Úvod Blog Zeptali jsme se studentky

Zeptali jsme se studentky: Jak zvládáš učit se sama doma a co ti pomáhá?

Zeptali jsme se studentky

Dospělí jsou během korona-krize zavaleni svými starostmi. Neměli bychom ale zapomínat, že i na studenty současná situace nepříjemně dopadá. Ze dne na den byli nuceni přijmout zodpovědnost za své vlastní vzdělávání, a pokud nechtějí vypadnout ze školního rytmu, musí si osvojit notnou dávku zodpovědnosti a disciplíny.

 

Vyplňte alternativní text  Zeptali jsme se 15leté studentky Gymnázia Veroniky, jak zvládá učit se sama   doma a co jí ve výuce pomáhá.

 

Veronika (15), studentka Gymnázia

 

Učení doma není ta největší zábava, na tom se shodneme asi všichni studenti. Ale můžeme využít toho, že na učení doma máme tolik času, kolik potřebujeme. Mně u učení pomáhá Magic chart. Mám ráda, když si věci mužů napsat mými slovy různě podtrhat a zvýraznit. Vždycky, když učitelé vymyslí, že si nás prověří nějakým online testem tak si danou látku napíšu pěkně barevně na magic chart a nalepím si ho do pokoje. Tím, že ho můžu kamkoliv kdykoliv přelepit, tak mám učivo vždy na očích. Třeba v pokoji tak, že na něj vidím i z postele a nemusím sedět u stolu a koukat do sešitu. Také je výhoda, že kdykoliv procházím kolem, tak text vidím a tím si ho opakuji. Hodně mi takové učení pomáhá třeba na vzorečky nebo slovíčka.

V matice teď bereme slovní úlohy s tangensem, cosinem a sinem. Náčrtek si vždy udělám na magic chart a když ho načrtnu špatně tak to jen smáznu hadříkem/ houbou a můžu načrtávat dál, bez toho aniž bych plýtvala papírem. Další magic chart mám v kuchyni. Každou neděli si plánuji, co budu celý daný týden vařit, ať si podle toho můžu nakoupit a nezapomenu tak nic pro co bych zbytečně zase šla do obchodu mezi spoustu lidí. Magic chart bych doporučila všem, co si mají rádi v práci řád a organizaci. Mě osobně tato jednoduchá pomůcka pomáhá moc.

RSSRSS

Novinky

Hledáme nového kolegu na pozici instalačního technika

4. květen 2022
Hledáme všestranného a zručného kolegu na pozici INSTALAČNÍ TECHNIK, který by se po zaškolení stal posilou týmu, který realizuje instalace našich produktů klientům (zejména audiovizuální techniky).

I takto může vypadat škola

12. duben 2022
Pojďte se s námi podívat, jak může vypadat škola 21. století. Tyto školy se nám s důvěrou svěřily a my jsme pro ně vytvořili zbrusu nové učebny. Nadšení jsou žáci, učitelé i my. Prohlédněte si naše realizace

Novinka v naší nabídce: Locherber Milano

7. březen 2022
Locherber Milano je exkluzivní výrobce bytových a tělových vůní. Nově můžete tento kousek Itálie vyzkoušet na vlastní kůži i vy.

Archiv novinek