Bezdrátový přenos obrazu do LCD displeje nebo projektoru | Consulta
517 356 635(Po-Pá, 8:00-16:30 hod.)
517 356 635(Po-Pá, 8:00-16:30 hod.)
Přihlášení
Porovnat
0

Oblíbené produkty:

0
 • Nemáte žádné oblíbené produkty.

Menu

Bezdrátový přenos obrazu do LCD displeje nebo projektoru

Autor: Pospíšil Vlastimil Datum: 23.8. 2022

Nezastavitelný vývoj IT technologií způsobuje, že při pořízení nového projektoru nebo LCD displeje, je stávající kabeláž v zasedací místnosti nebo školní třídě nevyhovující. Nedokáže přenést datově náročný 4K obraz a už vůbec ne včetně dotyku, například při použití dotykového LCD displeje. Kdo bych chtěl sekat zeď nebo podlahu pro novou kabeláž v zasedací místnosti nebo třídě, kterou každý den využívá? A co bezdrátový přenos? Opravdu funkční bezdrátový přenos obrazuje dlouhodobým snem mnoha zákazníků i dodavatelů AV techniky. Existují různé USB nebo CAT převodníky, ale jejich funkčnost je omezená, jsou drátové a mnohdy nefungují s novými zařízeními. V tomto článku vám chceme představit opravdu funkční bezdrátová řešení, jejich výhody, nevýhody i případná omezení. Cílem je také ušetřit vaše prostředky za sice funkční, ale velmi drahá profesionální řešení navíc s nutností složitého nastavování.

Aktuálně máme v naší nabídce tři různá řešení bezdrátového přenosu obrazu ve vysoké kvalitě 4K,a to včetně dotyku. Jedno řešení je integrované přímo v dotykových LCD displejích Legamaster. Další dvě jsou již samostatným produktem s více možnostmi a kvalitou obrazu. Splňujítaké vysoké nároky na zabezpečení v korporátní sféře. Zde se můžete rozhodnout mezi softwarovým řešením a řešením pomocí externích „buttonů“, které se připojí do počítače a pomocí nich se odesílá obraz. Všechny varianty mají své pro a proti, a tak si je teď rozebereme trochu podrobněji.

Softwarové řešení bezdrátového přenosu obrazu

Softwarovým řešením máme na mysli, že na straně vašeho počítače není nic jiného než „software“. Nemusíte se děsit instalace dalšího softwaru, v našem případě využíváme nativní funkci operačního systému Windows (podobně i v Mac OS nebo Linux). Po stisku kombinace kláves Win+K se zobrazí nabídka zařízení v síti, ke kterým se lze připojit. Předpokládáme tedy adekvátní funkcionalitu na straně zobrazovací jednotky – displeje nebo projektoru.

Displeje Legamaster řady ETX mají předinstalovanou aplikaci AirServer, která umnožuje bezdrátové připojení i včetně dotyku. Můžete zobrazit 4 zařízení současně. Připojit se můžete i z telefonu nebo tabletu se systémem Android, iOS, je to jednoduché. Protože ale aplikace běží na sytému displeje, může docházet k drobnému omezení rychlosti odezvy nebo kvality obrazu.

Výhody

 • Cena – SW je předinstalovaný v LCD displejích Legamaster řady ETX-20
 • Nevyžaduje dokoupení dalšího HW
 • Nezávislé na operačním systému

Nevýhody

 • Předpokládá vlastnictví některého z LCD displejů z řady Legamaster ETX-20
 • Nižší kvalita obrazu
 • Odezva displeje v závislosti na vytížení zařízení, Wi-Fi nebo LAN
 • Spolehlivost připojení

