CSRD: co to je a bude se v roce 2024 týkat i vás? | Consulta
517 356 635(Po-Pá, 8:00-16:30 hod.)
517 356 635(Po-Pá, 8:00-16:30 hod.)
Přihlášení
Porovnat
0

Oblíbené produkty:

0
  • Nemáte žádné oblíbené produkty.

Menu

CSRD: co to je a bude se v roce 2024 týkat i vás?

Autor: Pospíšil Vlastimil Datum: 4.1. 2023

CSRD pochází z prvních písmen anglického Corporate Sustainability Reporting Directive, v České republice volně přeloženo jako Směrnice o podávání zpráv o udržitelnosti podniků. Tuto směrnici Rada Evropské unie schválila 28. listopadu 2022 a zásadní změny v oblasti udržitelnosti by se tak měly v podnicích začít udávat už od ledna roku 2024.

Co je cílem Směrnice o podávání zpráv udržitelnosti (CSRD)?

Cílem směrnice je zvýšit udržitelnost, tedy posílit zodpovědný přístup k přírodě, lidem i společnosti. Dít se tak má skrze nefinanční reportování (dle velikosti a typu podniku), ke kterému by se mělo časem přistupovat se stejnou váhou, jako ke zveřejňování hospodářských výsledků. Tato směrnice se bude týkat zejména velkých společností s obratem 40 milionů euro a všech podniků na regulovaných trzích. Menší podniky mohou požádat o výjimku do roku 2028. V první fázi se tato nová směrnice v České republice dotkne pravděpodobně tisícovky firem, v Evropě kolem 50 000 společností.

Jak se připravit na CSRD?

Edita Šilhánková z COM.SE Consulting pro web CSRD.cz uvedla: „U tohoto typu reportingu platí, že kdo je připraven, není překvapen. Doporučujeme proto nečekat a začít s přípravou co nejdříve. Jinak v okamžiku, kdy už bude firma muset reportovat, zjistí, že neví jak a nemá co.“ Podnikům paní Šilhánková proto doporučuje zavčas analyzovat současný stav – ve vztahu k životnímu prostředí, sociálním otázkám, jako je přístup k zaměstnancům, k dodavatelskému řetězci i interním pravidlům procesu. Tato data projít, vyhodnotit a najít klíčové oblasti, na které je třeba se zaměřit a vytvořit strategii udržitelnosti.

Jak vám můžeme pomoci my?

Jsme výhradní distributor produktů Legamaster pro Českou republiku. A je to právě společnost Legamaster, která v ohledu udržitelnosti předbíhá dobu a dlouhodobě pracuje na tom, aby produkty této společnosti byly vyráběné odpovědně k životnímu prostředí. V naší nabídce tak najdete širokou nabídku kvalitních produktů, které mají oficiální „zelené“ certifikáty jako jsou FSC a PEFC, EU Ecolabel, ISO 14001:2015. V praxi to znamená, že produkty označené těmito certifikáty mají udržitelný design a jejich výroba má nižší dopad na životní prostředí než jiné srovnatelné produkty.

Jsme schopni vám na míru navrhnout učebnu, zasedací místnost nebo jiné pracoviště, které bude zohledňovat Směrnici o podávání zpráv udržitelnosti podniků.

Popřípadě doporučit produkty, které mají adekvátní certifikát.

Námi navržené projekty a ukázky realizací si můžete prohlédnout v sekci UKÁZKY NAŠICH REALIZACÍ.


Související články

Legamaster: produkty ohleduplné k lidem i k přírodě

Legamaster: produkty ohleduplné k lidem i k přírodě

Společnost Legamaster věří v hodnoty lidských práv, udržitelného rozvoje a ochrany přírodního prostředí. Jdeme příkladem v oblastech firemní odpovědnosti i odpovědnosti jedince. Vysoké nároky klademe nejen na sebe, ale také na naše dodavatele. Odmítáme spolupráci s obchodními partnery, kteří nesplňují náš náročný etický kodex. Jako firma bojujeme proti jakékoli diskriminaci...
Zelené certifikace: Ecolabel, FSC, PEFC. Co to je a k čemu slouží?

Zelené certifikace: Ecolabel, FSC, PEFC. Co to je a k čemu slouží?

Zelená je prostě moderní slovo. Jak se vyznat v ECO certifikacích .
Jak správně pečovat o dotykové LCD displeje?

Jak správně pečovat o dotykové LCD displeje?

Stejně jako televize u vás doma nebo LCD monitor na vašem pracovním stole, potřebuje i dotykový displej péči a údržbu. Víte, na co si u čištění dotykového LCD displeje dávat pozor a tak prodloužit jeho životnost? Proč je nutné displej čistit? Možná vás jako první napadlo, proč je vlastně dobré LCD displej čistit. Odpověď je jednoduchá, displej se ovládá prsty a je...
Nejlevnější dotykové LCD displeje - nebezpečný risk!

Nejlevnější dotykové LCD displeje - nebezpečný risk!

„Je levný LCD displej nejlepší?“ „nebo má v sobě nízká cena nějaký háček?“ Už babičky říkaly: „laciný, dvakrát placený“. A věřte, že ani u dotykových LCD displejů tomu není jinak. Hledáte skvěle fungující dotykový LCD displej za rozumnou cenu? Co by měl váš LCD displej splňovat, jakou má mít záruku a co si ohlídat, abyste při reklamaci nemuseli displej sami demontovat?...
Bezdrátový přenos obrazu do LCD displeje nebo projektoru

Bezdrátový přenos obrazu do LCD displeje nebo projektoru

Nezastavitelný vývoj IT technologií způsobuje, že při pořízení nového projektoru nebo LCD displeje, je stávající kabeláž v zasedací místnosti nebo školní třídě nevyhovující. Nedokáže přenést datově náročný 4K obraz a už vůbec ne včetně dotyku, například při použití dotykového LCD displeje. Kdo bych chtěl sekat zeď nebo podlahu pro novou kabeláž v zasedací místnosti nebo třídě, kterou každý...
Jak vybrat flipchart?

Jak vybrat flipchart?

Ať už si přejete flipchart používat pro diagramy, brainstorming nebo poznámky, u nás si můžete vybrat z široké nabídky flipchartů od holandské firmy Legamaster.