Úvod Blog Odklad EET

Odklad EET

Proč si pořídit pokladnu teď, i když se start 3. a 4. vlny EET odsouvá

Patříte k živnostníkům, které od května čeká povinnost zapojit se do EET? Pak asi víte, že vám koronavirus zařídil odklad do konce roku 2020. Buďte prozíraví a nenechte si získaný čas protéct mezi prsty. Pořádnou pokladnu, která zvládne evidenci tržeb, potřebujete tak jako tak. Až se život vrátí do normálu a zakázky se opět pohrnou, budete nachystaní.

Aktualizováno 28.5.2020

Vláda a poslanci nástup 3. a 4. vlny elektronické evidence tržeb (EET) odsunuli a vyhlásili, že podnikatelé nejsou povinni do konce roku  2020 plnit povinnosti podle zákona upravujícího evidenci tržeb (tedy i dočasné pozastavení povinnosti elektronické evidence tržeb pro 1. a 2. vlnu EET). Podnikatelé nadále mají povinnost zacházet s autentizačními údaji, certifikátem pro evidenci tržeb a blokem účtenek tak, aby předešli jejich zneužití.
Poslanci neschválili změny, které navrhovali senátoři, aby byla 3. a 4. vlna EET odložena do 30. června 2023. Novelu zákona o EET podepsal i prezident.


3. a 4. vlna EET mobilní pokladna Conto mobile

Pozastavení má ale svůj konec, konkrétně do dne ukončení nouzového stavu vyhlášeného dne 31. prosince 2020. Od 1.1.2021 již podnikatelé budou musete EET evidovat dle zákona. Jestli jste dosud nestihli vytipovat vhodnou pokladnu, která vám pomůže splnit povinnosti spojené s evidencí tržeb, udělejte to teď. Až se dostaneme z nejhoršího a obchody se zase rozběhnou, budete se moct plně soustředit na byznys. Nehledě na to, že investice do dobré kasy dává smysl kdykoliv – nejde jen o EET, ale o všechny ty šikovné funkce, díky kterým vám pokladna usnadní podnikání víc, než si myslíte.

Nejlevnější EET pokladna

  • Trávíte dny v kanceláři u počítače?

(účetní, právníci, lékaři, veterináři)

Místo pokladny vám stačí počítač (notebook), do kterého nainstalujete vhodný software. Se softwarem Conto můžete začít evidovat tržby hned, účtenky jednoduše vytisknete na své stávající tiskárně. 

  • Pracujete v jedné provozovně s dalšími kolegy – každý na svoje IČ?

(maséři, kadeřnice, pedikérky, kosmetičky)

Nemusíte si obstarávat každý svou pokladnu, stačí pořídit si dohromady Lynx Conto, který dokáže evidovat až 8 subjektů, popřípadě systém Quorion, jenž zvládne 2 subjekty.

  • Pohybujete se v terénu?

(taxikáři, řemeslníci, lektoři)

Každou chvíli jste jinde, proto potřebujete pokladnu, která vás všude doprovodí. Conto Mobile je malá a šikovná pokladna a tiskárna v jednom, která se odkudkoliv připojí k internetu.

  • Jako prodejci potřebujete hlavně markovat?

(majitelé stánků s občerstvením a zmrzlinou)

Pokud svůj stánek stěhujete, budete si rozumět s výše zmíněnou kompaktní pokladnou Conto Mobile. Ale jestli zůstáváte na stejném místě, oceníte pokladní systém Quorion nebo Lynx Conto (kromě markování je vhodný pro vedení skladu).

Máte konkrétní představu, nebo zatím netušíte, který produkt nejlépe odpovídá vašim potřebám? Jsme z Consulty, takže o pokladnách něco víme. A rádi vám s výběrem poradíme.

 

 

 

 

RSSRSS

Novinky

Beznadějně vyprodané vizualizéry máme opět SKLADEM

6. duben 2021
Pro distanční výuku se ve školství nejvíce osvědčily vizualizéry. Proč jsou lepší než běžná webkamera?

Nabídka přestavby na klíč

19. březen 2021
Školy a třídy jsou prázdné. Mnoho škol se rozhodlo tohoto času využít konstruktivně – modernizací učeben.

Rostlinolékařský pas

5. březen 2021

Archiv novinek