Co je to odpuzovač a plašič zvěře? | Consulta
517 356 635(Po-Pá, 8:00-16:30 hod.)
517 356 635(Po-Pá, 8:00-16:30 hod.)
Přihlášení
Porovnat
0

Oblíbené produkty:

0
  • Nemáte žádné oblíbené produkty.

Menu

Co je to odpuzovač a plašič zvěře?

Autor: Kalendová Veronika Datum: 23.2. 2024

Odpuzovače a plašiče zvěře jsou zařízení, která slouží k humánnímu a ekologickému odpuzování zvířat. Typicky se používají k ochraně majetku před poškozením – například chrání před poškozením fasád trusem ptáků, znečištěním dvorků a zahrad výkaly kun nebo koček, nebo k ochraně plodin před okousáním (zajíci, králíci, divočáci..). Odpuzovače neopoužívají jedy ani jiné škodlivé látky, jsou proto ekologické a zároveň humánní, protože nezraňují ani nezabíjejí divoce žijící zvířata.


Jak fungují odpuzovače a plašiče zvěře?

Odpuzovače a plašiče tvoří nepříjemné prostředí pro zvířata a tím je vyhání. Mohou pro to využívat nejrůznější metody. Nejčastěji jsou to akustické nebo ultrazvukové signály. Můžeme se setkat ale i s pachovými či vizuálními (blikajícími) plašiči.

Špičkou mezi odpuzovači jsou bezesporu akustické a ultrazvukové odpuzovače.


Jak se od sebe liší akustické a ultrazvukové odpuzovače?

Akustické odpuzovače vydávají zvuky, které jsou pro zvířata nepříjemná. Obvykle se setkáváme s pravidelně přerušovaným tónem (např. 1 sekunda tón, 1 sekunda pomlka). Některé takové akustické plašiče mají i možnost regulace hlasitosti.

Ultrazvukové plašiče vydávají zvuky o vysoké frekvenci, kterou slyší zvířata, ale pro člověka bývají neslyšitelné. Bývají náhodně přelaďované v čase i frekvenci (nepravidelné tóny a nepravidelné přestávky), aby si na ně zvířata nezvykla.

Jak se odpuzovače a plašiče zvěře používají?

Použití plašičů je velmi jednoduché. Stačí je vybalit z balení, umístit na vámi zvolené místo a dát do něj baterie (které bývají součástí balení) nebo zapnout do elektřiny (v případě plašičů s adaptérem).

Výdrž baterií plašičů se odvíjí od kvality a typu produktu. Do naší nabídky jsme vybrali špičkové plašiče, které mohou vydržet celou sezónu (cca. 6 měsíců). V naší nabídce ale najdete i plašiče vhodné do uzavřených či polozavřených prostorů (garáže, sklady apod.), které mohou být napojeny na síťový adaptér a výdrž baterie tak nemusíte vůbec řešit.

Jak jsou efektivní plašiče a odpuzovače zvěře?

Účinnost plašičů záleží na typu zvěře, terénu, umístění plašiče a kvalitě plašiče. Když budete vybírat plašič, doporučujeme zvolit si plašič na ten typ na zvěř, kterou chcete odpuzovat (různá zvěř reaguje na různé druhy signálu). V naší nabídce najdete špičkové plašiče na kuny, myši, krtky, hryzce a hraboše.

Proč používat odpuzovače a plašiče zvěře?

Volně žijící zvířata se toulají a hledají potravu. Někdy se tak dostanou do oblastí, kde nejsou vítaná. Může jít o pole s úrodou, lesní porost, ale i lidské domovy. Pastičky na myši nebo nástrahy s jedem jsou nejen kontroverzní z etického hlediska, ale na mnoha místech mohou být tyto varianty i nelegální. Odpuzovače a plašiče jsou skvělou humánní a moderní alternativou, která zabrání vniknutí zvířat na nežádoucí místa a ochrání váš majetek či úrodu před zničením.


Související články

Ostropestřec mariánský: jak poznat kvalitní produkt z ostropestřce?

Ostropestřec mariánský: jak poznat kvalitní produkt z ostropestřce?

Ostropestřec mariánský, nazývaný také Kristova koruna, je rostlina s bohatou historií a léčivými vlastnostmi. Jedná se o bodlák s jasně fialovými květy a tmavě hnědými semeny. Právě semena této rostliny obsahující komplex antioxidantů se po staletí se používají k podpoře funkce jater a trávicího systému. V tomto článku se ponoříme do světa ostropestřce a odhalíme tajemství jeho účinku.