Jak se zbavit lupů? | Consulta
517 356 635(Po-Pá, 8:00-16:30 hod.)
517 356 635(Po-Pá, 8:00-16:30 hod.)
Přihlášení
Porovnat
0

Oblíbené produkty:

0
  • Nemáte žádné oblíbené produkty.

Menu

Jak se zbavit lupů?

Autor: Šilerová Andrea

Trápí vás nevzhledné bílé a suché šupinky v hlavě, kterých se nemůžete zbavit? Lupy jsou nejen estetickým problémem, mohou vést až ke vzniku červených svědivých skvrnek na pokožce hlavy. Při zvýšeném výskytu lupů může docházet i k nadměrnému vypadávání vlasů, proto je potřeba se zbavit lupů co nejdříve.

Co způsobuje tvorbu lupů?

Jednou z nejčastějších příčin tvorby lupů je suchá pokožka. Pokud máte suchá místa na těle, je vysoce pravděpodobné, že tomu tak je i s pokožkou vaší hlavy. Během chladných měsíců se pokožka ještě více vysušuje, a proto v zimním období se lupy většinou vyskytují více. Začněte používat šampon, který dodá vlhkost do pokožky hlavy.

Lupy se také mohou začít vyvářet nedostatečnou hygienou. Pokud se vlasy nemyjí dostatečně často šamponem, tak se začne ve vlasech hromadit mastnota, která může způsobit tvorbu lupů.

Častým důvodem je také seboroická dermatitida, která postihuje nejen pokožku hlavy, ale také další oblasti těla, kde jsou přítomny mazové žlázy. Projevuje se právě výskytem lupů, zarudnutím pokožky hlavy a výskytem červených svědivých skvrn. V případě výskytu seboroické dermatitidy je vhodné se poradit na léčbě s odborníky.

Dalšími faktory, které hrají roli ve výskytu lupů ve vlasech, jsou stres, povětrnostní podmínky a stylingové přípravky.

Jak vybrat šampon proti lupům?

Šampon proti lupům by měl obsahovat protiplísňové a antimikrobiální složky, které pomáhají zmírnit svědění, olupování pokožky a zmírňují produkci nadměrného kožního mazu. Šampony také musí obsahovat látky proti tvorbě kvasinek. Ulevte vaší pokožce a vyzkoušejte Migliorin šampon proti lupům, u kterého uvidíte výsledky již po prvním použití.

Jak se zbavit lupů ve vlasech?

Velmi efektivní jsou kromě šamponů vlasové peelingy, které odstraňují odumřelé kožní buňky a bojují s přebytečným kožním mazem. Vlasy také potřebují zevní výživu, kterou jim lze dodat používáním vlasové vody Migliorin, která čistí, prokrvuje, vyživuje pokožku, předchází vypadávání vlasů a má protizánětlivé účinky. Součástí péče o vlasy by měla být také vnitřní péče v podobě doplňku stravy Migliorin. Jedná se o tablety, které působí proti nadměrnému vypadávání vlasů, podporují růst a normalizují produkci kožního mazu a lupů.


Související články

Přípravky vhodné při atopické dermatitidě

Přípravky vhodné při atopické dermatitidě

Jak v případě výskytu atopické dermatitidy pečovat o pokožku a jaké přípravky používat?
Jak pečovat o pleť s akné?

Jak pečovat o pleť s akné?

Akné se bohužel netýká jen teenagerů, ale při správné péči lze dosáhnout jasné a zářivé pleti bez pupínků.
Co pomáhá proti vypadávání vlasů?

Co pomáhá proti vypadávání vlasů?

Víme jak zastavit vypadávání vlasů.
Vypadávání vlasů: mohou pomoci výtažky ze zlatého prosa

Vypadávání vlasů: mohou pomoci výtažky ze zlatého prosa

Ztráta vlasů může být nejen estetickou záležitostí, ale i zdrojem emocionálního stresu. Po desetiletí vznikají nejrůznější studie, které se snaží pochopit příčinu vypadávání vlasů a objevit faktory, které by mohly padání zpomalit nebo úplně zastavit. V tomto neustálém pátrání se objevil nový hráč: zlaté proso. Čím je proso pro růst vlasů tolik významné?
V čem se drahý šampon liší od levného?

V čem se drahý šampon liší od levného?

O vlasech se říká, že jsou korunou krásy. Zdravé, lesklé, krásně upravené vlasy zvyšují sebevědomí a stávají se důležitým prvkem naší osobní prezentace. Jenže ne každý takové štěstí má. Většinu z nás trápí vlasy jemné, zplihlé a nepoddajné. Může šampon pomoci tyto problémy vyřešit?
Vypadávání vlasů u mužů: příčiny a jak proti vypadávání vlasů bojovat

Vypadávání vlasů u mužů: příčiny a jak proti vypadávání vlasů bojovat

Vypadávání vlasů je častým problémem, který postihuje muže po celém světě. Tento stav, známý také jako androgenní alopecie, začíná pozvolna – v různých věkových obdobích. Nejčastěji se objevuje v pozdním dospívání, nebo na počátku dospělosti, kolem 30. roku věku života. Pojďme se společně podívat, jaké jsou příčiny vypadávání vlasů u mužů a zda jde něco udělat pro zpomalení nebo zastavení řídnutí ...