Softwarově hardwarové řešení bezdrátového přenosu obrazu

Profesionálním „softwarovým“ řešením je varianta s využitím zařízení AirServer Connect 2, které je obdobou výše uvedeného, ale má i hardwarovou část. Jedná se tedy o zařízení vyhrazené jen pro přenos obrazu, a proto je spolehlivost i kvalita přenosu obrazu na zcela jiné úrovni. Jde o malé zařízení, které umístíte za displej nebo na projektor, propojíte HDMI případně USB kabelem a k němu se pak připojujete bezdrátově. Doporučujeme připojit i do sítě LAN, pro ještě rychlejší a kvalitnější připojení a sdílení internetu do připojených zařízení. V jeden moment je možné přenášet obraz až z 9 zařízení současně (různé kombinace Windows, Mac OS, Android i iOS). Připojení zařízení lze omezit heslem případně spustit režim moderátora, který řídí, koho obraz bude zobrazený.

Výhody

 • Perfektní kvalita obrazu
 • Nevyžaduje dokoupení dalšího HW pro možnost využití více uživateli
 • Zabezpečení přenosu, ochrana heslem
 • Zobrazení až 9 zařízení současně
 • Nezávislé na operačním systému

Nevýhody

 • Nelze doplnit o hw „buttony“
 • Rychlost může ovlivnit vytížení Wi-Fi nebo LAN

Výhodou tohoto řešení jsou nižší pořizovací náklady při využití více uživateli najednou a „jednoduše čistý stůl“, kdy na stole neleží další komponenty, které v případě nevyužití mohou překážet a nehrozí jejich, byť nechtěné odcizení. Instalace je jednoduchá, pokud se umíte připojit do Wi-Fi sítě nebude vám činit žádný problém.

Hardwarové řešení bezdrátového řešení přenosu obrazu

Toto řešení, jak název sám napovídá, vyžaduje něco hmatatelného. Tím rozumíme tzv. „buttony“, které se připojí do počítače, a prostřednictvím kterých je přenášen obraz a případně dotyk. U displeje nebo projektoru je přijímací jednotka propojená HDMI, USB a případně do sítě LAN.

V nabídce máme nové moderní zařízení Kindermann Klick & Show, které nabízí různé možnosti konektivity – USB, USB-C nebo HDMI+USB. Nabízí tedy širokou škálu možností podle požadavků uživatele a lze je i vzájemně kombinovat. Výhodou zařízení Kindermann Klick & Show je to, že na rozdíl od jiných dražších řešení nevyžaduje instalaci dalšího software, což může být v případě korporátního prostředí nebo omezených práv uživatelů velký problém. I zde je jako v předešlých případech možnost připojení z mobilního telefonu nebo tabletu se systémem Android nebo iOS, případně z Mac OS.


Použití je velmi jednoduché, připojíte „button“ k počítači (do USB, USB-C nebo HDMI+USB), počkáte několik sekund na spojení s přijímací jednotkou a lehkým klepnutím prsty na „button“ zahájíte přenos obrazu. Je to extrémně jednoduché, spolehlivé a z hlediska uživatelů velmi oblíbené řešení. Současně lze zobrazit obraz až ze 4 zařízení, a i zde je možnost režimu moderátora. Důležitou informací je, že k přijímací jednotce se dá připojit stejně jako v předchozím případě, tedy přes nativní funkci Windows – stiskem Win + K.

Výhody

 • Perfektní kvalita obrazu
 • Rychlé připojení a přepínání zobrazení
 • Zabezpečení přenosu, ochrana heslem
 • Nezávislé na operačním systému
 • Možnost napájení přes PoE

Nevýhody

 • Cena – je nutné koupit sadu přijímač + min. dva „buttony“
 • Zobrazení jen ze 4 zařízení současně
 • Pro další uživatele je nutné dokoupit další „buttony“

Na závěr

Je a asi na každém z vás, které z popisovaných řešení je mu bližší, a které si vybere. Existuje řada aspektů, které hovoří ve prospěch jednoho nebo druhého. Je třeba zohlednit jednoduchost a rychlost připojení, velmi důležitá je spolehlivost. Nechcete, aby jednání nebo přednáška ztroskotaly na tom, že nebudete schopni zobrazit prezentaci. Dalším podstatným kritériem je cena, která v případě HW řešení Kindermann a potřeby využití většího počtu připojovacích buttonů může několikanásobně převýšit cenu základního setu. Na druhou stranu má tento systém daleko více možností nastavení, ovládání, integrace do AV systému s možností řízení přes různé AV systémy atd.

