Tip pro sportovce: oleje a zábaly na namožené svaly | Consulta
517 356 635(Po-Pá, 8:00-16:30 hod.)
517 356 635(Po-Pá, 8:00-16:30 hod.)
Přihlášení
Porovnat
0

Oblíbené produkty:

0
  • Nemáte žádné oblíbené produkty.

Menu

Tip pro sportovce: oleje a zábaly na namožené svaly

Do České republiky přichází nová značka sportovních olejů a zábalů vhodná pro rekreační i profesionální sportovce. Jejich produkty kladou důraz na nejvyšší kvalitu zpracování a až 97% složek přírodního původu. Řeč je o italské značce BeC natura. Vybrané esenciální oleje, přírodní extrakty, vitamíny, minerální soli, neustálý laboratorní výzkum a tým složený z odborných konzultantů, zdravotníků a zdravotního personálu.

Produkty jsme otestovali doslova na vlastní kůži a přinášíme vám přehledné tipy k používání sportovních olejů a zábalů a osobní zkušenost aktivního sportovce s produkty BeC natura.

Sportování je základ zdraví

Aktivní sport udržuje v dobré fyzické i psychické pohodě, je skvělým nástrojem pro navazování sociálních kontaktů a nemálo z nás zná ten pocit, kdy řešení dlouho přemílaného problému přišlo právě ve chvíli sportovní aktivity. Zůstat fyzicky aktivní je důležité pro všechny věkové kategorie. Čím starší jsme, tím důležitější je dbát na správnost provedení pohybu a regeneraci svalů.

Regeneraci ocení vaše svaly i psychika

Cesta, jak se jako aktivní sportovec cítit dobře, je neopomínat regeneraci. I vaše svaly si potřebují odpočinout a více sportovat nemusí vždy nutně znamenat lepší výkon. Jednoduchá rada může znít: regenerujte tak, jak je příjemné vám. Navštěvujte saunu, zařazujte krátké procházky, protahujte se.

Výrobky BeC natura se do portfolia našeho e-shopu dostaly díky pozitivní zkušenosti ředitele naší firmy a bývalého vrcholového sportovce v cyklistice Michala Kalendy. A jsou to právě jeho 3 tipy, které jemu pomáhají v kvalitní regeneraci a udržování dobré fyzické kondice i v časově a psychicky náročné funkci ředitele a jednatele firmy. 

3 + 1 osvědčený tip vrcholového sportovce

1. Olej pro prohřátí svalů při zimních sportech

Pokud se věnujete zimním sportům (lyže, běžky, snowboard, bruslení, hokej.. apod.) a nebo se svého jiného oblíbeného sportu nevzdáváte ani když počasí nepřeje (typicky běh či cyklistika v podzimních, zimních a brzkých jarních měsících) pomůže vám kvalitní dermotonizující olej Olio Strongful Invernale, vyvinutý speciálně pro sportovce v zimních měsících. Na pokožce vytvoří příjemný pocit tepla a tenký neokluzivní film (tzn. nebrání pokožce v „dýchání“), ale současně ji chrání před vnějšími podmínkami. Olej je lehký, snadno se vstřebá a stačí ho použít opravdu velmi malé množství (balení vám vydrží dlouhou dobu).

Jak se olej Olio Strongful Invernale používá?

Malé množství oleje aplikujte na suchou pokožku a řádně rozmasírujte. Pomůžete tak rozehřát svaly a zvýšit průtok krve. Doporučená doba aplikace oleje před sportem se může lišit dle druhu sportu a individuálních preferencí. Dle naší zkušenosti je ale nejlepší aplikovat olej zhruba 10 – 15 minut před začátkem sportovní aktivity. Nezapomeňte se před sportem protáhnout, oblečte si kvalitní funkční oblečení vhodné pro váš druh sportu.

