Doba mohutných černých monster a drolících se kříd, kterými se na ně psalo je již nenávratně pryč. Dnešní popisovací tabule mají oproti nim elegantní design, odolný keramický povrch, nižší hmotnost a snadnější použití díky tomu, že jsou za sucha stíratelné. Současně se rozšířily ze školních tříd i do kanceláří, zasedacích místností, dílen i některých domácností. Jejich využití je opravdu široké a rozmanité a jistě i vy pro ně nějaké naleznete.
Využití při výuce
Ať již se jedná o první třídu základní školy, vysokoškolskou přednáškovou místnost nebo učebnu večerní jazykové školy, popisovací tabule jsou zde prakticky nepostradatelné. Vyučující na ně píše proto, aby podpořil svůj výklad kreslením přehledných schémat, vypsáním základních bodů apod. Žáci a studenti si na tabuli potom pod dohledem vyučujícího zkoušejí nově nabyté znalosti nebo je prezentují při zkoušení.
Dílny, provozy
I v dílnách a ostatních provozech mají popisovací tabule své místo. Pracovníci mohou mít díky nim stále na očích detaily pracovních postupů, požadované rozměry výrobků i jiné parametry. Taktéž je lze použít při improvizovaných poradách a ujasňování si detailů přímo při provozu.
Kanceláře
Kanceláře a firemní prostory jsou dalším typickým místem, kde na popisovací tabule prakticky jistě narazíte. Psaní poznámek a vzkazů, plocha pro prezentaci nápadů při diskusích s kolegy či v rámci schůzky projektového týmu nebo stále populárnějších brainstormingů jsou jen některé z příkladů činností, ke kterým mohou popisovací tabule sloužit.
Další využití
Skleněné nebo keramické popisovací tabule stále častěji pronikají i do domácností, častým místem, kde je tabule umístěna je kuchyň. Nejen, že si
prostřednictvím tabule mohou členové rodiny předávat vzkazy během rušného pracovního týdne, popsaný na ní může být např. i recept
, kuchaři neustále na očích bez nutnosti listování v kuchařce, odbíhání k počítači nebo opakovaného probouzení telefonu nebo tabletu k činnosti.