Pleťové krémy pro muže: čím jsou specifické a jak se liší od krémů pro ženy? | Consulta
517 356 635(Po-Pá, 8:00-16:30 hod.)
517 356 635(Po-Pá, 8:00-16:30 hod.)
Přihlášení
Porovnat
0

Oblíbené produkty:

0
  • Nemáte žádné oblíbené produkty.

Menu

Pleťové krémy pro muže: čím jsou specifické a jak se liší od krémů pro ženy?

Autor: Šilerová Andrea Datum: 15.9. 2023

V oblasti péče o pleť se mnohé změnilo. Dříve byla kosmetika považována za ženskou doménu, ale dnes už víme, že péče o pleť není o genderu, ale o individuálních potřebách pleti a preferencích. Mohou existovat základní podobné principy v péči o pleť shodné pro muže i ženy. Ale stejně tak existují různé biologické a hormonální charakteristiky, které s sebou nesou různé potřeby, když jde o péči o pleť mužů a žen. V dnešním článku se tedy podívejme, čím jsou specifické krémy pro muže. Kde se mohou muži spolehnout na stávající kosmetické výrobky (tradičně určené spíše ženám), a kde je vhodné sáhnout po specifických produktech pro muže.

Jak se liší krémy pro muže a krémy pro ženy?

Často se jedná zejména o marketingovou strategii, kdy reklamní kampaně využívají určitých stereotypů týkajících se jednotlivých pohlaví. Krémy pro muže jsou obvykle v tmavé krabičce, mají strohé balení a jednodušší marketingový jazyk, který zdůrazňuje mužnost a sílu. Často tyto produkty mají malou nebo žádnou parfemaci, popřípadě volí kořeněnější vůně.

Produkty pro ženy bývají spíše v jemných pastelových barvách, často se soustředí na krásu a mládí. Mívají elegantní vzory, zakulacené tvary, jemné parfemace.

U základních kosmetických výrobků pro péči o pleť se často muži nemusí omezovat striktním vymezením, že je produkt pro muže.

Muži i ženy mohou používat stejné čistící gely na obličej, tónovací vody i tonika, hydratační krémy, SPF krémy, exfoliační produkty, oční krémy, séra i pleťové masky. Spíše, než označením pro ženy / pro muže, by se proto muži měli řídit spíše svými osobními preferencemi (někomu by se zkrátka třeba nelíbilo mít příliš „voňavý“ krém) a hlavně individuálními potřebami pleti. A produkty by měl každý vybírat na základě potřeb jeho konkrétní pokožky (které nemusí být nutně ovlivněné genderem).

TIP: vytvořila jsem stránku plnou výjimečných produktů, které se budou skvěle hodit pro péči o mužskou pleť. Najdete zde produkty určené přímo pro muže, ale i ty univerzální, které jsou skvělé pro každého, kdo chce mít zdravou, krásnou a dlouho mladou pleť.

Jak se liší mužská pokožka od ženské?

Přes všechno výše uvedené má pleť mužů několik specifik, která ji odlišuje od ženské pleti. A existují produkty, které tato specifika ve svých produktech odrážejí.

  • Ochlupení obličeje: mužům rostou vousy a jejich pleť po holení je náchylnější k podráždění a je vhodné používat speciální produkty pro zklidnění a hydrataci po holení
  • Hrubší pokožka: mužská pokožka je obvykle hrubší a mastnější než pokožka žen. Krémy pro muže jsou často tvořeny tak, aby zvlhčovaly a kontrolovaly nadměrný maz obličeje
  • Vůně: mužské produkty mívají vůně, které více odpovídají mužským preferencím

TIP: a tady pro vás mám skvělé produkty, které cílí na potřeby mužské pokožky – tedy péči o hrubší pokožku, vousy a ochlupení.

Věřím, že péče o pleť by neměla být jen doménou žen. Je to o péči o sebe, o našem sebevědomí a o tom, jak se cítíme v našem těle. Ať už jste muž nebo žena, kvalitní péče o pleť je vždy cesta k podpoře přirozené krásy. A já jsem ráda, že na této cestě můžu být spolu s vámi.


Související články

Osvěžovač vzduchu

Osvěžovač vzduchu

Jaké jsou druhy osvěžovačů vzduchu a jak vybrat ten nejlepší?
Rady pro používání katalytické lampy

Rady pro používání katalytické lampy

Praktické rady pro použití katalytické lapmy.
Jak se bezpečně opalovat?

Jak se bezpečně opalovat?

Mírné opalování není škodlivé. Naopak! Sluníčko je zdrojem energie. Působení jeho paprsků má kladný vliv na naše zdraví i na naši psychiku.
Pár rad jak na masky na obličej.

Pár rad jak na masky na obličej.

Jak používat masky na obličej?
Péče o pleť

Péče o pleť

Pleť je neustále vystavována slunci a škodlivým vlivům ovzduší, proto je důležité jí poskytovat speciální péči.
Jak poznat luxusní svíčku

Jak poznat luxusní svíčku

Dříve sloužily svíčky jen jako zdroj světla a tepla. V dnešní době se spíše používají jako dekorace a pro relaxaci.