Co si představit pod pojmem POS systém? | Consulta
517 356 635(Po-Pá, 8:00-16:30 hod.)
517 356 635(Po-Pá, 8:00-16:30 hod.)
Přihlášení
Porovnat
0

Oblíbené produkty:

0
  • Nemáte žádné oblíbené produkty.

Menu

Co si představit pod pojmem POS systém?

Co si představit pod pojmem POS systém?

Autor: Konecký Jakub Datum: 1.9. 2023

EET dotyková pokladna QTouch12

Většina z nás už si pravděpodobně ani nevzpomene, kdy se v obchodech objevily displeje pro zákazníky, čtečky čárových kódů a další periferie. Obchodníci si již zase zvykli na dokonalou kontrolu nad příjmy i výdaji, skladovými zásobami atd. To vše nám umožňuje výpočetní technika. Systémy, které vznikají spojením ovládacích počítačů a rozličných periférií s rozmanitými funkcemi jsou pak často označovány jako POS systémy Co přesně ale obsahují, jak fungují a co tato zkratka vlastně znamená?

POS – význam zkratky

V češtině se zkratka POS často vykládá jako „pokladní obchodní systémy“ či „prodejní obchodní systémy“, původně ale zkratka reprezentovala anglický termín „Point of Sales“. Ať již ale přijmeme za svůj kterýkoliv z těchto názvů, vždy popisuje jednu a tu samou věc – POS se skládá z jednoho či více klasických osobních počítačů a k nim připojených periferií jako jsou čtečky čárových kódů, displeje, zásuvka na hotovost, displeje pro zákazníky, tiskárny na účtenky a další. Systém ale může být propojen i se skladem, účetnictvím apod. Takto komplexní systém potom dává obchodníkům možnost dokonalého přehledu a  kontroly nad všemi důležitými oblastmi.

Co je třeba?

POS systémy jsou oproti klasickým obchodním pokladnám variabilnější a nabízejí obchodníkovi více možností. Centrální bod systému, ke kterému jsou periferie připojeny, může představovat buď PC s příslušným softwarem nebo přímo některý z dotykových POS systémů. Obecně lze tedy říci, že POS systémy se skládají ze dvou hlavních komponent. Tou první jsou hardwarové prvky, tou druhou potom software. V našem obchodě naleznete oboje. Námi nabízené systémy na bázi špičkového pokladního systému Conto jsou vhodné pro malé obchodníky i velké provozovny. Spolu s širokou nabídkou příslušenství k POS systémům od čteček kódů po tiskárny nebo mobilní číšnické terminály tvoří, mohou vytvořit řešení pro jakoukoliv situaci.


Související články

Plaťte a objednávejte bez číšníka: Qerko

Plaťte a objednávejte bez číšníka: Qerko

Qerko se neustále vyvíjí a my s ním držíme krok. Proto už nyní mohou restaurace používající náš pokladní software Conto využít dvě nové funkce, které modul Qerko přináší. Objednávka jídla od stolu Objednávka od stolu funguje tak, že zákazník přijde do restaurace, usadí se ke stolu a svým telefonem s aplikací Qerko načte QR kód na stole. V telefonu se hostovi zobrazí menu...
Mobilní číšník – užitečný pomocník pro restaurace i zahrádky

Mobilní číšník – užitečný pomocník pro restaurace i zahrádky

Pro každou restauraci bude mobilní číšník užitečnou a vítanou pomocí s rychlejší a efektivnější obsluhou.
Je nebo bude EET zrušeno?

Je nebo bude EET zrušeno?

Pokladny Quorion i pokladní software Conto umí fungovat v režimu EET i bez něj. Jejich používání není ohroženo přípanou legislativní změnou.
EET je minulostí, pokladny jedou dál

EET je minulostí, pokladny jedou dál

Dne 1.1.2023 vypnulo ministerstvo financí servery EET a pokladny tak začaly vystavovat účtenky s dlouhými kódy (stejně, jako když není připojení k internetu).
Qerko - přináší nové funkce

Qerko - přináší nové funkce

Náš pokladní systém Conto má dlouhodobé partnerství se službou Qerko. Nyní bychom vám chtěli představit jeho novou a ještě lepší formu, které přináší nové možnosti v komunikyci s vašimi zákazníky.