Úvod Blog Zeptali jsme se studentky

Zeptali jsme se studentky: Jak zvládáš učit se sama doma a co ti pomáhá?

Zeptali jsme se studentky

Dospělí jsou během korona-krize zavaleni svými starostmi. Neměli bychom ale zapomínat, že i na studenty současná situace nepříjemně dopadá. Ze dne na den byli nuceni přijmout zodpovědnost za své vlastní vzdělávání, a pokud nechtějí vypadnout ze školního rytmu, musí si osvojit notnou dávku zodpovědnosti a disciplíny.

 

Vyplňte alternativní text  Zeptali jsme se 15leté studentky Gymnázia Veroniky, jak zvládá učit se sama   doma a co jí ve výuce pomáhá.

 

Veronika (15), studentka Gymnázia

 

Učení doma není ta největší zábava, na tom se shodneme asi všichni studenti. Ale můžeme využít toho, že na učení doma máme tolik času, kolik potřebujeme. Mně u učení pomáhá Magic chart. Mám ráda, když si věci mužů napsat mými slovy různě podtrhat a zvýraznit. Vždycky, když učitelé vymyslí, že si nás prověří nějakým online testem tak si danou látku napíšu pěkně barevně na magic chart a nalepím si ho do pokoje. Tím, že ho můžu kamkoliv kdykoliv přelepit, tak mám učivo vždy na očích. Třeba v pokoji tak, že na něj vidím i z postele a nemusím sedět u stolu a koukat do sešitu. Také je výhoda, že kdykoliv procházím kolem, tak text vidím a tím si ho opakuji. Hodně mi takové učení pomáhá třeba na vzorečky nebo slovíčka.

V matice teď bereme slovní úlohy s tangensem, cosinem a sinem. Náčrtek si vždy udělám na magic chart a když ho načrtnu špatně tak to jen smáznu hadříkem/ houbou a můžu načrtávat dál, bez toho aniž bych plýtvala papírem. Další magic chart mám v kuchyni. Každou neděli si plánuji, co budu celý daný týden vařit, ať si podle toho můžu nakoupit a nezapomenu tak nic pro co bych zbytečně zase šla do obchodu mezi spoustu lidí. Magic chart bych doporučila všem, co si mají rádi v práci řád a organizaci. Mě osobně tato jednoduchá pomůcka pomáhá moc.

Consulta Bürotechnik s.r.o.

Cukrovarská 519/20
68201 Vyškov

Tel.: +420 517 356 635
Email: obchod@consulta.cz

IČ: 25327101
DIČ: CZ25327101

Bankovní spojení: 153171249/0300

RSSRSS

Novinky

✅MÁME OTEVŘENO✅

22. říjen 2020
✅MÁME OTEVŘENO✅ stále si na našem e-shopu můžete vybírat z široké nabídky sortimentu. Vše vám ihned zabalíme a pošleme do pohodlí vašeho domova. Pokud byste potřebovali něco okamžitě, můžete využít naše výdejní místo na ulici Cukrovarská 519/20, Vyškov. Oblíbeným sortimentem našich zákazníků jsou momentálně dezinfekce, pomůcky pro distanční výuku (samodržící nástěnky, tabule) ale také milé drobnosti pro zlepšení nálady, jako jsou svíčky, bytové vůně a ultrazvukové hydrodifuzéry. Přejeme vám klidné dny ve zdraví. 

Změna šifrován EET

12. říjen 2020
Ukončení podpory TLS 1.1 se netýká pokladen a pokladních systémů Conto a Qurion. 

3 tipy pro zpříjemnění podzimu

5. říjen 2020
Letošní podzim je v mnohém jiný. Doléhá k nám spousta negativních zpráv a lidé už z toho začínají být unaveni. Připravili jsme pro vás proto 3 čistě pozitivní a milé tipy, jak si zpříjemnit podzim ve vaší domácnosti. 

Archiv novinek