V čem se drahý šampon liší od levného? | Consulta
517 356 635(Po-Pá, 8:00-16:30 hod.)
517 356 635(Po-Pá, 8:00-16:30 hod.)
Přihlášení
Porovnat
0

Oblíbené produkty:

0
  • Nemáte žádné oblíbené produkty.

Menu

V čem se drahý šampon liší od levného?

Datum: 22.8. 2023

O vlasech se říká, že jsou korunou krásy. Zdravé, lesklé, krásně upravené vlasy zvyšují sebevědomí a stávají se důležitým prvkem naší osobní prezentace. Jenže ne každý takové štěstí má. Většinu z nás trápí vlasy jemné, zplihlé a nepoddajné. Může šampon pomoci tyto problémy vyřešit? Pojďme se dnes podívat na hlavní rozdíly mezi levnými šampony z běžné sítě drogerií a kvalitními šampony určenými pro profesionální péči.

Levný vs. drahý šampon: rozdíl v kvalitě ingrediencí

Dražší šampony bývají obvykle kvalitnější, obsahují méně agresivních chemických látek a jsou složeny z kvalitních, vysoce specifických složek, které jsou navrženy pro konkrétní typy vlasů.

Dražší šampony mohou také příjemněji vonět a část nákladů je využívána na výzkum a vývoj nových produktů.

Příliš silná regenerace: zplihlé vlasy

Spousta žen v touze dát svým vlasům to nejlepší používá silné regenerační přípravky na vlasy. Tyto produkty (zejména v levnějších variantách) obsahují vysoké koncentrace hydratačních složek, které vlasy zatěžují. Pokud máte jemné vlasy a používáte silný regenerační šampon, může se stát, že vaše vlasy budou vypadat těžké a zplihlé. Obecně platí, že pro jemné vlasy je lepší volit lehčí kvalitnější šampony s nižším obsahem hydratačních olejů a bez silikonů.

Levnější šampony obsahují silikony, které mohou vlasy zatěžovat

Silikony jsou chemické sloučeniny, které se často používají v levnějších výrobcích péče o vlasy (zejména šampony, kondicionéry a séra). Mají takové vlastnosti, které se nám na první dojem mohou velmi zamlouvat. Často po prvním použití levného šamponu obsahujícím silikony zajásáme nadšením. Struktura vlasů bude vypadat hebká, jemná a lesklá. Vlasy se budou méně krepatět a budou vypadat zdravé.

Nicméně při dlouhodobějším užívání šamponu se silikony, se začne struktura a kvalita vlasů rapidně zhoršovat. Pokud používáme šampony se silikony pravidelně, začnou se silikony hromadit na povrchu vlasů a vést k pocitu těžkosti a mastnoty (to je problém zejména u jemných vlasů a lidí s citlivou pokožkou hlavy).

Jak poznat kvalitní šampon

Tak jako jsme si zvykli číst etikety u jídla, doporučujeme vám číst i etikety kosmetických přípravků. Přeci jen jsou v kontaktu s naší kůží a každý den se tak do našeho těla vstřebává množství látek, o kterých třeba ani nemusíme mít tušení. Preferujte ty šampony, které budou označené jako:

Bez silikonů: vaše vlasy nebudou zbytečně zatěžovány silikony

Bez sulfátů: sulfáty jsou druh agresivních látek, které čistí pokožku hlavy, ale mohou vyvolávat podráždění a vyčerpávat přirozené oleje z vlasů

Bez parabenů: parabeny jsou konzervační látky, které se používají v kosmetice a některé studie uvádí, že mohou ovlivňovat hormonální rovnováhu v těle

Organické: jsou produkty, které obsahují přírodní složky a neobsahují umělé chemikálie a syntetické látky

Věnujte čas prostudování etiket a vybírejte produkty, které odpovídají nejen potřebám vašich vlasů, ale zároveň jsou ohleduplné k životnímu prostředí. Ekologické a kvalitní přípravky prospějí nejen vám, ale i planetě.

Podívejte se na naši nabídku kvalitních produktů v péči o vlasy. Kterýkoliv si vyberete z naší nabídky, můžete si být jisti, že neuděláte chybu.


Související články

Jak se zbavit lupů?

Jak se zbavit lupů?

Trápí vás nevzhledné bílé a suché šupinky v hlavě, kterých se nemůžete zbavit?
Co pomáhá proti vypadávání vlasů?

Co pomáhá proti vypadávání vlasů?

Víme jak zastavit vypadávání vlasů.
Jak fungují séra na řasy?

Jak fungují séra na řasy?

Dlouhé, husté a krásně zakulacené řasy jsou snem mnoha žen po celém světě. Ne vždy ale naše řasy přirozeně vypadají tak, jak jsme si vysnily. Sen se stal skutečností a do hry vstoupily séra na řasy. Kosmetické produkty, které slibují zázraky v podobě prodloužení, zesílení a zvětšení objemu řas. Jak ale tato séra vlastně fungují, co stojí za jejich účinky a fungují vůbec?
Pleťové krémy pro muže: čím jsou specifické a jak se liší od krémů pro ženy?

Pleťové krémy pro muže: čím jsou specifické a jak se liší od krémů pro ženy?

V oblasti péče o pleť se mnohé změnilo. Dříve byla kosmetika považována za ženskou doménu, ale dnes už víme, že péče o pleť není o genderu, ale o individuálních potřebách pleti a preferencích. Mohou existovat základní podobné principy v péči o pleť shodné pro muže i ženy. Ale stejně tak existují různé biologické a hormonální charakteristiky, které s sebou nesou různé potřeby, když jde o péči o pleť...
Rozdíl mezi denním a nočním krémem

Rozdíl mezi denním a nočním krémem

Základní funkcí pleťových krémů je hydratovat a chránit pokožku a tím zlepšovat její vzhled. Ale ne všechny krémy jsou stejné. Denní krémy mají lehčí strukturu a často obsahují UV faktor. Noční krémy bývají mastné a hutné. Přemýšleli jste někdy o tom proč? Pojďme se společně podívat na hlavní rozdíly mezi denními a nočními krémy.
Osvěžovač vzduchu

Osvěžovač vzduchu

Jaké jsou druhy osvěžovačů vzduchu a jak vybrat ten nejlepší?