Zkušenost sportovce s olejem pro zimní sporty:

„V zimě střídám běžky s cyklistikou a olej určený pro sportovce v zimních měsících používám pravidelně. Subjektivně pozoruji menší bolest svalů během několikahodinové sportovní aktivity, lepší prokrvení i výkonnost. Cítím menší únavu a lépe regeneruji.“ uvádí Michal Kalenda

2. Olej pro snížení bolesti a únavy svalů

Bolest svalů je subjektivní a během své sportovní kariéry se s ní potýkají všichni sportovci. Bolest je obranný signál našeho těla, který se tak snaží zabránit poškození. Příčin může být spousta (zkrácené svaly, špatné držení těla, nadváha,…) pokud vás bolest trápí úporně a zabraňuje vám normálnímu fungování, určitě vyhledejte vhodného lékaře, se kterým váš problém konzultujte.

Pokud se, ale potýkáte s bolestí svalů po tréninku, jedná se o běžný příznak sportovní aktivity, který je intenzivnější, zejména pokud provádíte aktivitu, na kterou nejste zvyklí (nový typ cvičení), nebo když cvičíte více, než obvykle. Dlouhou dobu se mělo za to, že bolest způsobují tzv. „mikrotraumata“ vznikající poškozením svalu a následného zánětu. Nové teorie a výzkumy tento fakt zpochybňují a uvádí, že bolest je způsobena spíše kompresí nervů ve svalech (než poškozením tkáně).

Bolavé svaly jsou ale v tomto případě tím spíše dobrým ukazatelem, že vaše svaly sílí. V tomto okamžiku je pak vhodné dopřát svalům regeneraci a tzv. „aktivní zotavení“. Tedy zařadit aktivitu, při které tělo zůstává aktivní, ale nenamáhá (např. procházka, jóga…). Pomoci unaveným svalům může i další z řady BeC v naší nabídce: Olio Strongful dermotonizující masážní olej. Jedná se o prémiovou směs výživných látek, kvalitních olejů a vitamínů, které můžeme označit jako dermotonizující (podporující krevní oběh a lymfatický tok v kůži).

Jak se olej Olio Strongful používá?

Malé množství oleje aplikujete na pokožku po sportovním výkonu a řádně rozmasírujete. V případě potřeby je možné aplikaci oleje po několika hodinách opakovat.

Zkušenost sportovce s dermotonizujícím olejem po sportovním výkonu:

„Použití dermotonizujícího oleje po sportovním výkonu se stalo mojí běžnou posportovní rutinou. Subjektivně mám dojem menší bolestivosti svalů i po dlouhém a vyčerpávajícím tréninku a vnímám, že čas potřebný pro regeneraci mých svalů je kratší, než bez použití oleje.“ Michal Kalenda

3.Kvalitní masážní krém pro zklidnění a relaxaci

Při pravidelné sportovní aktivitě jsou svaly významně namáhány, mohou bolet ale také tuhnout. Masáže pomáhají k uvolnění napětí a tím snižují bolestivost a naopak zvyšují pružnost svalů. Pokud chcete sportovat dlouho a ve zdraví a současně zvyšovat svoje výkony, uvažujte o pravidelném zařazení protahování a masáží do vaší běžné sportovní rutiny.

Jednou možností jsou pravidelné návštěvy profesionálních masážních center. Pokud z nějakého důvodu (časového, finančního..) nemůžete těchto služeb využívat, může pro vás být variantou i masáž sebe sama a bolavých částí.

Vhodné jsou třeba kompresní a mačkací techniky bolavých částí těla ve spojení s kvalitním masážním krémem vyvinutým pro sportovce. Doporučit vám můžeme balzámový masážní krém Natura BALSAMO BeC.

Tento krém je indikovaný speciálně pro sportovní masáž, ke zmírnění pocitu svalové únavy a zmírnění bolestivých stavů. Je složený z esenciálních olejů s protizánětlivými vlastnostmi a uklidňujícími účinky. Působí lokálně a poskytuje okamžitou úlevu.

Jak se masážní sportovní krém Natura BALSAMO používá?

Aplikuje se na suchou pokožku na požadované části těla a masíruje se do pokožky. V případě samomasáže můžete používat kompresní a mačkací techniky na dostupné části těla.

