Jak pečovat o pleť s akné? | Consulta
517 356 635(Po-Pá, 8:00-16:30 hod.)
517 356 635(Po-Pá, 8:00-16:30 hod.)
Přihlášení
Porovnat
0

Oblíbené produkty:

0
  • Nemáte žádné oblíbené produkty.

Menu

Jak pečovat o pleť s akné?

Autor: Šilerová Andrea

Akné se bohužel netýká jen teenagerů, ale postihuje i malé děti a dospělé. Při správné péči a za pomocí kvalitních přípravků lze dosáhnout jasné a zářivé pleti bez pupínků.

Čištění pleti

Každý den vaši pleť důkladně vyčistěte. Pokožka je po celém dni znečištěna ovzduším, potem, kožním mazem či make-upem. Každodenní čištění obličeje odstraňuje z vašeho obličeje poslední stopy nečistot. Čištění je tak prvním krokem v péči o pleť. Pokud se pleť nečistí správně, může dojít k ucpání pórů, což způsobuje vznik černých teček a akné.

K čištění používejte k tomu určené přípravky, jako jsou čistící pleťové odličovací vody, mléka či gelu. Proti akné je velmi vhodný např. Locherber Skincare Dermatologicky čistící gel, který vaši pokožku zanechá čistou a hydratovanou.

Peeling

Každodenní čištění zbaví vaši pleť od odumřelých kožních buněk a nečistot. Pro hloubkové vyčištění od nečistot je zapotřebí peeling. U pleti s akné je vhodné používat jemné peelingy, které nezpůsobují podráždění pokožky. Peeling je skvělý nejen při léčbě akné, ale také při redukci malých až mírných jizev způsobených akné či jinými kožními problémy.

Tonikum 

Tonikum není nutností, ale pomáhá odstranit mastnotu a nečistoty z pleti a zabraňuje ucpávání pórů. Tonikum, ráno čistí, zbavuje pleť mrtvých buněk a připravuje ji na líčení. Večer pleť osvobodí od veškerých nečistot a od zbytků make-upu a připraví ji na účinky nočního krému.

Hydratace

I pleť s akné potřebuje být hydratována. Je důležité dodat pokožce vlhkost, protože při léčbě akné dochází k jejímu vysychání. Pokud budete svou pokožku udržovat dostatečně hydratovanou, můžete lépe zvládat záněty a stabilizovat produkci mazu. Používejte na denní bázi vyživující, zklidňující krémy, které dodají vaší pleti potřebnou hydrataci.

Poskytněte vaší pleti potřebné živiny a nepodceňujte pravidelné čištění. Vaše pleť se vám odvděčí.


Související články

Jaký je rozdíl mezi sérem, boosterem a emulzí?

Jaký je rozdíl mezi sérem, boosterem a emulzí?

Séra, boostery a emulze jsou si navzájem velmi podobné. Víte, v čem se liší a jak se správně aplikují?
Kdy je vhodné začít používat anti-age krémy?

Kdy je vhodné začít používat anti-age krémy?

Dle odborníků totiž již ve 25 letech dochází ke stárnutí pleti a v péči o pleť platí pravidlo „Čím dříve začnete, tím lépe!“. Víme jak na to.
Pár rad jak na masky na obličej.

Pár rad jak na masky na obličej.

Jak používat masky na obličej?
Osvěžovač vzduchu

Osvěžovač vzduchu

Jaké jsou druhy osvěžovačů vzduchu a jak vybrat ten nejlepší?
Rady pro používání katalytické lampy

Rady pro používání katalytické lampy

Praktické rady pro použití katalytické lapmy.
Jak se bezpečně opalovat?

Jak se bezpečně opalovat?

Mírné opalování není škodlivé. Naopak! Sluníčko je zdrojem energie. Působení jeho paprsků má kladný vliv na naše zdraví i na naši psychiku.