Programovatelná stavebnice robotů ROBOTIS Engineering Kit 1 | Consulta
517 356 635(Po-Pá, 8:00-16:30 hod.)
517 356 635(Po-Pá, 8:00-16:30 hod.)
Přihlášení
Porovnat
0

Oblíbené produkty:

0
 • Nemáte žádné oblíbené produkty.

Menu

Robotická stavebnice ROBOTIS Engineering Kit 1

Nová robotická stavebnice ROBOTIS Engineering Kit 1 směřuje do nové generace robotů, kteří spolupracují s mobilním telefonem nebo tabletem s operačními systémy Android nebo iOS. Svým zaměřením a účelem použití míří spíš na pro pokročilejší stavitele robotů, ale na druhou stranu je tak komplexní, že s ní můžete i s robotikou začít. Nabízí takové možnosti, které byste u jiných stavebnic jen těžko hledali.

Kód: RO-9010153400
Výrobce: Robotis
Dostupnost:
Skladem 5 ks

Zboží odešleme: pondělí 27.5.2024i

Cena s DPH 38 617,15
Kč bez DPH 31 915
Koupit (ks):
Doprava zdarma
Záruka 24 měsíců

Varianty produktu

Popis produktu

Nová robotická stavebnice ROBOTIS Engineering Kit 1 směřuje do nové generace robotů, kteří spolupracují s mobilním telefonem nebo tabletem s operačními systémy Android nebo iOS. Svým zaměřením a účelem použití míří spíš na pro pokročilejší stavitele robotů, ale na druhou stranu je tak komplexní, že s ní můžete i s robotikou začít. Nabízí takové možnosti, které byste u jiných stavebnic jen těžko hledali.

Stavebnice je určena především pro výukové školní potřeby, ale také hobby robo stavitele, kteří mají robotiku jako zábavu. Engineering Kit 1 je vhodný i na různé robotické soutěže a klání s různým zaměřením. Sada Engineering Kit 1 poskytuje vynikající příležitost naučit se technologie potřebné v budoucích průmyslových odvětvích, jako je ovládání robotů a automatů, elektronické řízení, AI - automatická inteligence, 3D tisk, programování, zpracování a vyhodnocování obrazových informací apod.

Jen 3 roboti nebo je jich víc?

Začít se dá tím, že postavíte jednoho ze tří robotů, kteří jsou popsaní v návodu a ke kterým výrobce zdarma poskytuje kompletní softwarovou výbavu včetně kódů - programů. Ty pak můžete v další fázi upravovat a rozšiřovat jejich možnosti a učit je novým věcem.

3 roboti ze stavebnice ROBOTIS Engineering Kit 1

Robot č. 1 - roztomilý Doktor R

Stavebnice nabízí návod na stavbu robota "Dr.R", která využívá mobilní telefon jako obličej robota. K tomuto robotu dodávaná aplikace má několik režimů. Prvním je imitace emocí. Když robota hladíte po tváři, tak se usmívá, říká Vám jak je šťastný a jak se cítí dobře. Když ho šťouchnete do tváře nebo dokonce do něho "vrazíte" pěstí, tak se rozzlobí, začne Vám hrozit a říká ať už to neděláte. Dále je tu režim rozpoznávání obličeje, kdy se robot otáčí za obličejem, rozpoznávání předmětů jako je tužka, banán, mobilní telefon, bankovka, hrneček apod. Dalším režimem je rozpoznávání tlesknutí a opakování stejného počtu. Posledním režimem je ovládání pomocí hlasových příkazů.

Robota "Dr.R", stejně jako i další modely, které lze ze stavebnice postavit, pohání 6 speciálních duálních servomotorů DYNAMIXEL 2XL-430-250, které jsou nově navrženy firmou ROBOTIS pro novou sérii robotů. Jedná se o unikátní serva, která usnadňují stavbu a mechanickou konstrukci robotů tím, že jedno servo ovládá dvě osy, tedy dvě různé části robota.

