Proč jsou některé svíčky tak drahé? | Consulta
517 356 635(Po-Pá, 8:00-16:30 hod.)
517 356 635(Po-Pá, 8:00-16:30 hod.)
Přihlášení
Porovnat
0

Oblíbené produkty:

0
  • Nemáte žádné oblíbené produkty.

Menu

Proč jsou některé svíčky tak drahé?

Není svíčka, jako svíčka. Na první pohled mohou vypadat podobně, ale zatímco u jedné budete relaxovat a blahodárně působit na vaši psychiku díky uvolňujícím se esenciálním olejům, u jiné vás může nepříjemně rozbolet hlava a interiérem se mohou nenápadně linout karcinogenní látky. Až tak velký rozdíl mezi svíčkami je. Pojďme se na to podívat společně, proč jsou tedy některé svíčky dražší než jiné?

Levné svíčky: parafín, syntetická barviva a chemikálie

Levné svíčky jsou obvykle vyrobené z parafínu, který je vedlejším produktem při výrobě ropy. Tento materiál je levný a hodí se pro výrobu svíček, protože má nízkou teplotu tání, dobře drží tvar, rychle vstřebává syntetické vůně a barvy. Tyto materiály jsou sice levné, ale nejsou kvalitní. Při hoření navíc mohou uvolňovat škodlivé chemikálie, jako jsou karcinogenní toulen a benzen. Knot, který v tomto druhu svíček bývá použit, je obvykle z bavlny nebo bavlněné směsi v horším případě z polyesteru. Obecně tento typ knotů více kouří, zhoršuje kvalitu ovzduší v pokoji, může zanechávat saze a nerovnoměrně hořet. Svíčka tak nevyhoří celá, ale tvoří krátery se zbytky tvrdého vosku po stěnách. Doba hoření nekvalitních svíček je díky tomu nepoměrně kratší.

Dražší svíčky: přírodní materiály, esenciální oleje a ohled na životní prostředí

Drahé svíčky jsou vyrobeny z kvalitních přírodních materiálů, jako jsou například včelí vosk, sójový vosk nebo přírodní vosk z rostlinných olejů. Tyto materiály jsou nepoměrně dražší než parafín, ale i svoji kvalitou jsou úplně někde jinde. Drahé svíčky často obsahují esenciální oleje a další přírodní složky, které do ovzduší neuvolňují škodlivé látky, naopak působí příjemně na naši psychiku. Drahé svíčky jsou také obvykle vyráběny v menším nákladu se sofistikovanějším designem. Doba jejich hoření je delší (v naší nabídce najdete i svíčky, které hoří 120 hodin).

Luxusní knoty „self-trimming“

Knot luxusních svíček je vyrobený z kvalitních materiálů, jako je konopí nebo dřevo. Tyto knoty mají ideální velikost, aby plamen svíčky vypadal vizuálně příjemně a plál rovnoměrně. Není ani velký ani malý a rovnoměrně působí po celé svíčce, ve které se tak netvoří „krátery“. Minimalizuje kouř a neznečišťuje ovzduší. Tyto kvalitní knoty mají často funkci tzv. „self-trimming“. Knoty jsou speciálně splétané naplocho a samy se upravují, aby měly vždy správnou délku a minimalizovali kouř. Jak knot hoří, vosk postupně taje a knot se zkracuje, aby se udržel v ideálním poměru od povrchu vosku. Má minimální saze a je ekologicky šetrný.

Ano, drahé svíčky jsou zkrátka drahé a spoustě z nás se mohou jevit, jako nedostupný luxus. Pokud ale vezmeme v potaz jejich kvalitu složení, nepoměrně delší dobu hoření a zejména ohled na naše zdraví a životní prostředí zdá se volba jasná. Osobně to vidíme jasně, než nekvalitní svíčku, raději žádnou svíčku.


Související články

Osvěžovač vzduchu

Osvěžovač vzduchu

Jaké jsou druhy osvěžovačů vzduchu a jak vybrat ten nejlepší?
Rady pro používání katalytické lampy

Rady pro používání katalytické lampy

Praktické rady pro použití katalytické lapmy.
Jak se bezpečně opalovat?

Jak se bezpečně opalovat?

Mírné opalování není škodlivé. Naopak! Sluníčko je zdrojem energie. Působení jeho paprsků má kladný vliv na naše zdraví i na naši psychiku.
Pár rad jak na masky na obličej.

Pár rad jak na masky na obličej.

Jak používat masky na obličej?
Péče o pleť

Péče o pleť

Pleť je neustále vystavována slunci a škodlivým vlivům ovzduší, proto je důležité jí poskytovat speciální péči.
Jak poznat luxusní svíčku

Jak poznat luxusní svíčku

Dříve sloužily svíčky jen jako zdroj světla a tepla. V dnešní době se spíše používají jako dekorace a pro relaxaci.