Jak vybrat flipchart? | Consulta
517 356 635(Po-Pá, 8:00-16:30 hod.)
517 356 635(Po-Pá, 8:00-16:30 hod.)
Přihlášení
Porovnat
0

Oblíbené produkty:

0
  • Nemáte žádné oblíbené produkty.

Menu

Jak vybrat flipchart?

Autor: Pospíšil Vlastimil

Ať už si přejete flipchart používat pro diagramy, brainstorming nebo poznámky, u nás si můžete vybrat z široké nabídky flipchartů od holandské firmy Legamaster. Jednou z mnoha výhod flipchartu oproti klasickým prezentacím je, že mohou viset na zdi tak dlouho, jak je budete potřebovat!

Flipchart je velmi ekonomický a jednoduchý nástroj, který se může zdát jako „stará škola“, ale při vytváření prezentací má mnoho výhod. Poskytuje užitečný způsob interakce s publikem. Nejen, že můžete prezentovat své vlastní nápady a výsledky na flipchartu, ale můžete ho také použít k okamžitému zaznamenávání vstupů, zpětné vazby a nápadů od vašeho publika. Jak postupovat při výběru flipchartu?

Jak často budete flipchart používat?

Prvním krokem je určení si, jak často si přejete flipchart používat. Pokud je vaším úmyslem flipchart využívat na denní bázi, bude pro vás nejvhodnější výškově nastavitelná varianta se zakřivenou psací plochou. Nastavení výšky při každodenním používání určitě oceníte, jelikož hrbení se či případné natahování je nejen nekomfortní, ale ani zdraví prospěšné. Zakřivená psací plocha poskytuje lepší oporu při psaní na tabuli.

Kde budete flipchart používat?

V naší nabídce naleznete statické i mobilní flipcharty. Statický flipchart je vhodný v takovém případě, pokud víte, že ho budete využívat v určitém prostoru. Pakliže ale víte, že flipchart bude používat více osob a bude potřeba jeho přesun, pořiďte si mobilní verzi na kolečkách.

Prodlužovací ramena

Píšete nebo kreslíte často informace, které si přejete, aby posluchači měli stále na očích? Pořiďte si flipchart s prodlužovacími rameny. Můžete tak pokračovat v psaní poznámek a důležité informace na papíru přichytit pomocí magnetu do výsuvného ramene. Hned se tak znásobí viditelná plocha pro posluchače.

Jaký povrch flipchartu zvolit?

Na výběr je ze dvou možných povrchů, a to je magnetický a zároveň popisovací povrch či popisovací, ale nemagnetický. Píše se na ně určenými popisovači, které lze lehce na sucho setřít. Pokud hledáte flipchart na využívání pro denní bázi, např. pro lektorské účely, doporučujeme zvolit povrch z tvrzeného, keramického, magnetického povrchu.

Jaké jsou druhy papírových bloků?

Na flipcharty můžete používat papírové bloky, a to buď čisté anebo čtverečkované. Pořiďte si bloky do zásoby, ať se nemusíte při prezentování ničím omezovat.

Dva druhy popisovačů

V případě psaní na papírové bloky lze používat popisovače na papír i na tabule. Pokud píšete přímo na popisovací plochu flipchartu, je zapotřebí k tomu využívat pouze určené tabulové fixy. V nabídce máme základní klasické barvy. Plánujete pořízení flipchartu? Určitě vám přijde vhod startovací sada doplňků. Sada obsahuje papíry, fixy a magnety, kterých není nikdy dost.


Související články

e-book: Jak kreslit na flipchart?

e-book: Jak kreslit na flipchart?

Psát a kreslit na flipchart je umění. Naučíme vás ho. Vaši posluchači si zapamatují jen 10% toho, co slyší. To je vážně málo. Co s tím? Působte na ně více kanály. Kreslete, zapisujte, zjednodušujte, diskutujte. A jak to udělat? To jsme vám napsali do tohoto e-booku. Krátce, výstižně a zdarma. Co se v e-booku dozvíte? Proč je méně někdy více Proč začínat...
Jak zvýšit zaujetí publika? Vizualizujte. Jeden obraz je víc než sto slov.

Jak zvýšit zaujetí publika? Vizualizujte. Jeden obraz je víc než sto slov.

Pozornost posluchačů je omezená a času máte málo. Hledáte způsoby, jak jako zaujmout publikum rychle a účinně?
Jak správně pečovat o dotykové LCD displeje?

Jak správně pečovat o dotykové LCD displeje?

Stejně jako televize u vás doma nebo LCD monitor na vašem pracovním stole, potřebuje i dotykový displej péči a údržbu. Víte, na co si u čištění dotykového LCD displeje dávat pozor a tak prodloužit jeho životnost? Proč je nutné displej čistit? Možná vás jako první napadlo, proč je vlastně dobré LCD displej čistit. Odpověď je jednoduchá, displej se ovládá prsty a je...
Nejlevnější dotykové LCD displeje - nebezpečný risk!

Nejlevnější dotykové LCD displeje - nebezpečný risk!

„Je levný LCD displej nejlepší?“ „nebo má v sobě nízká cena nějaký háček?“ Už babičky říkaly: „laciný, dvakrát placený“. A věřte, že ani u dotykových LCD displejů tomu není jinak. Hledáte skvěle fungující dotykový LCD displej za rozumnou cenu? Co by měl váš LCD displej splňovat, jakou má mít záruku a co si ohlídat, abyste při reklamaci nemuseli displej sami demontovat?...
Bezdrátový přenos obrazu do LCD displeje nebo projektoru

Bezdrátový přenos obrazu do LCD displeje nebo projektoru

Nezastavitelný vývoj IT technologií způsobuje, že při pořízení nového projektoru nebo LCD displeje, je stávající kabeláž v zasedací místnosti nebo školní třídě nevyhovující. Nedokáže přenést datově náročný 4K obraz a už vůbec ne včetně dotyku, například při použití dotykového LCD displeje. Kdo bych chtěl sekat zeď nebo podlahu pro novou kabeláž v zasedací místnosti nebo třídě, kterou každý...
ROBOTIS DREAM II: aneb jak využít robota ve výuce?

ROBOTIS DREAM II: aneb jak využít robota ve výuce?

ROBOTIS DREAM II se skládá z  pěti výukových stavebnic . Základ robotické stavebnice tvoří startovací sada Robotis Dream II úrovně I . Následují další řady (označené 2, 3, 4 a 5), kterými můžete postupně vašeho robota rozšiřovat a učit se s ním další a další kousky a výuku tak přizpůsobovat žákům od nejnižších tříd až po vyšší ročníky základních škol, nejvyšší level lze ale bez potíží...