Úvod Blog Jak vybrat EET pokladnu?

Jak vybrat EET pokladnu?

Dotyková EET pokladna

EET – elektronická evidence tržeb – je pojem skloňovaný ve všech pádech. V  obecnosti platí, že tento systém se týká každého, jehož tržby pocházejí z  podnikatelské činnosti a platby přijímá jinak než prostřednictvím převodu z  účtu na účet. Zatímco pro podnikatele v ubytovacích a stravovacích službách stejně jako provozovatele maloobchodu i velkoobchodu platí povinnost zapojení do systému již od začátku první , resp. druhé, fáze, v oblasti zemědělství, dopravy, výroby či některých řemesel se na ostrý start teprve čeká. Třetí a čtvrtá fáze startuje v  březnu a červnu 2018. Týká-li se i vás, pořízení EET pokladny vás nemine. Jak ale zvolit tu správnou? Na co se ptát při jejím výběru?

Tablet, pokladna nebo celý systém?

EET pokladny

O tom, jak robustní systém bude pro vás nejvhodnější, rozhoduje především velikost vašeho podnikání. Pro drobné podnikatele postačí kompaktní pokladna, případně obyčejný mobilní telefon či tablet a přenosná tiskárna, nic víc nebude potřeba. Pozor ale na unáhlená rozhodnutí. Využití běžného tabletu s příslušným softwarem zní lákavě, pokud není váš byznys jen občasným přivýdělkem, zátěž nemusí zvládnout . Vydrží váš tablet pravidelný ostrý provoz v rozsahu osm hodin denně? Malé a střední firmy se pak již zaměří na klasickou pokladnu a velké firmy si pravděpodobně pořídí celý komplexní systém.

EET – zadarmo, jednorázově nebo měsíčně?

Software pro elektronickou evidenci tržeb lze získat i zdarma. Musíte ale počítat s tím, že kvůli omezením (například počet položek, účtů apod.) je využitelný pouze pro drobné podnikatele. Opravdu spolehlivé a funkční řešení včetně technické podpory zdarma nepořídíte. Jednorázově pořízený software si nese výhodu spočívající v absenci pravidelných výdajů, a navíc zaplatíte pouze za funkcionalitu, kterou opravdu využijete . V případě pronájmu SW získáte výhodu nižších počátečních výdajů, ale v  delším časovém horizontu zaplatíte víc.

Pokladny – životnost i servis

Pro mnohé pokladny udává výrobce životnost kolem patnácti let. Vždy je však třeba otázku na životnost položit. Napovědět může i to, jak dlouho je výrobce na trhu s pokladnami. Jedná se o zavedenou firmu, na kterou se dá spolehnout? Stejně jako při nákupu auta je důležité i to, jak dostupné jsou náhradní díly k modelu, o jehož koupi uvažuji, a jak široká je servisní síť. V našem případě se můžete spolehnout na hustou síť partnerů po celé České republice .

Co pokladna umí?

Otázka funkcí je samozřejmě taktéž velmi důležitá. Záleží na vás a vašem podnikání, které funkce jsou potřebné více než jiné. Lze pokladnu připojit na účetní software? A co skener a váha? Může být spojení certifikované? Jak je vyřešeno zabezpečení, nebude mít k vašim datům přístup i někdo, kdo by jej mít neměl? To jsou jen některé z otázek, které byste si měli před koupí nové pokladny položit. Pro majitele restaurací pak přibude ještě jedna – bude možné připojit mobilního číšníka ?

RSSRSS

Novinky

Beznadějně vyprodané vizualizéry máme opět SKLADEM

6. duben 2021
Pro distanční výuku se ve školství nejvíce osvědčily vizualizéry. Proč jsou lepší než běžná webkamera?

Nabídka přestavby na klíč

19. březen 2021
Školy a třídy jsou prázdné. Mnoho škol se rozhodlo tohoto času využít konstruktivně – modernizací učeben.

Rostlinolékařský pas

5. březen 2021

Archiv novinek