Zkušenost sportovce se sportovním masážním krémem Natura BALSAMO

„Masážní krém je jeden z mých oblíbených. Do svých sportovních aktivit zařazuji i neobvyklé tréninkové jednotky – např. v posilovně, na které moje tělo není tolik zvyklé a svaly mě potom bolí. Tento masážní krém mi přináší rychlou úlevu, navíc příjemně a intenzivně voní po bylinkách. Působí na mě uklidňujícím dojmem, jako v masážním studiu.“ Michal Kalenda

TIP na závěr: zábal na namožené svaly

Sofistikovanou možností, jak ulevit namoženým svalům po náročné sportovní aktivitě jsou i svalové zábaly. Na kůži se nanese přiměřené množství gelu (konzistencí připomíná spíše krém) a nechá se působit 20 minut, pak se smyje vodou. Testy účinnosti společnosti BeC ukázaly, že zábal BeC Natura Pasta Idrogel dokáže absorbovat nadměrnou mazovou sekreci a udržet fyziologické PH. Obsahuje výtažek z jitrocele, slizu lípy, mentol a kafr. 

 

Shrnutí a doporučená rutina pro sportovce

Co říci závěrem? Věříme, že každý člověk a každý sportovec je individualita. Zkoušejte vaši cestu, hledejte vaše způsoby, a co se vám ověří a dělá dobře vašemu tělu, to je dobré pro vás.

Jako první inspiraci můžete zkusit třeba náš tip na sportovní rutinu.


Související články

Pístovický cyklokapr: jak jsme se stali sponzory i závodníky

Pístovický cyklokapr: jak jsme se stali sponzory i závodníky

Věříme, že sport má ve společnosti nezastupitelné místo. Sponzorsky proto sport podporujeme.
Proč svaly po cvičení bolí? Sportovní olej uleví.

Proč svaly po cvičení bolí? Sportovní olej uleví.

Sportovní přípravky Bec Natura pro snížení bolesti svalů po fyzické aktivitě pro zlepšení svalového výkonu.
Pístovický cyklokapr: Consulta jako jeden ze sponzorů akce

Pístovický cyklokapr: Consulta jako jeden ze sponzorů akce

Pístovický cyklokapr svým nezaměnitelným jménem získal velkou popularitu v místní cyklistické komunitě. Závod je unikátní zapojením cyklistů všech úrovní a dovedností, kdy cílem je především oslava sportu, zdravého životního stylu a možnosti, jak cyklistiku přiblížit široké veřejnosti.Naše společnost Consulta se stala jedním ze sponzorů akce.
Co je to dermotonizující olej a k čemu se používá?

Co je to dermotonizující olej a k čemu se používá?

Dermotonizující olej druh masážního oleje, které se používá pro zlepšení stavu pokožky. Obvykle se skládá z rostlinných a esenciálních olejů, které pomáhají zlepšovat pružnost, pevnost a texturu pokožky. Dermotonizující oleje jsou velmi oblíbené zejména mezi sportovci, protože napomáhají regeneraci po náročné fyzické aktivitě.
Sportovní výživa: Kompletní průvodce pro maximální výkonnost

Sportovní výživa: Kompletní průvodce pro maximální výkonnost

Hledáte to nejlepší pro vaše tréninky? A víte, že náš e-shop založil bývalý vrcholový cyklista? A to se odráží v našem výběru produktů. Ať už jste rekreační běžec, nadšený cyklista, nebo se chystáte na důležitý závod – naše produkty si zamilujete. Proč? Protože každý produkt osobně testujeme a do nabídky zařazujeme jen ty nejlepší.
3 tipy, jak podpořit hubnutí a překonat stagnaci

3 tipy, jak podpořit hubnutí a překonat stagnaci

Hýbete se, zdravě jíte, ale stejně máte dojem, že na vaší postavě to není tolik vidět? Máme tři tipy, jak podpořit své úsilí, překonat stagnaci a dosáhnout rychleji vysněné postavy.