V čem se drahý šampon liší od levného? | Consulta
517 356 635(Po-Pá, 8:00-16:30 hod.)
517 356 635(Po-Pá, 8:00-16:30 hod.)
Přihlášení
Porovnat
0

Oblíbené produkty:

0
  • Nemáte žádné oblíbené produkty.

Menu

V čem se drahý šampon liší od levného?

Datum: 22.8. 2023

O vlasech se říká, že jsou korunou krásy. Zdravé, lesklé, krásně upravené vlasy zvyšují sebevědomí a stávají se důležitým prvkem naší osobní prezentace. Jenže ne každý takové štěstí má. Většinu z nás trápí vlasy jemné, zplihlé a nepoddajné. Může šampon pomoci tyto problémy vyřešit? Pojďme se dnes podívat na hlavní rozdíly mezi levnými šampony z běžné sítě drogerií a kvalitními šampony určenými pro profesionální péči.

Levný vs. drahý šampon: rozdíl v kvalitě ingrediencí

Dražší šampony bývají obvykle kvalitnější, obsahují méně agresivních chemických látek a jsou složeny z kvalitních, vysoce specifických složek, které jsou navrženy pro konkrétní typy vlasů.

Dražší šampony mohou také příjemněji vonět a část nákladů je využívána na výzkum a vývoj nových produktů.

Příliš silná regenerace: zplihlé vlasy

Spousta žen v touze dát svým vlasům to nejlepší používá silné regenerační přípravky na vlasy. Tyto produkty (zejména v levnějších variantách) obsahují vysoké koncentrace hydratačních složek, které vlasy zatěžují. Pokud máte jemné vlasy a používáte silný regenerační šampon, může se stát, že vaše vlasy budou vypadat těžké a zplihlé. Obecně platí, že pro jemné vlasy je lepší volit lehčí kvalitnější šampony s nižším obsahem hydratačních olejů a bez silikonů.

Levnější šampony obsahují silikony, které mohou vlasy zatěžovat

Silikony jsou chemické sloučeniny, které se často používají v levnějších výrobcích péče o vlasy (zejména šampony, kondicionéry a séra). Mají takové vlastnosti, které se nám na první dojem mohou velmi zamlouvat. Často po prvním použití levného šamponu obsahujícím silikony zajásáme nadšením. Struktura vlasů bude vypadat hebká, jemná a lesklá. Vlasy se budou méně krepatět a budou vypadat zdravé.

Nicméně při dlouhodobějším užívání šamponu se silikony, se začne struktura a kvalita vlasů rapidně zhoršovat. Pokud používáme šampony se silikony pravidelně, začnou se silikony hromadit na povrchu vlasů a vést k pocitu těžkosti a mastnoty (to je problém zejména u jemných vlasů a lidí s citlivou pokožkou hlavy).

Jak poznat kvalitní šampon

Tak jako jsme si zvykli číst etikety u jídla, doporučujeme vám číst i etikety kosmetických přípravků. Přeci jen jsou v kontaktu s naší kůží a každý den se tak do našeho těla vstřebává množství látek, o kterých třeba ani nemusíme mít tušení. Preferujte ty šampony, které budou označené jako:

Bez silikonů: vaše vlasy nebudou zbytečně zatěžovány silikony

Bez sulfátů: sulfáty jsou druh agresivních látek, které čistí pokožku hlavy, ale mohou vyvolávat podráždění a vyčerpávat přirozené oleje z vlasů

Bez parabenů: parabeny jsou konzervační látky, které se používají v kosmetice a některé studie uvádí, že mohou ovlivňovat hormonální rovnováhu v těle

Organické: jsou produkty, které obsahují přírodní složky a neobsahují umělé chemikálie a syntetické látky

Věnujte čas prostudování etiket a vybírejte produkty, které odpovídají nejen potřebám vašich vlasů, ale zároveň jsou ohleduplné k životnímu prostředí. Ekologické a kvalitní přípravky prospějí nejen vám, ale i planetě.

Podívejte se na naši nabídku kvalitních produktů v péči o vlasy. Kterýkoliv si vyberete z naší nabídky, můžete si být jisti, že neuděláte chybu.


Související články

Jak se zbavit lupů?

Jak se zbavit lupů?

Trápí vás nevzhledné bílé a suché šupinky v hlavě, kterých se nemůžete zbavit?
Co pomáhá proti vypadávání vlasů?

Co pomáhá proti vypadávání vlasů?

Víme jak zastavit vypadávání vlasů.
Vypadávání vlasů: mohou pomoci výtažky ze zlatého prosa

Vypadávání vlasů: mohou pomoci výtažky ze zlatého prosa

Ztráta vlasů může být nejen estetickou záležitostí, ale i zdrojem emocionálního stresu. Po desetiletí vznikají nejrůznější studie, které se snaží pochopit příčinu vypadávání vlasů a objevit faktory, které by mohly padání zpomalit nebo úplně zastavit. V tomto neustálém pátrání se objevil nový hráč: zlaté proso. Čím je proso pro růst vlasů tolik významné?
Vypadávání vlasů u mužů: příčiny a jak proti vypadávání vlasů bojovat

Vypadávání vlasů u mužů: příčiny a jak proti vypadávání vlasů bojovat

Vypadávání vlasů je častým problémem, který postihuje muže po celém světě. Tento stav, známý také jako androgenní alopecie, začíná pozvolna – v různých věkových obdobích. Nejčastěji se objevuje v pozdním dospívání, nebo na počátku dospělosti, kolem 30. roku věku života. Pojďme se společně podívat, jaké jsou příčiny vypadávání vlasů u mužů a zda jde něco udělat pro zpomalení nebo zastavení řídnutí ...
Co je to unisex parfém?

Co je to unisex parfém?

Unisex parfém je navržený tak, aby jej mohli nosit muži i ženy. Oproti tradičním parfémům, které jsou často tvořeny s ohledem na tradiční genderové normy a očekávání (mužské parfémy jsou obvykle silnější a kořeněnější, zatímco ženské spíše sladší a květinovější), jsou unisex parfémy navrženy, aby byly neutrální vůči pohlaví a vhodné pro kohokoliv.
Umývání obličeje mýdlem a další chyby v péči o pleť. Neděláte je také?

Umývání obličeje mýdlem a další chyby v péči o pleť. Neděláte je také?

Umývání obličeje mýdlem, nedostatečná ochrana proti slunci, aplikace stejného krému na celý obličej (včetně očního okolí) nebo zapomínání na odličování. To všechno jsou nejčastější nešvary v péči o pleť. Pojďme se podívat, proč si těmito zlozvyky škodíme.