Která EET pokladna je pro vás ta pravá? | Consulta
517 356 635(Po-Pá, 8:00-16:30 hod.)
517 356 635(Po-Pá, 8:00-16:30 hod.)
Přihlášení
Porovnat
0

Oblíbené produkty:

0
  • Nemáte žádné oblíbené produkty.

Menu

Která EET pokladna je pro vás ta pravá?

Která EET pokladna je pro vás ta pravá?

Datum: 25.4. 2018

Ta pravá pokladna pro Vás 

Jistě, ideální je ta plná. Ale i když bude vaše pokladna přetékat zlaťáky, pořád platí: není kasa jako kasa. Ta, se kterou si padne do noty venkovský řezník, nemusí sednout hoteliérovi, a hoteliér má zas jiné potřeby než provozovatel velkého supermarketu. Poradíme vám, jak zvolit správnou pokladnu s ohledem na obor podnikání.

Možná je ve hře nutnost zapojit se do EET, možná vám jen vaše kasa v poslední době naznačuje, že se chystá na zasloužený odpočinek. Ať už je ve hře jakýkoliv důvod, využijte příležitosti a pořiďte si takovou pokladnu, která bude co nejlépe plnit nároky vyplývající z vašeho byznysu. Nejde jen o velikost provozovny, ale i o zaměření a způsob prodeje, možnost přikoupení případných doplňků. Ano, cena je také důležitá. Ale určitě se nerozhodujte jen podle ní, protože nejlevnější pokladna nemusí být ta nejvhodnější a také vám může komplikovat práci obtížným ovládáním. Nabízíme pár tipů, co vzít v potaz při výběru:

Ukažte zákazníkům jejich útratu

Má pokladna displej, aby zákazník viděl naúčtovanou cenu? Pokud ne, přikupte ten externí. Možná nevíte, že povinnost zobrazovat zákazníkovi informace o prodeji je daná zákonem. Zákaznický displej společně s účtenkou umožňuje nakupujícím okamžitě zkontrolovat namarkované položky a tím pádem zabraňuje jakýmkoliv pozdějším nepříjemným dohadům.

Dovolte sahat ušpiněným rukám

špinavé ruce displeji nevadí 

Prodáváte ryby, obložené chlebíčky nebo třeba šťavnaté melouny? Určitě se nevyhnete tomu, abyste při práci sahali na tlačítka pokladny mokrýma, mastnýma či špinavýma rukama. Měli byste vědět, že nejlevnější dotykové pokladny jsou na znečištěné prsty dost háklivé, a proto dřív či později odmítnou spolupracovat. Při výběru se tedy ujistěte se, zda má kasa dostatečně odolný monitor.Zaměstnejte POS jako marketéra

slevy a slevové kupóny 

Je pro váš byznys důležité nastavování cenových úrovní s ohledem na slevy a nejrůznější akce nebo třeba evidence zákaznických věrnostních karet? Pokladní systém (POS) na rozdíl od pokladny umí posbírat taková obchodní data, jaká potřebujete. Když si zákaznice pořídí parfém, POS to zaznamená a umí zobrazit veškeré údaje k nákupu. Tato data pak velice dobře využijete v marketingu. Pokladní systémy jsou velmi přizpůsobivé a jejich funkce lze snadno nastavit podle vaší potřeby.

Mějte přehled o skladových zásobách

Skladová evidence 

POS systém ocení i vlastníci prodejny elektra, nářadí nebo železářství, případně rovnou hobby marketu, kteří potřebují mít vždy na skladě dostatek žádaného zboží. POS systém má přehled o každé prodané položce, takže majiteli vždy připomene, co je třeba objednat. S jeho pomocí je plánování objednávek mnohem snazší a efektivnější.

 


Pošlete na plac mobilního číšníka

EET pokladna mobilní číšník 

Každému restauratérovi, který chce šetřit nohy a čas svých zaměstnanců, aby měli víc času věnovat se hostům, přijde vhod tzv. mobilní číšník. Jde o přenosný terminál, díky kterému personál z masa a kostí nejen zapíše objednávku hostů, ale také návštěvníky na závěr jejich návštěvy zkasíruje a přímo u stolu jim vytiskne účtenku. Ve větších podnicích je mobilní číšník součástí pokladního systému, stejně jako platební terminál a tiskárna.

Nenoste hotovost v montérkách

peníze bezpečně 

Lidí, kteří mají doma v šuplíku krabici s hotovými penězi, valem ubývá. Mnozí z nás se už neobtěžují nosit bankovky ani v peněžence a spoléhají na platební kartu. Vždyť kolikrát jste už jako instalatéři, zámečníci, zedníci nebo truhláři stáli v předsíni a čekali, až zoufalý klient vyrabuje vedle v pokoji dětskou pokladničku jako krabičku poslední záchranky. Netrapte své zákazníky ani sebe a pořiďte si platební terminál, který funguje jako přenosná pokladna.


Připojte váhu podle pravidel

pokladna dle WELMEC 

Připojit k pokladně váhu není jen tak – je třeba dodržet platné normy. Pro majitele obchodů máme tip na harmonicky fungující dvojici: obchodní váhu CAS ER-PLUS, která nejen dobře vypadá, ale hlavně zváží cokoliv do 15 kil, hned vypočte cenu a zákazníkovi ji ukáže na displeji. Splňuje všechny podmínky, jež si klade rozšiřující modul pokladního softwaru Conto, aby mohl váhu připojit k pokladně dle normy WELMEC. Proces připojení však zvládají i pokladny Quorion. Pro prvotní ověření spojení váhy s pokladním softwarem je ovšem třeba požádat dodavatele váhy o zaslání žádosti na Český metrologický institut.

Chcete si pořídit pokladnu, která bude umět to, co skutečně potřebujete? Nehodláte zbytečně investovat do výrobku, jehož funkce nevyužijete, nebo pak naopak honit pozdě bycha, protože vaše nová parťačka neumí nebo nestíhá? Zavolejte nám, nebo se zastavte osobně. Jsme připraveni vám s výběrem poradit, protože ani my nechceme, abyste vyhazovali peníze z okna a kupovali pomeranče, když do jablečného štrůdlu jsou potřeba jablka. To dá přece rozum.