Kdy je vhodné začít používat anti-age krémy? | Consulta
517 356 635(Po-Pá, 8:00-16:30 hod.)
517 356 635(Po-Pá, 8:00-16:30 hod.)
Přihlášení
Porovnat
0

Oblíbené produkty:

0
  • Nemáte žádné oblíbené produkty.

Menu

Kdy je vhodné začít používat anti-age krémy?

Autor: Šilerová Andrea

Mnoho lidí se domnívá, že začít s anti-age krémy je nejvhodnější až v době, kdy se začnou vytvářet vrásky a povislá kůže. Ve skutečnosti by se měly anti-age produkty začít používat již od 25 let. Dle odborníků totiž již ve 25 letech dochází ke stárnutí pleti a v péči o pleť platí pravidlo „Čím dříve začnete, tím lépe!“.

Rozhodně je lepší známkám stárnutí pravidelnou péči předcházet, než je léčit. Prevence dokáže zpomalit projevy stárnutí pleti a nejen, že si tak mnohem delší dobu zachováte mladistvý vzhled i ve vyšším věku, ale pokud se objeví vrásky, vaše pleť bude mnohem lépe reagovat na anti-age krémy. Pokud začnete používat produkty proti stárnutí již ve svých 25 letech, tak v podstatě vytrénujete svou pokožku, což pak v budoucnu oceníte.

Co způsobuje stárnutí pleti?

S přibývajícím věkem tělo produkuje méně kolagenu a elastinu, což se projevuje tvorbou vrásek a povislou kůží. Navíc faktory jako je, sluneční záření či kouření, urychlují rozklad kolagenu v kůži a mohou vést k předčasnému vzniku vrásek a stařeckých skvrn. Na tvorbu vrásek má ovšem vliv také mimika obličeje, kvůli které vznikají zejména vrásky kolem očí anebo na čele.

Jaké anti-age produkty používat?

Pokud vaším cílem je celkové zpevnění pleti a vyhlazení vrásek, ideálním přípravkem je intenzivní anti-age krém proti stárnutí pokožky a vzniku vrásek. Tento krém je bohatý na esenciální oleje, díky čemuž redukuje vrásky a hydratuje pleť. Velmi účinné jsou také vyhlazující pleťové masky, které zmenšují vrásky a zlepšují hydrataci. Pokud vás trápí vrásky jen v určité oblasti, vyzkoušejte náplast pro vyplnění nosoretních vrásek či očního okolí.


Související články

Jaký je rozdíl mezi sérem, boosterem a emulzí?

Jaký je rozdíl mezi sérem, boosterem a emulzí?

Séra, boostery a emulze jsou si navzájem velmi podobné. Víte, v čem se liší a jak se správně aplikují?
Pár rad jak na masky na obličej.

Pár rad jak na masky na obličej.

Jak používat masky na obličej?
Osvěžovač vzduchu

Osvěžovač vzduchu

Jaké jsou druhy osvěžovačů vzduchu a jak vybrat ten nejlepší?
Rady pro používání katalytické lampy

Rady pro používání katalytické lampy

Praktické rady pro použití katalytické lapmy.
Jak se bezpečně opalovat?

Jak se bezpečně opalovat?

Mírné opalování není škodlivé. Naopak! Sluníčko je zdrojem energie. Působení jeho paprsků má kladný vliv na naše zdraví i na naši psychiku.
Péče o pleť

Péče o pleť

Pleť je neustále vystavována slunci a škodlivým vlivům ovzduší, proto je důležité jí poskytovat speciální péči.