Rozměry robota Dr.R

Robot č. 2 - drsný MAX

Dalším modelem, který nabízí stavebnice, je humanoidní robot MAX-E1. Stavba je opět popsaná v návodu a také aplikace a všechny programovací kódy jsou volně k dispozici. Humaniodní robot je ikonou robotiky. Když někomu řeknete slovo robot, vybaví se mu právě nějaký známý humanoidní robot, a proto bude i MAX-E1 jedním z oblíbených modelů. MAXe můžete kompletně ovládat pomocí mobilního telefonu a mobilní aplikace. Mobilní telefon se pak také používá i v dalším režimu, kdy využívá pohybových gest k ovládání MAXe. Posledním režimem je opět detekce tleskání a opakování počtu tlesknutí.

Rozměry robota MAX-E1

Robot č. 3 - strašlivý SPIDER

Třetím robotem, kterého můžete postavit je SPI. Tohoto robota nedoporučujeme ke stavbě těm, kteří trpí takzvanou arachnofobií. SPI je totiž něco jako robotický pavouk. Biologové jistě namítnou, že pavouci mají 8 nohou a náš SPI má nohou 6, ale o to tu přece vůbec nejde. Robot SPI, můžeme mu říkat třeba SPIDER se opět ovládá pomocí mobilní aplikace v telefonu. Má také tři základní režimy, stejně jako třeba MAX-E1. Můžeme ovládat jeho pohyb - chůzi, opět je tu režim tleskání a navíc můžeme spidera rozpohybovat pomocí hudby.

Rozměry robota SPI

Zvládnu to?

To je častá otázka, kterou si pokládá snad každý. Nemusíte se bát. Vše je připravené tak, aby stavbu zvládl i méně zkušený nebo i nezkušený stavitel. Vše je popsáno v obrázkovém návodu.Vyžadovaná je základní zručnost, protože se ke stavbě používá šroubovák a drobný spojovací materiál. Návody jsou skvěle připravené a povedou stavitele od úplného začátku až po finální rozpohybování robota. Pokud Vám nevyhovuje tištěná forma, můžete si stáhnout aplikaci R+design, ve které naleznete 3D návody na všechny roboty ze všech stavebnic ROBOTIS.

stavba robota ROBOTIS Engineering Kit 1

Poté co robota postavíte, nainstalujete aplikaci, kterou zdarma stáhnete z Google Play, App Store nebo ze stránek www.robotis.com v případě verze pro počítač.

Programování robota ROBOTIS Engineering Kit 1

Následuje nejzábavnější fáze a tou je oživení pomocí aplikace a první pokusy robota ovládat.

Ovládání robota ROBOTIS Engineering Kit 1

Když se náležitě nabažíte ovládáním, můžete postoupit do fáze kreativity s využitím 3D tisku

3D tisk dílů robota ROBOTIS Engineering Kit 1

Poté co jste vyčerpali možnosti hraní a zkoumání co vlastně roboti ze stavebnice ROBOTIS Engineering Kit 1 dokáží se můžete pustit na cestu programátora a vdechnout robotům novou inteligenci, takovou, jaká Vás napadne.

Programování robota ROBOTIS Engineering Kit 1

Nekonečný zástup robotů

Ale ani tím nic nekončí, stavebnice umožňuje stavbu dalších a dalších robotů nebo robotických udělátorů. Nezapomínejte, že robot se skládá z řídící jednotky, v našem případě je to nejnovější CM 550 běžící na procesoru ARM Cortex 4 s vestavěným 3-osým gyroskopem a 3-osým akcelerometrem, bezdrátovým bluetooth BLE atd.

