Katalitycká lampa | Consulta
517 356 635(Po-Pá, 8:00-16:30 hod.)
517 356 635(Po-Pá, 8:00-16:30 hod.)
Přihlášení
Porovnat
0

Oblíbené produkty:

0
  • Nemáte žádné oblíbené produkty.

Menu

Katalytická lampa

Luxusní designová katalytická lampa Locherber Milano. Součástí balení je kahan s knotem a trychtýřek pro dobré nalití náplně

Kód: LH430078
Výrobce: Locherber Milano
Dostupnost:
Skladem 4 ks

Zboží odešleme: pondělí 17.6.2024i

Cena s DPH 2 240
Kč bez DPH 1 851,24
Koupit (ks):
Doprava zdarma
Záruka 24 měsíců

Varianty produktu

Popis produktu

Luxusní designová katalytická lampa Locherber Milano. Součástí balení je kahan s knotem a trychtýřek pro dobré nalití náplně

Katalytická lampa Locheber Milano je vyrobena v Itálii s důrazem na prvotřídní řemeslnou práci benátských sklářů. Skleněný flakon je vyrobený ze silnostěnného lakovaného skla, přikrytý výraznou bronzovou korunkou. Tato katalytická lampa přesahuje běžný koncept bytových vůní. Katalytická lampa Locherber Milano je umělecké dílo, které tvořili špičkoví italští umělci s cílem přinést do bydlení šestý smysl. Archaickou sílu vůně a umění, která rozvíjí jiskrnost života v každém z nás.

Co to je katalytická lampa?
Princip katalytických lamp vynalezl v roce 1898 francouzský lékárník pro čištění vzduchu v nemocnicích. Jejich úkolem bylo čistit vzduch a ničit bakterie a viry na principu katalytické reakce.

Dnes jsou katalytické lampy zejména působivým doplňkem interiérů, který dokáže rychle a příjemně provonět interiér. Pachy nepřekrývá, ale pohlcuje a to velmi rychle. Je účinným pomocníkem například při vaření, nebo pro majitele domácích mazlíčků, kdy potřebujete rychle a účinně eliminovat nežádoucí pachy.

Katalytická reakce funguje na tzv. principu hoření bez plamene. Základem katalytické lampy je porézní kámen s bavlněným knotem. Kámen se zapaluje pouze na krátkou dobu (cca 2 – 3 minuty), za tuto dobu se rozžhaví a nechává se působit (nastává katalytická reakce).

Z čeho se skládá katalytická lampa?
Tato katalytická lampa se skládá ze skleněného flakonu o objemu 500 ml, porézního kamene s bavlněným knotem, bronzové zátky a bronzové ozdobné korunky. Součástí balení je také plastový trychtýřek, kterým pohodlně nalijete náplň do lampy. Náplň není součástí balení.

Jak katalytickou lampu správně používat?

  1. Katalytickou lampu položte na pevnou podložku (např. stůl), měla by být dále od hořlavých předmětů, v první moment zapálení bude totiž oheň relativně vysoký.
  2. Katalytickou lampu naplňte do 2/3 náplní pro katalytické lampy Locherber. Pro pohodlné nalití náplně použijte plastový trychtýřek, který je součástí balení.
  3. Do lampy ponořte knot, na vrchol katalytické lampy tak dosedne porézní kámen. Porézní kámen zaklopte zhášecím kovovým víčkem a minimálně 20 minut nechejte knot nasáknout náplní.
  4. Zapalte porézní kámen (katalyzátor). Plamen může být zpočátku vysoký (až 15 cm), postupně se bude zmenšovat. Katalyzátor nechejte hořet asi 2 – 3 minuty, poté plamínek sfoukněte.
  5. V tento moment dochází ke katalytické reakci. Kámen bude rozžhavený až na 500°C a do ovzduší se začne uvolňovat příjemná vůně a pročišťovat vzduch. Kámen můžete přikrýt ozdobným (děrovaným) víčkem. Takto nechejte lampu puštěnou dle potřeby, doporučujeme nepřekročit dobu 20 minut.
  6. Zastavte katalytickou reakci přiklopením zhášecího víčka na kámen (pozor, kámen bude ještě horký).
  7. Před dalším použitím katalytické lampy nechejte kámen zcela vychladnout. Nezapalujte, prosím, kámen, který je ještě teplý. Mohlo by dojít k jeho poškození.

Parametry produktu

Záruka
24 měs.
Výrobce
Locherber
Kolekce vůní
-
Vůně
-
Objem/množství
500 ml
Typ vůně
-
Provedení
Katalytická lampa
Délka provoněníi
-

Související produkty


Příslušenství a doplňky