Jak poznat kvalitní parfém? | Consulta
517 356 635(Po-Pá, 8:00-16:30 hod.)
517 356 635(Po-Pá, 8:00-16:30 hod.)
Přihlášení
Porovnat
0

Oblíbené produkty:

0
  • Nemáte žádné oblíbené produkty.

Menu

Jak poznat kvalitní parfém?

Datum: 5.9. 2022

Kvalitní parfémy hrají velkou roli v našich životech. Vůně dokáže podtrhnout naši osobnost či aktuální náladu. Pomáhají nám také zvýšit sebevědomí a cítit se ve společnosti lépe. Víte, jak správně poznat kvalitní parfém a v čem se liší od toaletní vody?

Jaké má parfém množství vonných esencí?

Úroveň koncentrace esenciálních olejů v parfému udává jeho intenzitu a jak dlouho na pokožce vydrží. To je jeden z aspektů kvalitního parfému. Kvalitní, dražší parfémy mívají několik vrstev vonných esencí, zatímco levnější varianty mají vrstev méně.

Dražší parfémy se skládají z horních, středních a základních tónů, přičemž každou esenci lze cítit odlišnou dobu. Některé tóny se rozvinou okamžitě, některé až třeba po dvou hodinách. Základní tóny však na pokožce zůstanou po celý den. U levnějších parfémů lze získat pouze horní tóny, výjimečně i střední tóny, což způsobuje jejich kratší výdrž.

Složení vůně a zdravotní nezávadnost

Do levných parfémů se přidávají mnohdy toxické látky, které mohou být karcinogenní, způsobovat bolesti hlavy, dušnost a alergické reakce či podráždit vaši kůži. Kvalitní parfémy od značky Locherber neobsahují žádné škodlivé látky, jako je třeba toluen, acetaldehyd či acetonitril.

Design flakónů

Parfémy od značky Locherber poznáte již na první pohled, a to dle jejich designových flakónů, kterým věnují velkou pozornost. Design flakónu je příležitostí každé značky vyprávět svůj příběh o vůni a značce samotné. Flakón je první forma komunikace se zákazníkem a první kontakt, který lidé s vůní mají. Levnější parfémy nemají finanční prostředky na to, aby se mohli hloubkově věnovat samotnému designu.

Parfém vs. toaletní voda

Rozlišujeme parfémy a toaletní vody. Víte, jaký je mezi nimi rozdíl? Oba krásně voní, bývají vyráběny stejnými značkami a lze je nosit každý den. Rozdíl spočívá v koncentraci parfémového oleje. V toaletní vodě bývá 5 až 15 % parfémového oleje. Zatímco parfém má nejvyšší koncentraci vonných olejů, a to v rozmezí 20 až 30 %, díky tomu voní intenzivněji a vydrží déle. Proto jsou parfémy dražší než pouhé toaletní vody. Vyberte si luxusní parfém od proslulé italské značky Locherber, která nabízí širokou škálu vůní od květinových, ovocných, sladkých až po exotické či hřejivé.


Související články

Osvěžovač vzduchu

Osvěžovač vzduchu

Jaké jsou druhy osvěžovačů vzduchu a jak vybrat ten nejlepší?
Rady pro používání katalytické lampy

Rady pro používání katalytické lampy

Praktické rady pro použití katalytické lapmy.
Jak se bezpečně opalovat?

Jak se bezpečně opalovat?

Mírné opalování není škodlivé. Naopak! Sluníčko je zdrojem energie. Působení jeho paprsků má kladný vliv na naše zdraví i na naši psychiku.
Pár rad jak na masky na obličej.

Pár rad jak na masky na obličej.

Jak používat masky na obličej?
Péče o pleť

Péče o pleť

Pleť je neustále vystavována slunci a škodlivým vlivům ovzduší, proto je důležité jí poskytovat speciální péči.
Jak poznat luxusní svíčku

Jak poznat luxusní svíčku

Dříve sloužily svíčky jen jako zdroj světla a tepla. V dnešní době se spíše používají jako dekorace a pro relaxaci.