Proč používat ve školách LCD displeje? | Consulta
517 356 635(Po-Pá, 8:00-16:30 hod.)
517 356 635(Po-Pá, 8:00-16:30 hod.)
Přihlášení
Porovnat
0

Oblíbené produkty:

0
 • Nemáte žádné oblíbené produkty.

Menu

Proč používat ve školách LCD displeje?

Datum: 7.9. 2021

Ve světě vzdělávání neexistují kompromisy. Neumíme si představit nic důležitějšího, než vychovávat spokojené mladé lidi. Vnímavé, hloubavé, s přehledem a těmi správnými hodnotami. Je jen na školách, jak se svého poslání zhostí.


Školy jsou nositelem vzdělání společnosti. Mějte odvahu inovovat.

Pokud nám události spojené s korona virem něco ukázaly, pak jsou to obrovské rozdíly mezi školami. Některé dokázaly zareagovat okamžitě a prakticky ze dne na den pokračovat s výukou – distančně, on-line. Pro některé školy byl tento přechod pomalý a náročný. Rodiče si uvědomili hodnotu vzdělání a více doceňují práci pedagogů. Jedno je jisté, školství už nikdy nebude jako před tím. Trend digitalizace výuky se projevil v celém světě. Bohumil Kartous z Informačního centra vzdělávání pro iDnes uvedl: „Posunulo to české školství do 21. století. Všichni dnes používáme digitální technologie a bylo by dobré, aby s nimi děti pracovaly i v rámci vzdělávacího systému“.

Školství se otevřela řada možností a je ten nejlepší čas je využít. Nenechte si ujet vlak. Je velmi pravděpodobné, že právě teď se začínají rozevírat nůžky mezi školami. Rodiče budou pro své děti chtít volit ty školy, které budou schopny reagovat na současnou situaci aktivně. 

Pomohli jsme vybavit stovky škol moderními technologiemi a rádi pomůžeme vybavit i tu vaši. Při realizaci absolutně respektujeme vaše přání a potřeby.


 • Školám nabízíme pouze technologie, na které máme nejlepší reference (od učitelů a ředitelů)
 • Respektujeme potřeby starších učitelů, kteří mají z moderních technologií obavy
 • Umíme zmodernizovat prostory tak, aby pro učitele byla výuka stále stejně snadná, jako když píší křídou na tabuli
 • Není třeba žádné složité zaškolování učitelů, máme v nabídce nejmodernější technologie, které bude umět ovládat naprosto přirozeně každý, kdo má chytrý telefon.
 • Řešení od nás umí napsaný obsah digitalizovat automaticky, stejně tak ukládat a posílat dál
 • Spojíme tradiční výuku s digitalizací, všichni budou spokojeni. Učitelé, vy, rodiče i žáci

Klasická tabule je tu již od 17. století

Ptáte se: „Co je špatného na klasické tabuli?“

Problém je v tom, že na klasické tabuli připevněné na zdi se začalo učit v 17. století. V době kdy se ženy česaly olověnými hřebínky, lidé se myli v lavorech u studní a boty se nerozlišovaly na levou a pravou.

Svět od 17. století prošel neskutečnou proměnou, přesto je ve většině škol pomůckou číslo jedna stále ta stejná tabule. Je čas na změnu. A my vám s ní rádi pomůžeme.


Představujeme: celý svět v jedné tabuli

Představte si, že v jedné školní tabuli by existoval celý svět. Všechny informace, vědomosti, nejnovější poznatky, všechna důležitá data, historické milníky. To vše doplněné o fotografie, videa a komentáře odborníků.  To je školní tabule budoucnosti. Představujeme vám LCD displeje do škol. 


Co je LCD displej pro školy?

Kdyby se váš chytrý telefon, který máte právě v kapse, zvětšil na velikost školní tabule a připevnil na zeď, tak přesně to by byl dotykový LCD displej.  Všechno, co máte rádi na vašem mobilním telefonu má i dotykový LCD displej (snadnost ovládání, online přístup k informacím, rychlé reakce, ovládání dotykem ruky, zřetelný displej, možnost instalovat nejrůznější aplikace atd.).

Největší výhodou LCD displejů je, že jsou příjemné na užívání všem kantorům. Konzervativní učitelé, kteří mají z technologií obavy, jsou schopni LCD displej používat jako klasickou tabuli (s tím rozdílem, že displej bude umět zapsaná data sám digitalizovat, ukládat a třeba posílat studentům). Moderním učitelům, kteří mají zájem výuku inovovat, poskytne LCD displej naprosto neomezené možnosti.


