzkoušíte, stane se vaší každodenní realitou. Za to dám ruku do ohně.

Parametry LCD

PARAMETRY, PARAMETRY, PARAMETRY

Je jich opravdu moc a běžný člověk se v nich naprosto ztrácí. Nezabíhejte do detailů a ohlídejte si a trvejte hlavně na těch nejdůležitějších.

 


Na co je dále dobré myslet při nákupu displeje?

Malý nebo velký u LCD musí dosáhnout oba

UMÍSTĚNÍ DISPLEJE

Stejně jako u běžné tabule se u displeje střídají kantoři a žáci - studenti. Proto je dobré, aby bylo možné displej nastavit do takové výšky, aby s ním mohli pohodlně pracovat všichni – malí i velcí. Zajistěte si proto, aby vám firma dokázala displej namontovat na posuvný stojan. Displej nainstalovaný napevno na zdi není pro školy opravdu dobré řešení.

Pár křídel na psaní se vždy hodí

KŘÍDLA NA PSANÍ

I když pořizujete takové chytré zařízení jako je displej, určitě má ve třídě své místo i klasická magnetická tabule. Ideální řešení je tedy displej doplnit o otočná křídla. Můžete mít dvě nebo i čtyři. Křídla navíc, když se zavřou, chrání displej před jeho poškozením (třeba během přestávky). Věděli jste, že křídla tabule jdou i uzamknout?

Stojan nebo pylony

ZVEDACÍ SYSTÉM NEBO PYLONY

Dvě různá řešení, která umožňují pohybovat displejem nahoru a dolů. Obě řešení mají své výhodyZvedací systém s pružinami má rozsah 65 cm, vyžaduje ovšem pevnou kvalitní zeď pro instalaci. Díky patentované vnitřní konstrukci se velmi snadno posouvá nahoru a dolů.
Displej na pylonech nabídne daleko větší rozsah pojezdu, cca. 120 cm a je tak vhodný i na první stupeň nebo do odborných učeben s vyšší katedrou uprostřed.


Na co si dát velký pozor při výběru displeje?

5 let záruka na LCD displeje

ZÁRUKA

Často podceňovaná, ale důležitá součást všeho, co nakupujete, o to více pokud se jedná o elektroniku. Standard je 24 měsíců, ale je možnost pořídit lcd displeje se standardní zárukou 5 let. Doporučuji určitě vybírat displeje s delší zárukou.

Podmínky záruky

PODMÍNKY ZÁRUKY

Záruka v místě instalace nebo u výrobce jsou dvě naprosto odlišné věci. Vyžadujte od vašeho dodavatele záruku v místě instalace. To znamená, že pokud se něco pokazí, vy neřešíte vůbec nic. Technici přijedou přímo k vám do školy a displej opraví na místě. Pokud to není možné, sami jej demontují a odvezou do servisního centra nebo hned na místě vymění za jiný.
Oproti tomu záruka u výrobce znamená, že displej (mnohdy vážící přes 60 kg) byste museli sami demontovat, zabalit a odeslat do servisního centra nebo připravit k vyzvednutí. Po vyřešení reklamace, která může trvat až 30 dnů, si musíte displej sami zase zpět namontovat. A to není legrace.

Životnost není záruka

ŽIVOTNOST NENÍ ZÁRUKA

Pozor na toto slovíčkaření. Životnost je předpokládaná doba, po kterou by měl být displej funkční. Nemá to však nic společného se zárukou a nelze tedy zdarma požadovat opravu nebo servis s odvoláním na životnost. Jedinou relevantní informací je pro vás délka záruky.

Ověřený a spolehlivý dodavatel

ZKUŠENOSTI A KVALITA

Vybírejte si ověřené dodavatele se zkušenostmi s displeji a jejich instalací. Chcete vidět jak vypadají výsledky naší práce? Foto z našich instalací najdete v referenčních projektech.

Pokud jste došli až sem znamená to, že to s nákupem myslíte opravdu vážně. Jestli si stále nejste jistí a chcete poradit nebo konzultovat vaše rozhodnutí tak nám zavolejte ve všední dny od 8:00 do 16:00 na telefonní číslo +420 517 356 635 nebo napište kdykoliv na e-mail obchod@consulta.cz. Rádi s vámi projednáne možnosti ať už technického rázu, organizační nebo financování.