CSRD: co to je a bude se v roce 2024 týkat i vás? | Consulta
517 356 635(Po-Pá, 8:00-16:30 hod.)
517 356 635(Po-Pá, 8:00-16:30 hod.)
Přihlášení
Porovnat
0

Oblíbené produkty:

0
  • Nemáte žádné oblíbené produkty.

Menu

CSRD: co to je a bude se v roce 2024 týkat i vás?

Autor: Pospíšil Vlastimil Datum: 4.1. 2023

CSRD pochází z prvních písmen anglického Corporate Sustainability Reporting Directive, v České republice volně přeloženo jako Směrnice o podávání zpráv o udržitelnosti podniků. Tuto směrnici Rada Evropské unie schválila 28. listopadu 2022 a zásadní změny v oblasti udržitelnosti by se tak měly v podnicích začít udávat už od ledna roku 2024.

Co je cílem Směrnice o podávání zpráv udržitelnosti (CSRD)?

Cílem směrnice je zvýšit udržitelnost, tedy posílit zodpovědný přístup k přírodě, lidem i společnosti. Dít se tak má skrze nefinanční reportování (dle velikosti a typu podniku), ke kterému by se mělo časem přistupovat se stejnou váhou, jako ke zveřejňování hospodářských výsledků. Tato směrnice se bude týkat zejména velkých společností s obratem 40 milionů euro a všech podniků na regulovaných trzích. Menší podniky mohou požádat o výjimku do roku 2028. V první fázi se tato nová směrnice v České republice dotkne pravděpodobně tisícovky firem, v Evropě kolem 50 000 společností.

Jak se připravit na CSRD?

Edita Šilhánková z COM.SE Consulting pro web CSRD.cz uvedla: „U tohoto typu reportingu platí, že kdo je připraven, není překvapen. Doporučujeme proto nečekat a začít s přípravou co nejdříve. Jinak v okamžiku, kdy už bude firma muset reportovat, zjistí, že neví jak a nemá co.“ Podnikům paní Šilhánková proto doporučuje zavčas analyzovat současný stav – ve vztahu k životnímu prostředí, sociálním otázkám, jako je přístup k zaměstnancům, k dodavatelskému řetězci i interním pravidlům procesu. Tato data projít, vyhodnotit a najít klíčové oblasti, na které je třeba se zaměřit a vytvořit strategii udržitelnosti.

Jak vám můžeme pomoci my?

Jsme výhradní distributor produktů Legamaster pro Českou republiku. A je to právě společnost Legamaster, která v ohledu udržitelnosti předbíhá dobu a dlouhodobě pracuje na tom, aby produkty této společnosti byly vyráběné odpovědně k životnímu prostředí. V naší nabídce tak najdete širokou nabídku kvalitních produktů, které mají oficiální „zelené“ certifikáty jako jsou FSC a PEFC, EU Ecolabel, ISO 14001:2015. V praxi to znamená, že produkty označené těmito certifikáty mají udržitelný design a jejich výroba má nižší dopad na životní prostředí než jiné srovnatelné produkty.

Jsme schopni vám na míru navrhnout učebnu, zasedací místnost nebo jiné pracoviště, které bude zohledňovat Směrnici o podávání zpráv udržitelnosti podniků.

Popřípadě doporučit produkty, které mají adekvátní certifikát.

Námi navržené projekty a ukázky realizací si můžete prohlédnout v sekci UKÁZKY NAŠICH REALIZACÍ.


Související články

Legamaster: produkty ohleduplné k lidem i k přírodě

Legamaster: produkty ohleduplné k lidem i k přírodě

Společnost Legamaster věří v hodnoty lidských práv, udržitelného rozvoje a ochrany přírodního prostředí. Jdeme příkladem v oblastech firemní odpovědnosti i odpovědnosti jedince. Vysoké nároky klademe nejen na sebe, ale také na naše dodavatele. Odmítáme spolupráci s obchodními partnery, kteří nesplňují náš náročný etický kodex. Jako firma bojujeme proti jakékoli diskriminaci...
Zelené certifikace: Ecolabel, FSC, PEFC. Co to je a k čemu slouží?

Zelené certifikace: Ecolabel, FSC, PEFC. Co to je a k čemu slouží?

Zelená je prostě moderní slovo. Jak se vyznat v ECO certifikacích .
Displeje EVOLVE a One Percent for the Planet

Displeje EVOLVE a One Percent for the Planet

One Percent for the Planet (Jedno procento pro planetu) je mezinárodní organizace, která vznikla v roce 2001 na březích řeky Madison, když se dva dlouholetí přátelé a úspěšní podnikatelé vydali na rybářský výlet. Uvědomili si na něm, že jsou odpovědni za životní prostředí a zavázali se věnovat 1% svých tržeb (nikoliv zisku) ekologických organizacím a aktivně podporovat ochranu a obnovu životních p...
Pístovický cyklokapr: Consulta jako jeden ze sponzorů akce

Pístovický cyklokapr: Consulta jako jeden ze sponzorů akce

Pístovický cyklokapr svým nezaměnitelným jménem získal velkou popularitu v místní cyklistické komunitě. Závod je unikátní zapojením cyklistů všech úrovní a dovedností, kdy cílem je především oslava sportu, zdravého životního stylu a možnosti, jak cyklistiku přiblížit široké veřejnosti.Naše společnost Consulta se stala jedním ze sponzorů akce.
Společenská odpovědnost společnosti Consulta

Společenská odpovědnost společnosti Consulta

V naší společnosti Consulta sdílíme principy společenské odpovědnosti a udržitelného podnikání. Proto i naši nabídku a řešení směřujeme k podpoře ekologicky smýšlejících společností, které nabízí trvale udržitelné řešení. Věříme, že naše volba ovlivňuje směr, jakým se svět ubírá, a jsme hrdí na to, že to zahrnuje spolupráci s partnery, kteří ctí stejné hodnoty.
Videokonference: její výhody, nevýhody a důležitost technického vybavení

Videokonference: její výhody, nevýhody a důležitost technického vybavení

Firmy všech velikostí objevily ve videokonferencích nový nástroj pro levné a rychlé spojení. Ať už se zaměstnanci mezi sebou navzájem, ale i mezi pracovními partnery, zákazníky, či během přijímacích pohovorů. 83% firem uvedlo, že plánují investovat do technologií. Myslíte, že i váš pracovní prostor by zasloužil modernizovat?