Všechna tři řešení vám můžeme s klidem doporučit. Všechna máme otestovaná a záleží na vás, který aspekt výhod a nevýhod je pro vás rozhodující. Více informací o jednotlivých řešeních najdete přímo v popisu jednotlivých produktů. Pokud si stéle nejste jistí, zavolejte nám. Můžeme si také sjednat schůzku a vybrané řešení si pak můžete sami vyzkoušet.

Důležité upozornění

Připojení zařízení jako jsou mobilní telefony a tablety s operačními systémy Android nebo iOS až na výjimky nepodporuje funkci zpětného dotyku. Jedná se o omezení spojené s bezdrátovými technologiemi Google Cast a Air Play. V současné době existuje velmi omezené množství mobilních zařízení, které jsou schopné využít technologie Miracast, a to včetně dotyku, ale nelze jednoznačně určit, jak bude další vývoj v této oblasti pokračovat.


Související články

Jak správně pečovat o dotykové LCD displeje?

Jak správně pečovat o dotykové LCD displeje?

Stejně jako televize u vás doma nebo LCD monitor na vašem pracovním stole, potřebuje i dotykový displej péči a údržbu. Víte, na co si u čištění dotykového LCD displeje dávat pozor a tak prodloužit jeho životnost? Proč je nutné displej čistit? Možná vás jako první napadlo, proč je vlastně dobré LCD displej čistit. Odpověď je jednoduchá, displej se ovládá prsty a je...
Nejlevnější dotykové LCD displeje - nebezpečný risk!

Nejlevnější dotykové LCD displeje - nebezpečný risk!

„Je levný LCD displej nejlepší?“ „nebo má v sobě nízká cena nějaký háček?“ Už babičky říkaly: „laciný, dvakrát placený“. A věřte, že ani u dotykových LCD displejů tomu není jinak. Hledáte skvěle fungující dotykový LCD displej za rozumnou cenu? Co by měl váš LCD displej splňovat, jakou má mít záruku a co si ohlídat, abyste při reklamaci nemuseli displej sami demontovat?...
Jak vybrat flipchart?

Jak vybrat flipchart?

Ať už si přejete flipchart používat pro diagramy, brainstorming nebo poznámky, u nás si můžete vybrat z široké nabídky flipchartů od holandské firmy Legamaster.
ROBOTIS DREAM II: aneb jak využít robota ve výuce?

ROBOTIS DREAM II: aneb jak využít robota ve výuce?

ROBOTIS DREAM II se skládá z  pěti výukových stavebnic . Základ robotické stavebnice tvoří startovací sada Robotis Dream II úrovně I . Následují další řady (označené 2, 3, 4 a 5), kterými můžete postupně vašeho robota rozšiřovat a učit se s ním další a další kousky a výuku tak přizpůsobovat žákům od nejnižších tříd až po vyšší ročníky základních škol, nejvyšší level lze ale bez potíží...
CSRD: co to je a bude se v roce 2024 týkat i vás?

CSRD: co to je a bude se v roce 2024 týkat i vás?

CSRD pochází z prvních písmen anglického Corporate Sustainability Reporting Directive, v České republice volně přeloženo jako Směrnice o podávání zpráv o udržitelnosti podniků.
Zelené certifikace: Ecolabel, FSC, PEFC. Co to je a k čemu slouží?

Zelené certifikace: Ecolabel, FSC, PEFC. Co to je a k čemu slouží?

Zelená je prostě moderní slovo. Jak se vyznat v ECO certifikacích .