Hlavní výhody LCD displejů v 10 větách


 • Displej může fungovat sám o sobě. Pokud učitel nechce, nemusí ho připojovat k počítači ani žádnému jinému zařízení, protože v displeji je počítač s Android prostředím.
 • Displej je možné použít jako klasickou tabuli (lze nastavit i například zelené pozadí a linky) a psát na něj jako na běžnou tabuli, prstem i perem a mazat dlaní. Ale také je možné na něj zobrazit a aktivně pracovat s jakýmkoliv jiným obsahem (prezentace, filmy, webové stránky, kontrolní cvičení apod.).
 • Vše, co na tabuli zapíšete, můžete archivovat. Učitel může přecházet mezi jednotlivými „listy“, vracet se zpět, pokud žáci něčemu neporozuměli. Nestane se, že se něco „smazalo“ a informace už nešly zpětně dovysvětlit.
 • Displej může být upevněný na pojízdném stojanu nebo pylonech. Je tedy výškově nastavitelný, stejně jako klasické tabule ve třídách.
 • Displej lze doplnit o 2 nebo 4 klasická popisovatelná magnetická křídla. Učitelé se tedy nemusí vzdát ani psací plochy na křídy nebo fixy.
 • Na displej je velmi dobře vidět i ze zadních lavic za všech světelných podmínek (bez nutnosti zatemňování oken).
 • Na displeji je možné bez problémů využívat všechny dosavadní vytvořené materiály (prezentace, interaktivní materiály apod.). Navíc je možné s těmito materiály nově pracovat (například dopisovat přímo do textu apod.).
 • Pomocí QR kódu lze okamžitě poslat veškeré materiály napsané na displej do mobilních telefonů studentů.
 • Ušetříte za pomůcky. Můžete cokoliv okamžitě najít on-line (průmyslové mapy, mapy povodí). Vždy najdete tu nejaktuálnější verzi. Do obrázků můžete zakreslovat (displej zvládne pojmout až 32 dotyků současně). Je tak možná práce několika studentů na jednom úkolu současně.  
 • Budete mít ve škole tu nejmodernější technologii. LCD displeje jsou reprezentativním prvkem škol a vizitkou vysoké úrovně výuky.

Možnosti modernícho dotykového LCD displeje


Ptáte se: „A v čem jsou LCD dotykové displeje lepší než interaktivní tabule?“

Kdo z učitelů je spokojený s projektorem? Projektor se dlouho zapíná a dlouho se vypíná. Během výuky hučí a zvyšuje teplotu ve třídě. Při práci u tabule si stíníte vlastním tělem. Nikdo nechce ve třídě projektor, ale všichni ho trpí, protože neznají nic lepšího.

Proto odpovídáme, LCD dotykové displeje jsou lepší než interaktivní tabule „naprosto ve všem“. Pořizovat si v současné době do školy interaktivní tabuli znamená kupovat technologii, která je na ústupu a která zastarává. Je to asi jako pořídit si tlačítkový telefon. Fungovat bude, svoji základní funkci odvede, ale trend jde úplně jiným směrem.

Trend vede k zařízení, které bude zvládat klíčové úkoly výuky lépe, než všechny předchozí řešení (běžné a interaktivní tabule). K zařízení, které skvěle reaguje na dotyk, je možné ho ovládat přirozeně (dotykem ruky), je intuitivní a spolehlivé.


Konkrétní výhody LCD displejů oproti interaktivním tabulím


 • Displeje mají výraznělepší rozlišení (4K, projektory maximálně Full HD), jsou proto lepší pro detailnější zobrazení, lépe se na ně dívá, šetří zrak studentů a informace jsou zřetelné i ze zadních lavic.
 • LCD displeje mají nižší provozní náklady. Není třeba měnit lampy, seřizovat a mají také nižší spotřebu elektrické energie.
 • LCD displeje mají i přes nižší spotřebu vyšší svítivost než interaktivní tabule. Není nutné třídu zatemňovat.
 • Na LCD displeje se vztahuje delší záruka (5 roků na celý LCD displej), oproti tomu projektory mají omezenou záruku na lampu cca. 1 rok.
 • LCD displej je dimenzovaný na větší provoz než projektor. Displej tedy vydrží mnohem větší provozní zátěž.
 • LCD displej není třeba kalibrovat ani seřizovat, když se pohne. Učitel přijde, zapne displej a je téměř 100% jistota že vždy bude vše fungovat tak, jak má.
 • Displej můžete plnohodnotně používat sám o sobě, bez nutnosti připojení počítače. Projektory bez počítače nefungují (nebo jen velmi omezeně).
 • Na displej je stále skvěle vidět ze všech úhlů. Učitel si nestíní, jako tomu bývá u projektorů.
 • Pořizovací cena LCD dotykového displeje se blíží ceně dotykové tabule s FullHD projektorem ve srovnatelné velikosti.

A na závěr to nejdůležitější. Mějte odvahu inovovat. Neplýtvejte časem a nepřipusťte, aby výuka zamrzla v 17. století. Posláním škol je připravit děti na budoucnost a dospělý život.

Kontaktujte nás a my vám LCD displeje velmi rádi a nezávazně předvedeme. Buď přímo u nás na pobočce ve Vyškově, nebo vás může navštívit přímo u vás některá z našich milých obchodních zástupkyň.

Zavolejte nám ve všední dny od 8 do 16 hodin na telefon 517 356 635, rádi Vám poradíme nebo odpovíme na Vaše otázky týkající se displejů nebo i dalších produktů z naší nabídky. Samozřejmě nám můžete napsat také email na obchod ( zavináč ) consulta.cz

Tady se můžete podívat na naše krátké video, kde Vám Terezka o displejích něco málo poví.