Videokonference: její výhody, nevýhody a důležitost technického vybavení | Consulta
517 356 635(Po-Pá, 8:00-16:30 hod.)
517 356 635(Po-Pá, 8:00-16:30 hod.)
Přihlášení
Porovnat
0

Oblíbené produkty:

0
 • Nemáte žádné oblíbené produkty.

Menu

Videokonference: její výhody, nevýhody a důležitost technického vybavení

Autor: Pospíšil Vlastimil Datum: 22.8. 2023

Kdo by si před pár lety pomyslel, že hrozivý covid se stane hrdým otcem videokonferencí. Díky covidu totiž celému světu nezbývalo, než se stát mistry ve vzdáleném připojení. Zasedli jsme v pyžamech k počítačům a videokonference se staly hitem. Pandemie nás skutečně donutila udělat obrovský skok do on-line světa, virtuální místnosti se staly naší druhou kanceláří a práce s týmy na druhém konci světa je otázkou několika kliknutí.

Podle Garan Maneva (2022, What is the real impakt of video conferences on the new work environment) během prvních týdnů pandemie stáhli uživatelé rekordních 62 milionů aplikací pro videokonference. Nabízí se otázka, jak přechod ze skutečných setkání tváří v tvář k plochým obrazovkám vnímali sami uživatelé. Garan Maneva (2022) uvádí tyto statistiky:

Jako hlavní výhody videokonferencí uživatelé uvádí:

 • 46% snížení nutnosti cestovat
 • 33% úspora času
 • 27% snížení nákladů
 • 19% lepší týmová práce
 • 8% lepší work life balance

Jako hlavní překážky v práci přes videokonference uživatelé uvádí:

 • 52% zasedací místnosti nejsou dobře vybaveny
 • 44% zasedací místnosti s videozařízením jsou neustále přeplněné
 • 44% je příliš drahé zpřístupnit videohovory všem
 • 36% vybavené zasedací místnosti jsou určeny pouze pro vedoucí pracovníky
 • 32% nekvalita přenosu
 • 30% lidí se během on-line schůzky necítí dobře
 • 26% lidí neví, že mají k dispozici nástroje pro vzdálené schůzky

Firmy všech velikostí objevily ve videokonferencích nový nástroj pro levné a rychlé spojení. Ať už se zaměstnanci mezi sebou navzájem, ale i mezi pracovními partnery, zákazníky, či během přijímacích pohovorů. 83% firem uvedlo, že plánují investovat do technologií, které budou umožňovat bezproblémové, stabilní a snadno ovladatelné videopřipojení. Videokonference zažívají svůj rozpuk i ve zdravotnictví. Telemedicínské aplikace pro vzdálené připojení pacientů s lékaři se stávají stále oblíbenějším nástrojem pro zvýšení adherence (dodržování doporučených léčebných postupů pacienty).

Data a statistiky ukazují, že videokonference přišly a už tu s námi zůstanou. Jedním z hlavních problémů, na které ukazují, jsou nedostatečně vybavené kanceláře. Špatné technické vybavení a neergonomické místnosti mohou brzdit efektivitu videokonferencí. Naše společnost Consulta se na tento problém zaměřuje. Máme mnohaleté zkušenosti s navrhováním moderních zasedacích místností. Umíme kouzla s malými i velkými prostory, ve kterých šetříme čas a zjednodušujeme komunikaci. Navrhujeme zasedací místnosti na míru, včetně špičkového technického vybavení.

Myslíte, že i váš pracovní prostor by zasloužil modernizovat? Obraťte se na nás, rádi vám pomůžeme přenést vaší firmu do digitální budoucnosti. Kontaktujte nás a společně dáme vaší komunikaci nový rozměr.


Související články

Bezdrátový přenos obrazu do LCD displeje nebo projektoru

Bezdrátový přenos obrazu do LCD displeje nebo projektoru

Nezastavitelný vývoj IT technologií způsobuje, že při pořízení nového projektoru nebo LCD displeje, je stávající kabeláž v zasedací místnosti nebo školní třídě nevyhovující. Nedokáže přenést datově náročný 4K obraz a už vůbec ne včetně dotyku, například při použití dotykového LCD displeje. Kdo bych chtěl sekat zeď nebo podlahu pro novou kabeláž v zasedací místnosti nebo třídě, kterou každý...
Jak udělat přednášku zajímavou?

Jak udělat přednášku zajímavou?

Zapomeňte na sebe a myslete na publikum. Základní rada je, že přednáška nemá být prezentace vás samotných, ale vy máte být prostředníkem mezi novou vědomostí, dovedností či kompetencí a publikem. Myslete na to, pro koho je prezentace určena a co si z vaší přednášky chtějí posluchači odnést.
Jak zvýšit zaujetí publika? Vizualizujte. Jeden obraz je víc než sto slov.

Jak zvýšit zaujetí publika? Vizualizujte. Jeden obraz je víc než sto slov.

Pozornost posluchačů je omezená a času máte málo. Hledáte způsoby, jak jako zaujmout publikum rychle a účinně?
Jak správně pečovat o dotykové LCD displeje?

Jak správně pečovat o dotykové LCD displeje?

Stejně jako televize u vás doma nebo LCD monitor na vašem pracovním stole, potřebuje i dotykový displej péči a údržbu. Víte, na co si u čištění dotykového LCD displeje dávat pozor a tak prodloužit jeho životnost? Proč je nutné displej čistit? Možná vás jako první napadlo, proč je vlastně dobré LCD displej čistit. Odpověď je jednoduchá, displej se ovládá prsty a je proto přirozené, že se...
Nejlevnější dotykové LCD displeje - nebezpečný risk!

Nejlevnější dotykové LCD displeje - nebezpečný risk!

„Je levný LCD displej nejlepší?“ „nebo má v sobě nízká cena nějaký háček?“ Už babičky říkaly: „laciný, dvakrát placený“. A věřte, že ani u dotykových LCD displejů tomu není jinak. Hledáte skvěle fungující dotykový LCD displej za rozumnou cenu? Co by měl váš LCD displej splňovat, jakou má mít záruku a co si ohlídat, abyste při reklamaci nemuseli displej sami demontovat?...
Jak vybrat flipchart?

Jak vybrat flipchart?

Ať už si přejete flipchart používat pro diagramy, brainstorming nebo poznámky, u nás si můžete vybrat z široké nabídky flipchartů od holandské firmy Legamaster.