Úvod Dotazy tabule a flipcharty

Často kladené dotazy - tabule, nástěnky, flipcharty

Zde naleznete jedny z nejčastějších otázek, na které se nám naši zákazníci často dotazují. Pokud jste zde nenašli Vaši odpověď, neváhejte nás kontaktovat emailem nebo telefonicky. Rádi Vám pomůžeme a poradíme. Děkujeme.

Mohu bílou tabuli začít používat tak jak ji dostanu?

Před prvním použitím bílé tabule je dobré ji očistit. Aplikujte na tabuli čisticí sprej Legamaster a jemně ji otřete stěrkou, měkkou houbičkou nebo hadříkem. Než začnete na tabuli psát, musí být úplně suchá! Používejte výhradně popisovače na tabule Legamaster. Inkoust z těchto popisovačů je bez zápachu a z našich tabulí jej lze snadno setřít. Při běžném používání je vhodné bílou tabuli jednou týdně důkladně vyčistit pomocí našich čisticích pomůcek. Tím tabuli zbavíte zbytků inkoustu a zaručíte, že ji bude možné snadno stírat. Pokud si společně s bílou tabulí zakoupíte základní sadu doplňků, budete mít po ruce vše, co potřebujete k údržbě a používání bílé tabule. Kompletní návod na údržbu tabulí naleznete v tomto návodu na používání (pdf soubor).

Vztahuje se na prezentační tabule nějaká záruka?

Pokud s výrobkem používáte popisovače a čisticí pomůcky Legamaster podle pokynů uvedených v návodu na používání (pdf soubor), je záruka:

 • na keramický a skleněný povrch tabule 25 let
 • na lakovaný povrch tabule 5 let
 • na ostatní součásti a výrobky 2 roky

Jaký je rozdíl mezi keramickým, lakovaným a melaminovým povrchem tabule?

 • Keramický povrch:
  vhodný pro dlouhodobé intenzivní používání. Keramický povrch je nejkvalitnější a vztahuje se na něj 25letá záruka. Keramický povrch tabulí Legamaster se vypaluje při 800 ºC. Výsledkem je vysoce kvalitní a mimořádně tvrdý povrch. Jelikož je odolný proti poškrábání, lze i v případě, kdy použijete nevhodný popisovač (např. permanentní popisovač), inkoust odstranit bez poškození tabule. Inkoust se snadno stírá i po delším časovém období. Keramické tabule Legamaster jsou vyrobeny z ocele E3 šetrné k životnímu prostředí s kompletní certifikací výrobního procesu.
 • Lakovaný povrch:
  vhodný pro dlouhodobé běžné používání Tyto tabule jsou opatřeny speciálním nátěrem vhodným pro popisování popisovači s inkoustem na bázi alkoholu, který se stírá za sucha. Povrch je magnetický, takže lze využít i tuto vlastnost k připevňování poznámek a dalších informací.
 • Melaminový povrch:
  vhodný pro běžné používání. Nemagnetický povrch z melaminové pryskyřice je do určité míry odolný proti poškrábání a tlaku. Lze na něj psát popisovači s inkoustem na bázi alkoholu, který se stírá za sucha.

Jaký je rozdíl mezi kolejnicovými systémy PROFESSIONAL a DYNAMIC?

 • Kolejnicový systém DYNAMIC je díky svému jedinečnému designu velmi elegantní. Je certifikován německým sdružením TÜV a zahrnuje celou řadu ergonomických a výškově nastavitelných prvků včetně bílých tabulí.
 • Kolejnicový systém PROFESSIONAL je vysoce univerzální a funkční a je vhodný pro použití s celou řadou praktických doplňků, jako jsou například bílé nebo připínací tabule.

Jak si vybrat ideální plánovací tabuli?

Společnost Legamaster nabízí širokou škálu plánovacích tabulí pro nejrůznější účely. Při výběru nejlepšího řešení pro vaše konkrétní potřeby si položte následující tři otázky a na základě odpovědí si z naší nabídky vyberte vhodnou plánovací tabuli: Pro jaká časová období budu plánovat? Kolik lidí/položek/akcí chci zobrazit? Jak velký prostor na stěně mám k dispozici? Kromě plánovacích tabulí pro každý účel nabízíme bezpočet doplňků vhodných pro použití s plánovacími tabulemi, jako jsou popisovače, magnety, magnetické proužky, karty různých tvarů či symboly.

Návody a pokyny ke stažení

Consulta Bürotechnik s.r.o.

Cukrovarská 519/20
68201 Vyškov

Tel.: +420 517 356 635

IČ: 25327101
DIČ: CZ25327101