Kdy je vhodné začít používat anti-age krémy? | Consulta
517 356 635(Po-Pá, 8:00-16:30 hod.)
517 356 635(Po-Pá, 8:00-16:30 hod.)
Přihlášení
Porovnat
0

Oblíbené produkty:

0
  • Nemáte žádné oblíbené produkty.

Menu

Kdy je vhodné začít používat anti-age krémy?

Autor: Šilerová Andrea

Mnoho lidí se domnívá, že začít s anti-age krémy je nejvhodnější až v době, kdy se začnou vytvářet vrásky a povislá kůže. Ve skutečnosti by se měly anti-age produkty začít používat již od 25 let. Dle odborníků totiž již ve 25 letech dochází ke stárnutí pleti a v péči o pleť platí pravidlo „Čím dříve začnete, tím lépe!“.

Rozhodně je lepší známkám stárnutí pravidelnou péči předcházet, než je léčit. Prevence dokáže zpomalit projevy stárnutí pleti a nejen, že si tak mnohem delší dobu zachováte mladistvý vzhled i ve vyšším věku, ale pokud se objeví vrásky, vaše pleť bude mnohem lépe reagovat na anti-age krémy. Pokud začnete používat produkty proti stárnutí již ve svých 25 letech, tak v podstatě vytrénujete svou pokožku, což pak v budoucnu oceníte.

Co způsobuje stárnutí pleti?

S přibývajícím věkem tělo produkuje méně kolagenu a elastinu, což se projevuje tvorbou vrásek a povislou kůží. Navíc faktory jako je, sluneční záření či kouření, urychlují rozklad kolagenu v kůži a mohou vést k předčasnému vzniku vrásek a stařeckých skvrn. Na tvorbu vrásek má ovšem vliv také mimika obličeje, kvůli které vznikají zejména vrásky kolem očí anebo na čele.

Jaké anti-age produkty používat?

Pokud vaším cílem je celkové zpevnění pleti a vyhlazení vrásek, ideálním přípravkem je intenzivní anti-age krém proti stárnutí pokožky a vzniku vrásek. Tento krém je bohatý na esenciální oleje, díky čemuž redukuje vrásky a hydratuje pleť. Velmi účinné jsou také vyhlazující pleťové masky, které zmenšují vrásky a zlepšují hydrataci. Pokud vás trápí vrásky jen v určité oblasti, vyzkoušejte náplast pro vyplnění nosoretních vrásek či očního okolí.


Související články

Jaký je rozdíl mezi sérem, boosterem a emulzí?

Jaký je rozdíl mezi sérem, boosterem a emulzí?

Séra, boostery a emulze jsou si navzájem velmi podobné. Víte, v čem se liší a jak se správně aplikují?
Pár rad jak na masky na obličej.

Pár rad jak na masky na obličej.

Jak používat masky na obličej?