Rekonstrukce učebny | Consulta
517 356 635(Po-Pá, 8:00-16:30 hod.)
517 356 635(Po-Pá, 8:00-16:30 hod.)
Přihlášení
Porovnat
0

Oblíbené produkty:

0
  • Nemáte žádné oblíbené produkty.

Menu

Rekonstrukce učebny

Autor: Pospíšil Vlastimil Datum: 12.9. 2023

Máme za sebou desítky úspěšných renovací školních tříd.

Rádi pomůžeme i vám.

Modernizace školních učeben není jen estetickým vylepšením, ale významným strategickým krokem, který formuluje budoucnost vzdělávání vašich žáků. Věříme, že kvalitní vzdělávání s důrazem na moderní výukové metody je klíčem k lepší budoucnosti nás všech.

Renovace školní třídy je komplexní úkol, který vyžaduje pečlivé plánování, profesionální know-how a odborné vedení. V naší společnosti Consulta máme za sebou mnoho úspěšných projektů a modernizovaných učeben. Rádi pomůžeme s modernizací vaší školy i vám.

Jak renovace učebny probíhá? 

Přemýšlíte, že byste se také pustili do renovace učeben? Jak naše spolupráce se školami obvykle probíhá? 

  1. Ozvete se nám: stačí nám napsat e-mail na info@consulta.cz nebo zavolat v pracovní dny od 8:00 - 16:30 na telefonní číslo +420 517 356 635
  2. Probereme s vámi vaše potřeby: pobavíme se po telefonu, e-mailu nebo vás také rádi pozveme k nám do Vyškova. Popřípadě není problém k vám do školy nezávazně poslat naší obchodní zástupkyni. Zjistíme, co od učebny očekáváte a jaké cíle by měla nová učebna splňovat. 
  3. Návrh a plánování: vytvoříme pro vás návrh renovace třídy, který bude obsahovat nejen designové prvky, ale také technické specifikace a plán práce (časový i finanční)
  4. Realizace: jakmile bude plán schválen a budeme mít domluvený termín, pustíme se do realizace. Může zahrnovat kompletní proces přestavby učebny "na klíč" (včetně demontáže stávajícího nábytku), nebo pouzde dílčí práce, dle vašich potřeb. Našim cílem je, aby práce probíhaly co nejefektivněji a co nejméně rušivě pro běžný školní provoz. 
  5. Přednání učebny: po dokončení renovace vám předáme plně vybavený a funkční vzdělávací prostor. V případě potřeby zajistíme školení učitelů a dalšího personálu ohledně nového technického vybavení, aby všichni uměli nový prostor využívat co nejvíce efektivně. 
  6. Zůstáváme v kontaktu: na rozdíl od jiných společností máme vlastní odborníky a techniky, kteří jsou schopni v případě jakýchkoliv potřeb vám být nápomocni, poradit po telefonu nebo přímo přijet na místo.

Učebna před naší rekonstrukcí 


Tato třída potřebovala rekonstrukci. Byla neosobní, bez inspirace. Neposkytovala podnět ke kreativitě a zůstala nezměněná snad desítku let. Učitelé ani žáci v takové učebně nemohli plně rozvíjet svůj potenciál a neměli možnost využívat žádných moderních prvků, které jsou nezbytné pro úspěch v dnešním rychle se měnícím světě.

Učebna po naší rekonstrukci

Náš tým provedl zásadní změny v učebně. Z neosobního prostoru jsme vytvořili živý a technologicky vyspělý prostor, který motivuje žáky i učitele. Hlavním prvkem učebny se staly dva LCD displeje. Tato chytrá konfigurace umožňuje všem studentům pohodlné sledování výuky a podněcuje aktivní interakci. Učební materiály je možné rozdělit na dvě nezávislé skupiny - což je skvělé pro používání různých učebních metod. 

Možná jste si všimli střední řady netradičních stolečků pro žáky. Mají v sobě zabudované systémy s možností elektricky vysouvat a opět schovávat displeje do těla stolu. Když nejsou počítače potřeba, jedním stiskem tlačítka na učitelském stole se displeje samy schovají a stůl se uvolní. Je to neskutečně flexibilní a dynamické, perfektní pro nejrůznější potřeby výuky. 

Recenze spokojených zákazníků

A co na naše učebny říkají ředitelky a ředitelé škol? 

Když stará budova školy už nestačila kapacitám a potřebám moderní výuky, rozhodli se v Rajhradicích postavit novou, krásnou budovu "na zelené louce". V těchto nových a moderních prostorách je několik kmenových i odborných učeben. A právě do nich jsme instalovali dotykové interaktivní displeje. Některé jsou na pylonech s křídly a některé, jako třeba v PC učebně na zvedacím pružinovém systému. Děti se na nové prostory moc těšily jen deváťákům bylo líto, že už si je moc neužijí. 

"Věřím, že děti připravujeme na budoucnost, a proto je nezbytné vytvořit jim nejmodernější podmínky. Spolupráce se společností Consulta, která ví, jak udělat učebny pro 21. století, byla na profesionální úrovni.”
Říká Mgr. Blanka Prišťová, ředitelka ZŠ Rajhradice.