Vyplňte alternativní text

Dále je robot tvořený již zmíněnými servomotory, které jsou v případě všech robotů ROBOTIS tak zvaná chytrá serva. Co to je chytré servo? Tato serva jsou programovatelná, můžete v nich nastavit více než 15 různých parametrů a naopak z nich získávat zpětně informace o poloze, síle, teplotě atd. To znamená, že robot třeba ví přesně v jaké poloze má ruku nebo nohu. A také to znamená, že můžete robota animovat stejně jako třeba známé postavičky PAT a MAT. K tomu slouží nová aplikace R+ TASK3, pomocí které se roboti i programují.

K chytré jednotce a servům se přidá pár mechanických dílů, nějaký snímač nebo čidlo a robot je na světě. Proto nemůžeme říct, že ze stavebnice ROBOTIS Engineering Kit 1 postavíte jen 3 roboty, protože to není pravda. Výrobce ROBOTIS nabízí k dispozici další modely jako třeba dnes velmi oblíbený GIMBAL na mobilní telefon, který využívá již zmíněný gyroskop a akcelerometr v řídící jednotce, a pomocí kterého můžete natáčet neuvěřitelná videa.

Když je potřeba tak dotiskneme na 3D tiskárně

A jde to ještě dál. ROBOTIS nabízí ke stažení všechny mechanické plastové díly k volnému stažení ve formátu 3D (IGES, STEP) a výkresy ve 2D. Stejně tak obsáhlou příručku na to jak začít s 3D tiskem doplňků pro naše tři výše zmíněné roboty. Díly si tedy můžete stáhnout, upravit, změnit, předělat a pokud ve škole nebo doma máte 3D tiskárnu, tak jsou Vaše možnosti neomezené. A to je to o čem robotika je. O kreativitě, logickém myšlení, šikovnosti, umění řešit problémy, programování, matematice, fyzice a řadě dalších dovedností a znalostí. Stavebnice ROBOTIS Engineering Kit 1 Vám nabídne možnosti, které zkrátka jinde nenajdete.

Proč Kit číslo 1?

Ano, teď přichází otázka. Proč je to Kit 1? Protože už teď Vám můžeme prozradit, že bude Kit 2, který bude rozšířením kitu č. 1 a posune již tak skvělou stavebnici o řádný kus dopředu. Pro ty z Vás, kteří se nemůžou dočkat doporučujeme pořídit Kit 1 a rychle se pustit do práce. Další peckou, která doplní Kit 1 budou nové 3D díly ke stažení, ze kterých postavíte opravdového robota Transformera, který jezdí a jedním povelem se změní v chodícího bojového robota.

ROBOTIS Engineering Kit 1 přestavěný na transformera

Klíčové vlastnosti ROBOTIS Engineering Kit 1

 • Návod na stavbu 3 různých robotů
 • Aplikace na ovládání zdarma
 • Stavebnice obsahuje nová duální serva Dynamixel 2XL-430 pro zvládnutí náročných pohybových funkcí a snadnou stavbu robotů
 • Aplikace pro roboty se spoustu funkcí - dotykové ovládání, hlasové ovládání, gesta, tleskání, rozpoznávání obličeje
 • Animace robotů a jejich gest
 • Propojení s robotem probíhá pomocí Bluetooth
 • Volně ke stažení všechny díly pro 3D tisk
 • Možnost upgradu pomocí tištěných 3D dílů

Další informace:

 • Operační systém potřebný pro mobilní aplikace: Android 5 a novější nebo iOS 9 a novější
 • Pozor stavebnice je dodávaná pouze s návodem v Angličtině
 • Pozor telefon není součástí stavebnice

Obsah stavebnice ROBOTIS Engineering Kit 1

Obsah stavebnice ROBOTIS

Parametry produktu

Popis stavebnice
Věki
12+
Velikost dílkůi
6 mm
Počet lekcí / hodini
N/A
Počet dětí na stavebnicii
2
Programováníi
ano
Programovací SWi
R+3Task, R+3Motion
Programování nai
Mobil / Tablet / Počítač*
Možnost rozšířeníi
ano
Lze použít samostatněi
ano
Ostatní
Výrobce
Robotis
Záruka
24 měs.