Vypadávání vlasů u mužů: příčiny a jak proti vypadávání vlasů bojovat | Consulta
517 356 635(Po-Pá, 8:00-16:30 hod.)
517 356 635(Po-Pá, 8:00-16:30 hod.)
Přihlášení
Porovnat
0

Oblíbené produkty:

0
  • Nemáte žádné oblíbené produkty.

Menu

Vypadávání vlasů u mužů: příčiny a jak proti vypadávání vlasů bojovat

Autor: Šilerová Andrea Datum: 26.9. 2023

Vypadávání vlasů je častým problémem, který postihuje muže po celém světě. Tento stav, známý také jako androgenní alopecie, začíná pozvolna – v různých věkových obdobích. Nejčastěji se objevuje v pozdním dospívání, nebo na počátku dospělosti, kolem 30. roku věku života.

První známky řídnutí vlasů se obvykle projevují jako ustupující linie vlasů na čele, začnou se tvořit charakteristické „kouty“ známé také jako „kouty králů“. Tento proces postupně pokračuje dále, vlasová linie se odsouvá dozadu a vlasová řídkost se projevuje také na temeni hlavy.

Pojďme se společně podívat, jaké jsou příčiny vypadávání vlasů u mužů a zda jde něco udělat pro zpomalení nebo zastavení řídnutí vlasů.

Příčiny vypadávání vlasů u mužů

Nejčastější příčinou vypadávání vlasů u mužů je genetická predispozice. U mužů s genetickou predispozicí k vypadávání vlasů, jsou jejich vlasové folikuly (struktury, kde vznikají vlasy) citlivější na působení hormonu dihydrotestosteronu (DHT). Když se v těle začne produkovat více DHT, vlasové folikuly začnou ztrácet schopnost růstu zdravých, silných vlasů. Vlasy se stávají slabší, méně viditelné a časem začnou vypadávat.

Proč je potřeba začít jednat včas?

Jedna z nejdůležitějších věcí, které můžete udělat, pokud se potýkáte s vypadáváním vlasů, je jednat včas. Existuje mnoho přípravků, které podporují zachování existujících vlasů a vedou k podpoře růstu nových. Nejlepších výsledků dosáhnete, pokud tyto přípravky začnete používat co nejdříve po výskytu prvních příznaků vypadávání vlasů.

Jak fungují šampony proti padání vlasů?

Šampony proti padání vlasů pro muže jsou navrženy tak, aby pečovaly o pokožku a vlasové folikuly a pomáhaly tak zastavovat vypadávání stávajících vlasů a podporovaly růst vlasů nových. Tyto šampony obsahují nejrůznější složky a aktivní látky, mezi jejich nejdůležitější funkce patří:

  • Zesílení vlasových folikulů
  • Zvýšení prokrvení vlasové pokožky: zrychlují krevní oběh a přináší více živin do vlasových folikulů
  • Posilují a zlepšují strukturu vlasů: tím snižují lámavost a ztrátu vlasů
  • Speciální čištění vlasové pokožky: mají exfoliační účinky na vlasovou pokožku. Odstraňují odumřelé buňky, které mohou blokovat vlasové folikuly a omezovat růst vlasů

Vypadávání vlasů může být frustrující, ale mám pro vás dobrou zprávu. Existují skvělé produkty a řešení, která mohou pomoci. Podívejte se třeba na můj článek Nejlepší šampon proti vypadávání vlasů. Vaše vlasy si zaslouží péči a já jsem tu proto, abych vám s tím pomohla. Podívejte se na naši nabídku, nebo mne kontaktujte. Ráda vám tyto skvělé přípravky představím naživo.


Související články

Jak se zbavit lupů?

Jak se zbavit lupů?

Trápí vás nevzhledné bílé a suché šupinky v hlavě, kterých se nemůžete zbavit?
Co pomáhá proti vypadávání vlasů?

Co pomáhá proti vypadávání vlasů?

Víme jak zastavit vypadávání vlasů.
Vypadávání vlasů: mohou pomoci výtažky ze zlatého prosa

Vypadávání vlasů: mohou pomoci výtažky ze zlatého prosa

Ztráta vlasů může být nejen estetickou záležitostí, ale i zdrojem emocionálního stresu. Po desetiletí vznikají nejrůznější studie, které se snaží pochopit příčinu vypadávání vlasů a objevit faktory, které by mohly padání zpomalit nebo úplně zastavit. V tomto neustálém pátrání se objevil nový hráč: zlaté proso. Čím je proso pro růst vlasů tolik významné?
V čem se drahý šampon liší od levného?

V čem se drahý šampon liší od levného?

O vlasech se říká, že jsou korunou krásy. Zdravé, lesklé, krásně upravené vlasy zvyšují sebevědomí a stávají se důležitým prvkem naší osobní prezentace. Jenže ne každý takové štěstí má. Většinu z nás trápí vlasy jemné, zplihlé a nepoddajné. Může šampon pomoci tyto problémy vyřešit?
Co funguje na vrásky?

Co funguje na vrásky?

Nejvýznamnější faktor, který ovlivňuje tvorbu vrásek, je přirozený proces stárnutí. S věkem kůže ztrácí pevnost a elasticitu.Pokud vám záleží na stavu vaší pokožky a chcete si její zdravý vzhled udržet do co nejvyššího věku, připravila jsem pro vás 5 tipů, které na vrásky fungují.
Jak fungují séra na řasy?

Jak fungují séra na řasy?

Dlouhé, husté a krásně zakulacené řasy jsou snem mnoha žen po celém světě. Ne vždy ale naše řasy přirozeně vypadají tak, jak jsme si vysnily. Sen se stal skutečností a do hry vstoupily séra na řasy. Kosmetické produkty, které slibují zázraky v podobě prodloužení, zesílení a zvětšení objemu řas. Jak ale tato séra vlastně fungují, co stojí za jejich účinky a fungují vůbec?