 

Vyškovská střední škola (SOŠ a SOU Vyškov) dlouhodobě hledala vhodnou náhradu za klasické projektory, které svými parametry neodpovídaly potřebám moderní výuky v prostředí modelovacích software pro CAD/CAM a 3D modelování vůbec. Po krátké návštěvě naší předváděcí místnosti ve Vyškově se zástupci školy definitivně rozhodli pro obnovu stávajícího vybavení. Nakonec jsme ve škole instalovali displeje dva. Jeden je umístěný na pevno na zdi a druhý je na zvedacím pylonovém systému, doplněný o pár bílých křídel. 

"S firmou Consulta spolupracujeme dlouhodobě, vždy nám navrhla a dodala profesionální řešení, které oceňují jak naši studenti, tak učitelé.”
Říká RNDr. Petr Hájek, ředitel SOŠ a SOU Vyškov

 

Také na základní škole v Drnovicích se vydali novým směrem a pořídili do první učebny dotykový interaktivní LCD displej s úhlopříčkou 86". Jedním z faktorů, které ovlivnily rozhodování byla možnost využití jak pro klasickou, tak pro kombinovanou výuku, která je pak díky tomu daleko jednodušší a pro děti zajímavější.

"Mám radost z každého vylepšení naší školy. Nový displej, který dodala firma Consulta, je perfektní. Učitelé mohou učit nejnovějšími metodami a i přechod na hybridní nebo distanční výuku by pro nás teď nebyl problém.” Říká Mgr. Miroslav Zemánek, ředitel ZŠ Drnovice. Plánujete rekonstrukci učebny? Spolehněte se na nás. Máme bohaté zkušenosti. Pomůžeme vám uskutečnit vaše vize a zajistit, aby vaše škola byla inspirativní, moderní a připravená na budoucnost. Těšíme se na spolupráci.


Související články

Nejlevnější dotykové LCD displeje - nebezpečný risk!

Nejlevnější dotykové LCD displeje - nebezpečný risk!

„Je levný LCD displej nejlepší?“ „nebo má v sobě nízká cena nějaký háček?“ Už babičky říkaly: „laciný, dvakrát placený“. A věřte, že ani u dotykových LCD displejů tomu není jinak. Hledáte skvěle fungující dotykový LCD displej za rozumnou cenu? Co by měl váš LCD displej splňovat, jakou má mít záruku a co si ohlídat, abyste při reklamaci nemuseli displej sami demontovat?...
ROBOTIS DREAM II: aneb jak využít robota ve výuce?

ROBOTIS DREAM II: aneb jak využít robota ve výuce?

ROBOTIS DREAM II se skládá z  pěti výukových stavebnic . Základ robotické stavebnice tvoří startovací sada Robotis Dream II úrovně I . Následují další řady (označené 2, 3, 4 a 5), kterými můžete postupně vašeho robota rozšiřovat a učit se s ním další a další kousky a výuku tak přizpůsobovat žákům od nejnižších tříd až po vyšší ročníky základních škol, nejvyšší level lze ale bez potíží...
Digitální informační LCD displeje pro školy: vyměňte zastaralé nástěnky za moderní řešení

Digitální informační LCD displeje pro školy: vyměňte zastaralé nástěnky za moderní řešení

LCD displeje pro školy si můžete představit jako moderní digitální nástěnku, na které zobrazíte téměř jakýkoliv obsah (DOC, XLS, PPT, PDF, obrázky, videa…) odkudkoliv a okamžitě přes webový prohlížeč. Na úpravě a aktualizaci dat displejů se tak může podílet každý, komu dáte přístupové údaje. Nahrazují chaotické a neaktuální papírové nástěnky a stávají se oblíbeným centrem dění na chodbách i ve tří...
Displeje EVOLVE a One Percent for the Planet

Displeje EVOLVE a One Percent for the Planet

One Percent for the Planet (Jedno procento pro planetu) je mezinárodní organizace, která vznikla v roce 2001 na březích řeky Madison, když se dva dlouholetí přátelé a úspěšní podnikatelé vydali na rybářský výlet. Uvědomili si na něm, že jsou odpovědni za životní prostředí a zavázali se věnovat 1% svých tržeb (nikoliv zisku) ekologických organizacím a aktivně podporovat ochranu a obnovu životních p...
Jak zvýšit zaujetí publika? Vizualizujte. Jeden obraz je víc než sto slov.

Jak zvýšit zaujetí publika? Vizualizujte. Jeden obraz je víc než sto slov.

Pozornost posluchačů je omezená a času máte málo. Hledáte způsoby, jak jako zaujmout publikum rychle a účinně?
Videokonference: její výhody, nevýhody a důležitost technického vybavení

Videokonference: její výhody, nevýhody a důležitost technického vybavení

Firmy všech velikostí objevily ve videokonferencích nový nástroj pro levné a rychlé spojení. Ať už se zaměstnanci mezi sebou navzájem, ale i mezi pracovními partnery, zákazníky, či během přijímacích pohovorů. 83% firem uvedlo, že plánují investovat do technologií. Myslíte, že i váš pracovní prostor by zasloužil modernizovat?