Jak vybrat make-up? | Consulta
517 356 635(Po-Pá, 8:00-16:30 hod.)
517 356 635(Po-Pá, 8:00-16:30 hod.)
Přihlášení
Porovnat
0

Oblíbené produkty:

0
  • Nemáte žádné oblíbené produkty.

Menu

Jak vybrat make-up?

Autor: Šilerová Andrea

Výběr správného make-upu není jednoduchý. Možná jste si všimli, že někdy, když použijete stejný make-up jako jiná osoba stejného odstínu pleti, konečný výsledek vypadá jinak. Zde je na vině podtón pleti. Vyberte si správné produkty, které budou ideální pro váš typ pleti. Podle čeho vybírat a jak poznat kvalitní make-up?

Jak dosáhnout přirozeného vzhledu?

Nejprve je potřeba zjistit, jaký je váš odstín pleti. Váš odstín může být studený, růžově zabarvený, olivový, nažloutlý či tmavý. Nejlepší je zjistit tón pleti v době, kdy nebudete vystaveni extrémnímu slunci nebo povětrnostním podmínkám, které by mohly ovlivnit tón vaší pleti. Při hledání kvalitního make-upu, který odpovídá vaší pleti, hraje velkou roli také podtón (odstín, který prochází vaší pokožkou a ovlivňuje její celkovou barvu). Podtón vaší pleti jednoduše zjistíte na základě zabarvení žilek na zápěstí. Rozlišují se tři druhy podtónů – studený, neutrální a teplý. S make-upem od značky Locherber dosáhnete přirozeného vzhledu u všech typů pleti díky speciálním pigmentům. Pokud jsou vaše žilky: · modré a fialové – jedná se o studený podtón · modrozelené – jedná se o neutrální podtón · zelené až olivové – jedná se o teplý podtón

Jak vybrat kvalitní make-up?

Na základě určeného tónu a podtónu si vyberete odpovídající odstín make-upu. Pro mnoho lidí je jedním z nejpřesnějších způsobů, jak najít shodu, otestovat ji na čelisti. Vaše čelist má tendenci postrádat zarudnutí, ke kterému jsou náchylné jiné oblasti obličeje, takže může být skvělým místem pro určení odstínu. Pokud však máte na čelisti hyperpigmentaci, zvolte jinou oblast na obličeji pro otestování zvoleného make-upu.

Přizpůsobte váš odstín pleti ročnímu období

Nebudete moci držet jeden základní odstín po celý rok. Naše pokožka má tendenci se na jaře a v létě zahřívat, díky čemuž se mění i náš tón pleti.

Zakrytí nedostatků a výdrž make-upu

Cílem líčení by mělo být dosažení přirozeného vzhledu. Kvalitní make-up zakryje určité nedostatky, a naopak zvýrazní některé rysy. Vyzkoušejte jemný make-up od italské značky Locherber, který velmi dobře kryje a vaší pleti dodá jednotný a přirozený vzhled. Make-upy od této značky zároveň poskytují hydrataci a nechávají pleť volně dýchat. V případě, že máte mastnější pleť, přijde vám vhod pudr, který dodá vaší pleti matný vzhled a minimalizuje viditelnost pórů. Nepodceňte výběr kvalitního make-upu, jelikož správně vybraný odstín umí dělat zázraky!