Rozdíl mezi denním a nočním krémem | Consulta
517 356 635(Po-Pá, 8:00-16:30 hod.)
517 356 635(Po-Pá, 8:00-16:30 hod.)
Přihlášení
Porovnat
0

Oblíbené produkty:

0
  • Nemáte žádné oblíbené produkty.

Menu

Rozdíl mezi denním a nočním krémem

Autor: Šilerová Andrea Datum: 22.9. 2023

Základní funkcí pleťových krémů je hydratovat a chránit pokožku a tím zlepšovat její vzhled. Ale ne všechny krémy jsou stejné. Denní krémy mají lehčí strukturu a často obsahují UV faktor. Noční krémy bývají mastné a hutné. Přemýšleli jste někdy o tom proč? Pojďme se společně podívat na hlavní rozdíly mezi denními a nočními krémy.

Denní krémy: lehčí struktura, rychlé vstřebávání

Denní krémy mají lehčí strukturu, rychleji se vstřebávají a nezanechávají mastný film na pokožce. Bez problémů už za malou chvíli po aplikaci denního krému můžete začít nanášet na pleť make-up a další dekorativní kosmetiku. Účelem denních krémů je mimo hydrataci i ochrana pleti před vnějšími vlivy během dne. Často obsahují složky jako SPF (ochrana před slunečním zářením). Ty nejlepší krémy mohou pokožku chránit i před smogem, znečištěným ovzduším, radiacemi HEV z monitorů a elektrických zařízení.

Tip: takovým ultra ochranným denním krémem před vlivy městského prostředí je luxusní krém Palazzo Rosa se zinkem.

Noční krémy: hutnější a výživné

Hlavím cílem nočních krémů je podpora procesů regenerace a oprav pokožky. Během dne je naše pleť vystavována škodlivým vlivům (sluneční záření, stres ..). Všechny tyto vlivy mohou působit negativně na pleť a způsobovat problémy jako jsou vrásky, pigmentové skvrny nebo ztráta elasticity. Je proto důležité, aby měla pleť ve spánku možnost regenerovat. Během spánku se buňky pleti obnovují, a to je klíčové pro udržení zdravé a mladistvé pleti. Noční krémy mají proto bohatší strukturu, mohou být hutnější a mastnější (mají celou noc na to aby se postupně vstřebávaly) a obsahují složky, které hloubkově hydratují a poskytují pleti živiny. U nočních krémů se můžeme setkat i se složkami jako jsou retinol, peptidy a antioxidanty, které podporují tvorbu kolagenu a redukují vrásky.

Novinka na trhu: luxusní krémy pro použití jako denní i noční současně

Novinkou na trhu jsou luxusní inovativní krémy, které je možné používat na den i noc. Tyto krémy přináší výhody obou produktů do jednoho jednoduchého praktického balení. Kombinují ochranu před škodlivými vlivy prostředí a současně jsou doslova nabyté regeneračními a vyživujícími složkami pro pleť. Nejmodernější technologie dokonce umožňují postupné uvolňování aktivních složek v průběhu celého dne i noci.

Tip: mám pro vás několik tipů na fantastické pleťové krémy. Do mojí nabídky vybírám jen ty, o kterých jsem 100% přesvědčená jejich kvalitou a pozitivními účinky na pleť. Prohlédněte si nabídku kvalitních pleťových krémů, které v běžné nabídce drogerií určitě nenajdete.

Péče o pleť není jen nutná povinnost, může se stát vaší každodenní radostí. Denní, noční i moderní univerzální krémy mohou být součástí vašeho rituálu péče o sebe sama, který vás může nabíjet pohodou a radostí. Pleť miluje pozorné a láskyplné zacházení a vkročit do každého dne s radostným úsměvem je ten nejlepší start.


Související články

Osvěžovač vzduchu

Osvěžovač vzduchu

Jaké jsou druhy osvěžovačů vzduchu a jak vybrat ten nejlepší?
Rady pro používání katalytické lampy

Rady pro používání katalytické lampy

Praktické rady pro použití katalytické lapmy.
Jak se bezpečně opalovat?

Jak se bezpečně opalovat?

Mírné opalování není škodlivé. Naopak! Sluníčko je zdrojem energie. Působení jeho paprsků má kladný vliv na naše zdraví i na naši psychiku.
Pár rad jak na masky na obličej.

Pár rad jak na masky na obličej.

Jak používat masky na obličej?
Péče o pleť

Péče o pleť

Pleť je neustále vystavována slunci a škodlivým vlivům ovzduší, proto je důležité jí poskytovat speciální péči.
Jak poznat luxusní svíčku

Jak poznat luxusní svíčku

Dříve sloužily svíčky jen jako zdroj světla a tepla. V dnešní době se spíše používají jako dekorace a pro relaxaci.