Jak pečovat o pokožku v případě výskytu atopické dermatitidy. | Consulta
517 356 635(Po-Pá, 8:00-16:30 hod.)
517 356 635(Po-Pá, 8:00-16:30 hod.)
Přihlášení
Porovnat
0

Oblíbené produkty:

0
  • Nemáte žádné oblíbené produkty.

Menu

Přípravky vhodné při atopické dermatitidě

Autor: Šilerová Andrea Datum: 15.10. 2022

Atopická dermatitida je nejběžnější formou ekzému. Způsobuje svědění, suchost a popraskání kůže. Nejčastěji se vyskytuje u dětí, ale může se také projevit až v dospělosti. Jak v případě výskytu atopické dermatitidy pečovat o pokožku a jaké přípravky používat?

Co to je atopická dermatitida?

Atopická dermatitida je chronický stav, který může přicházet a odcházet v průběhu života a může se překrývat s jinými typy ekzémů. Vzniká často geneticky, kdy osoby mají vysoce reaktivní imunitní systém a jsou velmi náchylné k alergickým onemocněním. Imunitní systém je neuspořádaný, což spouští zánět, který poškozuje kožní bariéru a zanechává pokožku suchou a náchylnou ke svědění a vyrážkám.

Atopická dermatitida se projevuje zarudlou a svědivou pokožkou, která je zvýšeně suchá. Pokožka může mít tendence mokvat, je podrážděná a může se i zbarvovat do fialových a červených odstínů. Jelikož způsobuje porušení kožní bariéry následkem čehož vznikají zánětlivé reakce, je potřeba začít co nejdříve používat léčivé přípravky.

Jaké přípravky používat na atopickou dermatitidu?

Hlavní způsob léčby atopické dermatitidy spočívá v pravidelném mazání pokožky, aby docházelo k potřebné hydrataci a zmírnila se suchost kůže a svědění. Nejvhodnější jsou mléka složená z přírodních látek a bez konzervantů, která zklidní a ochrání citlivou pokožku. Vyzkoušejte rostlinné, zklidňující a ochranné mléko, které obsahuje omega-3 a omega-6 mastné kyseliny, přírodní výtažky a vitamíny a obnovuje tak bariéru pokožky. Na obličej je vhodný krém pro citlivou pleť, který je určen na každodenní péči o podrážděnou pokožku.

Jak pečovat o pleť s atopickou dermatitidou?

Klíčovou součástí každé rutiny péče o pleť u ekzému nebo atopické dermatitidy je pravidelná hydratace pokožky. Nejefektivnější je nanášet krémy ihned po koupeli, aby nedocházelo k vysychání kůže. Během koupele nebo sprchy byste se měli vyhnout horké vodě, vlažná voda pomáhá pokožce absorbovat vlhkost. Také byste se měli vyvarovat drhnutí nebo používání drsných mýdel na kůži. Používejte mýdlo pro citlivou pokožku, které zklidní jakékoliv podráždění.


Související články

Tipy pro sametově pružnou a hebkou pleť

Tipy pro sametově pružnou a hebkou pleť

Toužíte po tom mít sametově hebkou pleť? Zaveďte do vaší každodenní rutiny následující tipy!
Jak pečovat o pleť s akné?

Jak pečovat o pleť s akné?

Akné se bohužel netýká jen teenagerů, ale při správné péči lze dosáhnout jasné a zářivé pleti bez pupínků.
Osvěžovač vzduchu

Osvěžovač vzduchu

Jaké jsou druhy osvěžovačů vzduchu a jak vybrat ten nejlepší?
Rady pro používání katalytické lampy

Rady pro používání katalytické lampy

Praktické rady pro použití katalytické lapmy.
Jak se bezpečně opalovat?

Jak se bezpečně opalovat?

Mírné opalování není škodlivé. Naopak! Sluníčko je zdrojem energie. Působení jeho paprsků má kladný vliv na naše zdraví i na naši psychiku.
Pár rad jak na masky na obličej.

Pár rad jak na masky na obličej.

Jak používat masky na obličej?